Oktobrī jauniešiem un darbā ar jaunatni iesaistītajiem plašs mācību un citu izaugsmes iespēju klāsts

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) 2022. gada oktobrī jauniešiem un darbā ar jaunatni iesaistītajiem piedāvā plašu mācību un citu iespēju klāstu. JSPA konference “Nākamais solis darbā ar jaunatni – iekļaušanai”, pasākumi #ErasmusDienu un kampaņas Time to Move ietvaros, starptautiska apmaiņas vizīte Portugālē un mācības Slovākijā – tikai dažas no piedāvātajām izaugsmes iespējām.

Konference “Nākamais solis darbā ar jaunatni – iekļaušanai”

Ikviens jaunatnes jomā iesaistītais aicināts pieteikties JSPA konferencei “Nākamais solis darbā ar jaunatni – iekļaušanai”, kas norisināsies 5. oktobrī no plkst. 10.00 līdz 17.00 Jūrmalas Mūzikas vidusskolā. Tās laikā būs iespēja gūt iedvesmu un jaunas idejas darbam ar jaunatni, klātienē satikt jomas ekspertus un uzzināt starptautisku pieredzi no ārvalstu ekspertiem. Tāpat varēs līdzdarboties praktiskās darbnīcās, lai ne vien pilnveidotu zināšanas par iekļaušanas būtiskajiem aspektiem, darbu ar dažādām mērķa grupām un projektu iespējām, bet arī uzzināt un praktiski izmēģināt jaunas metodes darbam ar jauniešiem.

Pieteikšanās konferencei līdz 27. septembrim (ieskaitot), aizpildot anketu. Aktuālā informācija par konferences programmu tiks publicēta jaunatne.gov.lv mājaslapā.

#ErasmusDienas 2022

Jaunieši un jaunatnes jomā iesaistītie aicināti piedalīties daudzveidīgos un daudzskaitlīgos #ErasmusDienu 2022 pasākumos, kas norisināsies no 13. līdz 15. oktobrim Latvijā un citviet Eiropā! To laikā būs pieejams plašs pasākumu klāsts par programmas “Erasmus+” aktualitātēm, iespējām un ieguvumiem, kā arī tiks atzīmēta “Erasmus+” 35. gadadiena.

Aicinām ielūkoties tīmekļa vietnē erasmusdays.eu ievietotajā pasākumu kartē, lai uzzinātu par plānotajiem #ErasmusDienu pasākumiem. Savukārt “Erasmus+” projektu īstenotājus aicinām izmantot iespēju un pieteikt savu pasākumu.

Kampaņa Time to Move

Oktobrī Latvijā un visā Eiropā jauniešiem būs iespēja piedalīties arī jauniešu mobilitāti veicinošās kampaņas Time to Move aktivitātēs – dažādos pasākumos un konkursos. Jau pašlaik kampaņas ietvaros norisinās divi starptautiski konkursi – “Foto konkurss” un “Ilustrāciju konkurss”, kuros piedalīties var jaunieši no 13 līdz 30 gadu vecumam. Tajos ir iespējams tikt pie vērtīgām balvām, piemēram, Polaroid kameras, interrail dzelzceļa biļetēm. Vairāk par konkursu un dalību tajā iespējam uzzināt Time to Move oficiālajā tīmekļa vietnē.

Arī visā Latvijā ir paredzēti vairāki Time to Move pasākumi. Par tiem plašāka informācija tiks publicēta oktobra sākumā tīmekļa vietnē www.jaunatne.gov.lv.

Mācības jauniešiem un jaunatnes jomas pārstāvjiem

Jaunieši vecumā no 16 līdz 30 gadiem ar pieredzi programmu “Erasmus+” vai “Eiropas Solidaritātes korpuss” neformālās izglītības projektos aicināti pieteikties JSPA organizētām “EuroPeers” jeb vienaudžu izglītotāju tīkla mācībām. Tās divu dienu garumā norisināsies no 7. līdz 8. oktobrim Siguldā. Pieteikšanās līdz 28. septembrim, aizpildot pieteikuma anketu.

Savukārt organizācijas, kas uzņēmušas “Eiropas Solidaritātes korpuss” brīvprātīgā darba jauniešus un domājušas, kā atbalstīt brīvprātīgo un darbinieku mācīšanās procesu, aicinātas pieteikties JSPA organizētām mācībām “Eiropas Solidaritātes korpuss” brīvprātīgo mentoriem. Tās norisināsies no 6. līdz 7. oktobrim Siguldā. Pieteikšanās līdz 26. septembrim,aizpildot  tiešsaistes anketu.

Tāpat JSPA piedāvā iespēju pieteikties starptautiskām mācībām, kas norisināsies 2022. gada oktobrī un novembrī. Tās organizē programmas “Erasmus+” ārvalstu nacionālās aģentūras Portugālē, Slovākijā, Čehijā un Lietuvā sadarbībā ar “SALTO YOUTH” resursu centru.

eTwinning konference pedagogiem

Pedagogiem oktobrī iespēja reģistrēties un apmeklēt nacionālo eTwinning konferenci 2022, kas norisināsies 8. oktobrī Rīgā. Konferences laikā skolu komandas prezentēs septiņus labākos pagājušā mācību gada eTwinning sadarbības projektus – piecus starptautiskos un divus nacionālos. Tāpat savā pieredzē dalīsies:

  • privātās pamatskolas “Domdaris” direktore un dibinātāja Dace Jaundāldere Dātava;
  • Rīgas Pilsētas sākumskolas direktore Solvita Lazdiņa.

Pieteikties konferencei iespējams līdz 4. oktobra plkst. 9.00, aizpildot pieteikuma anketu. Vietu skaits ierobežots.

Dalīties
Translate »