Organizāciju un pašvaldību jaunatnes darbiniekiem pavasarī pieejami vairāki tiešsaistes semināri profesionālās izaugsmes veicināšanai

Lai veicinātu darbā ar jaunatni iesaistīto un pašvaldību jaunatnes lietu speciālistu, kā arī jaunatnes projektu īstenotāju profesionālo izaugsmi, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) 2021. gada pavasarī piedāvās tiešsaistes seminārus par jauniešu līdzdalību, apmaiņām un starptautiskiem projektiem jauniešiem ar ierobežotām iespējām. Kopumā būs pieejami četri mācību kursi, kas norisināsies no marta līdz pat jūnijam. Tāpat martā JSPA raidierakstu “JAUNAM BŪT” papildinās sešas jaunas epizodes par dažādiem ES Jaunatnes mērķiem, kas atspoguļo jauniešu uzskatus visā Eiropā.  


Sākot ar 18. martu JSPA piedāvā starptautiskus tiešsaistes seminārus par darbā ar jaunatni iesaistītajiem nozīmīgiem tematiem.


“Tiešsaistes seminārs pašvaldību darbiniekiem par Democracy Reloading rīku” (
18. marts  – 17. jūnijs) paredzēts pašvaldību jaunatnes lietu speciālistiem. Semināra mērķis ir palīdzēt viņiem attīstīt un īstenot jauniešu līdzdalību lēmumu pieņemšanā un uzlabot vietējo demokrātiju, izmantojot the Democracy Reloading tiešsaistes rīku. Pieteikšanās mācībām līdz 15. martam, elektroniski.

 

Tiešsaistes seminārs “Jauniešu balsis Eiropas digitālajā radio” (12. – 18. aprīlim) apvienos tos darbā ar jaunatni iesaistītos un jauniešus, kuri plāno lietot radio sava viedokļa izteikšanai. Semināra mērķis ir dot balsi jauniešiem viņu personīgai attīstībai. Mācības ir plānotas kā ilgtermiņa aktivitāte divos posmos, ietverot mācību kursu un partnerības veidošanu. Pieteikšanās mācībām līdz 15. martam, elektroniski.

 

“Mobility Taster – tiešsaistes mācības iekļaujošām organizācijām” (23. aprīlis – 21. maijs) tiks veidotas ar mērķi sniegt darbā ar jaunatni iesaistītajiem informāciju par programmas “Erasmus+: Jaunatne darbībā” iespējām organizēt starptautiskus projektus jauniešiem no nelabvēlīgas vides, ar sociālekonomiskām grūtībām, ar ierobežotām iespējām, no minoritāšu kopienām u.c. Pieteikšanās mācībām līdz 28. martam, elektroniski.

 

“BiTriMulti (BTM) – tiešsaistes mācību kurss jaunpienācējiem jauniešu apmaiņā” (10. – 21. maijam) piedāvās starptautisku mācību pieredzi darbā ar jaunatni iesaistītajiem, īpaši tiem, kuri gatavojas īstenot savu pirmo starptautisko jaunatnes apmaiņas projektu nākamās programmas “Erasmus+: Jaunatne darbībā” ietvaros. Pieteikšanās mācībām līdz 19. martam, elektroniski.

 

Ņemot vērā Covid-19 pieredzi, visi mācību kursi tiks pasniegti tiešsaistē. Seminārus īsteno programmas “Erasmus+: Jaunatne darbībā” nacionālās aģentūras Beļģijā, Grieķijā, Itālijā, Slovākijā un Ungārijā sadarbībā ar SALTO-YOUTH mācību resursu centru.

 

Martā tiks publicētas arī sešas jaunas JSPA raidieraksta (podkāsta) “JAUNAM BŪT” epizodes, kurās tiks runāts par ES Jaunatnes mērķiem, aptverot tādus tematus kā līdzdalība, jauniešu garīgā veselība un labklājība, dzimumu līdztiesība, iekļaujoša sabiedrība, kvalitatīva mācīšanās un lauku jauniešu attīstības veicināšana. Gan iepriekšējās, gan jaunās epizodes būs pieejamas  video versijā YouTube, kā arī klausāmas audio platformās Spotify, CastBox, ApplePodcasts.

Dalīties
Translate »