Septembris – prasmju attīstīšanas mēnesis jaunatnes jomā

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) septembrī aicina jauniešus un darba ar jaunatni veicējus izmantot dažādas iespējas – pieteikties tiešsaistes mācībām personisko un profesionālo prasmju attīstīšanai, starptautiskām mācībām, semināriem un citiem pasākumiem. Savukārt pašvaldību jaunatnes lietu speciālisti var pieteikties mācībām par jaunatnes politiku, projektu vadību, pedagoģiju un citām tēmām.  Jaunatnes lietu speciālisti, kas strādā ar jauniešiem ar ierobežotām iespējām, ir aicināti pieteikties starptautiskam semināram, bet pirmsskolas izglītības iestāžu (PII) pedagogiem būs iespēja piedalīties seminārā, lai pēc tam īstenotu starptautisku projektu savā PII.

Personisko prasmju attīstība, izmantojot mākslu

Vēl līdz 3.septembrim jaunatnes darbiniekiem un speciālistiem ir iespēja pieteikties starptautiskām tiešsaistes mācībām personisko un profesionālo prasmju attīstīšanai jaunatnes jomā – “ARTSpproaching Soft Skills”. Mācības norisināsies no 25. līdz 29.septembrim.

Katra no 5 dienām būs vērsta uz kādas konkrētas personiskās prasmes (soft skill) attīstību, kā izpausmes līdzekli izmantojot mākslu. Mācībām var reģistrēties, aizpildot pieteikuma anketu SALTO Resursu centra tīmekļa vietnē.

Aicina uz pirmo vebināru SALTO vebināru kursā “Tikšanās vieta”

Vebināru kurss “Tikšanās vieta” notiks no 2023.gada septembra līdz 2024. gada martam. Tā dalībniekiem tiks dota iespēja rast atbildes uz visiem ar ES programmu “Erasmus+” un “Eiropas Solidaritātes korpuss” saistītajiem jautājumiem, klausoties SALTO ekspertos un daloties pieredzē ar jomas kolēģiem.

Pirmais vebinārs “SALTO iespējamais atbalsts” notiks jau 4. septembrī! Pieteikšanās pirmajam vebināram notiek līdz 3.septembrim! Uzzināt vairāk par vebināru ciklu var šeit.

Pasākumi jauniešu līdzdalības veicināšanai

Izsludināta pieteikšanās pašvaldību jaunatnes lietu speciālistu mācībām

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) aicina pašvaldību jaunatnes lietu speciālistus vai pašvaldības pārstāvjus, kuru amata pienākumos ietilpst darba ar jaunatni plānošana un koordinēšana, pieteikties jaunatnes lietu speciālistu mācību programmai, kas notiks no 2023.gada 27.septembra līdz 2024.gada 27.martam.

Mācību laikā dalībnieki apgūs zināšanas un prasmes par jaunatnes politiku un tiesību pamatiem, jauniešu neformālo izglītību un komercdarbību, projektu vadību, pedagoģiju, psiholoģiju, jauniešu veselības un vides jautājumiem, kā arī par citām ar darba ar jaunatni saistītām aktuālām tēmām. Pieteikšanās līdz 2023.gada 7.septembrim! Vietu skaits ir ierobežots! Pieteikšanās anketa atrodama šeit.

Starptautiskas mācības jaunatnes darbiniekiem par maza mēroga partnerības projektiem iekļaušanas jomā

Līdz 15.septembrim jaunatnes darbinieki, kas strādā ar jauniešiem ar ierobežotām iespējām, aicināti pieteikties starptautiskām mācībām par “Erasmus+” maza mēroga partnerības projektiem iekļaušanas jomā. Mācības notiks no 2023. gada 28. līdz 30. novembrim Stokholmā, Zviedrijā.

Galvenais mācību mērķis ir sniegt jaunas zināšanas par to, kādas iespējas paver maza mēroga partnerības projekti un kā ar to palīdzību ir iespējams veicināt jauniešu ar ierobežotām iespējām iekļaušanu. Plašāka informācija un pieteikšanās anketa pieejama SALTO Resursu centra tīmekļa vietnē.

Mācības brīvprātīgo mentoriem

Līdz 18. septembrim ir iespējams pieteikties mācībām programmas “Eiropas Solidaritātes korpuss” brīvprātīgo mentoriem. Mācības norisināsies klātienē no 2023. gada 5. oktobra līdz 7. oktobrim Pierīgā (mācību norises vieta tiks precizēta). Dalība mācībās palīdzēs nostiprināt izpratni par brīvprātīgā darba būtību un mentora lomu, solidaritāti un tās iedzīvināšanu vietējā kopienā un iekļaušanu. Pieteikšanās anketa šeit.

eTwinning aktualitātes pedagogiem

  • Skolotājus, kuri 2022./2023. mācību gadā īstenojuši eTwinning projektus, aicinām līdz 6.septembrim savus projektus pieteikt konkursam “Nacionālā eTwinning balva 2023”! Konkursam var pieteikt starptautiskos projektus skolu un (šogad pirmo reizi) arī pirmsskolu kategorijās. Vairāk uzzināsiet šeit.
  • Eiropas skolu sadarbības tīkla eTwinning ietvaros līdz 18. septembrim aicina pirmsskolu pedagogus pieteikties starptautiskam semināram “Mūsu bērni – topošie novatori”. Dalībai seminārā var pieteikties pedagogi, kuri gatavi īstenot starptautisku projektu savā pirmsskolas izglītības iestādē. Seminārs norisināsies no 7. – 9. decembrim Tallinā, Igaunijā. Reģistrācijas anketa un līguma nosacījumi meklējami tīmekļvietnē.
  • Savukārt 20.septembrī rīkosim informatīvu vebināru par 2023./2024.gada aktualitātēm, kurā varēs uzzināt par eTwinning projektu konkursu, nacionālo eTwinning konferenci, tiešsaistes un klātienes mācībām un citām aktualitātēm. Lai piedalītos, līdz vebināra sākumam jāaizpilda reģistrācijas anketa.

Aicinām iesniegt projektu pieteikumus līdz 4.oktobrim

Atgādinām, ka organizācijas, pašvaldības, jauniešu neformālās grupas un citi interesenti vēl visu septembri – līdz pat 4. oktobra plkst. 13.00 pēc Latvijas laika – var iesniegt savus projektu pieteikumus “Erasmus+” un “Eiropas Solidaritātes korpuss” projektu konkursos. Projektu īstenotājiem Latvijā abos projektu konkursos kopā pieejami vairāk nekā 2.5 miljoni eiro savu ideju īstenošanai!

“Erasmus+” projektu konkursā var iesniegt projektus tādos projektu veidos kā jauniešu apmaiņas, jaunatnes darbinieku mobilitāte, jaunatnes līdzdalības un “DiscoverEU” iekļaušanas projekti, kā arī sadarbības partnerības un maza mēroga partnerības. Savukārt “Eiropas Solidaritātes korpuss” projektu konkursā –  solidaritātes projektu pieteikumus.

Lūdzam neatlikt projektu iesniegšanu uz pēdējo brīdi! Neskaidrību un jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar abu programmu nodaļu ekspertiem.

 

Aicinām jaunatnes jomā iesaistītos rezervēt 18. oktobri ikgadējai konferencei Nākamais solis darbā ar jaunatni. Plašāka informācija par to tiks publicēta tuvākajā laikā JSPA tīmekļvietnē.

Dalīties
Translate »