Aicina pieredzējušus jaunatnes jomas profesionāļus piedalīties mentoru programmā, sniedzot atbalstu nesen darbu uzsākušiem kolēģiem

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju (IZM) laika posmā no 2021. gada aprīļa līdz novembrim organizē projektu, ar kura starpniecību veicinās sadarbību starp pašvaldību un NVO jaunatnes jomā iesaistītajiem pieredzējušiem profesionāļiem un jaunajiem jaunatnes darbiniekiem, kuri piedalīsies IZM organizētajā jaunatnes darbinieku mācību programmā.
JSPA aicina pieteikties projektam jaunatnes jomā pieredzējušus un zinošus jaunatnes darbiniekus, kuri vēlas iegūt un pilnveidot profesionālās kompetences mentoringa atbalsta sniegšanā, apmeklēt piecas profesionāla trenera – kouča vadītas grupu sesijas savu personīgo izaicinājumu risināšanā un vēlas sniegt profesionālo atbalstu saviem kolēģiem, kuri pēdējā gada laikā ir uzsākuši darbu jaunatnes jomā (vienam mentoram paredzēti 2-3 mentora atbalsta saņēmēji).

Projektā paredzētās aktivitātes (tiešsaistē vai klātienē, atkarībā no epidemioloģiskās situācijas):
• Grupu atbalsta tikšanās ar treneri-kouču pieredzējušiem jaunatnes jomas profesionāļiem: 22.04.2021. (3st.) un 20.05.2021. (3st).
• Mācības par mentoringu pieredzējušiem jaunatnes jomas profesionāļiem: 9.06.2021. un 20.07. – 21.07.2021.
• Mācības pieredzējušiem jaunatnes jomas profesionāļiem kopā ar IZM jaunatnes darbinieku mācību programmas dalībniekiem: 10.08. – 11.08.2021.
Mācību laikā projekta dalībnieki uzsāks savu sadarbību ar IZM jaunatnes darbinieku mācību programmas dalībniekiem, lai laikā no augusta līdz novembrim sniegtu profesionālu atbalstu – daloties savā līdzšinējā profesionālajā pieredzē, sniedzot padomus, materiālus, kā arī dažāda veida citu profesionālo atbalstu ikdienas izaicinājumu risināšanā, lai tādā veidā palīdzētu dalībniekiem vēl kvalitatīvāk uzsākt savu darbu jaunatnes jomā, kā arī stiprinātu jomā esošo sadarbību.
• Grupu atbalsta tikšanās ar treneri-kouču pieredzējušiem jaunatnes jomas profesionāļiem: 17.09. (3st.), 14.10. (3st) un 4.11.2021. (3st.)
• Individuālās atbalsta sesijas pieredzējušiem jaunatnes jomas profesionāļiem (laiks pēc vienošanās ar treneri-kouču). Viena individuāla sesija ar treneri – kouču, paredzēta, lai risinātu savus personīgos ikdienas un ilgtermiņa izaicinājumus jaunatnes jomā ar kuriem nākas sastapties, kā, piemēram, sadarbības veidošana ar dažādām iesaistītajām pusēm, lomu definēšana, konfliktsituācijas, inovatīvu risinājumu meklēšana, izdegšana u.c.

Laika posmā no augusta līdz novembrim pieredzējušie jaunatnes jomas profesionāļi sniedz mentoringa atbalstu jaunatnes darbinieku mācību programmas dalībniekiem, kā arī dalībniekiem būs jāatbalsta IZM jaunatnes darbinieku mācību programmas dalībnieki kādas iniciatīvas īstenošanā darba vietās, kuras tiks prezentētas 2021. gada jaunatnes darbinieku mācību cikla izskaņā.

Prasības projekta dalībniekiem
• Pieteikumu dalībai jaunatnes darbinieku mentoru mācību programmai var iesniegt persona, kura pašvaldībā vai nevalstiskajā organizācijā veic vai ir veikusi darbu ar jaunatni kā jaunatnes darbinieks vai jaunatnes lietu speciālists pēdējo 5 gadu laikā un ir ar vismaz 3 gadu stāžu.
• Piesakoties jāieplāno ierasties uz visām 5 grupu atbalsta tikšanās reizēm ar treneri-kouču, kas notiks no 2021. gada aprīļa līdz 2021. gada novembrim, 3 dienu mentoringa mācībām, 2 dienu mācībām kopā ar IZM jaunatnes darbinieku mācību programmas dalībniekiem, kā arī jārēķinās ar 8 mēnešu aktīvu līdzdalību projektā.
• Dalībniekiem tiks nodrošināts bezmaksas atbalsts, ko sniegts treneris – koučs (5 grupu un 1 individuālā tikšanās), 3 dienu mācības par mentoringu, kā arī 2 dienu mācības kopā ar IZM jaunatnes darbinieku mācību programmas dalībniekiem.
• Lai atbalsta tikšanās un mentoringa mācības dalībniekiem sniegtu labākos rezultātus, no dalībniekiem sagaidām spēju uzticēties, atvērtību un gatavību iesaistīties savu un grupas dalībnieku izaicinājumu risinājumu meklēšanā.

Pieteikties projektam var aizpildot pieteikuma anketu: https://forms.gle/xGH6NNWRHqkumD417

Pieteikšanās līdz 12. aprīlim (ieskaitot)!

Jautājumu gadījumā zvaniet vai rakstiet:
Ieva Upesleja
Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras
Starptautiskās sadarbības un atbalsta daļas projektu koordinatore
Tālr.: +371 67358062
E-pasts: ieva.upesleja@jaunatne.gov.lv

Dalīties
Translate »