Jūlijs – iespēju mēnesis jaunatnes jomā

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) jūlijā aicina jauniešus un darba ar jaunatni veicējus izmantot dažādas iespējas – pieteikties festivālam “Projektu nakts 2023” un mācību kursam par projektu izstrādi Slovākijā, piedalīties vairākos vebināros par darbu ar jaunatni, kā arī nominēt “Erasmus+” un “Eiropas Solidaritātes korpuss” projektus SALTO balvai. Savukārt pedagogi aicināti izmantot eTwinning piedāvātās mācības par spēļošanas elementu izmantošanu sadarbības projektu īstenošanā un projektu plānošanu. Dalība visās aktivitātēs ir bez maksas, taču tām nepieciešams iepriekš reģistrēties.

Vasaras piedzīvojums – festivāls “Projektu nakts 2023”

Vēl līdz 2. jūlijam jauniešiem iespēja pieteikties radošam, jaudīgam un iedvesmas pilnam bezmaksas festivālam “Projektu nakts 2023”, kas norisināsies no 10. līdz 11. augustam Latvijas jauniešu galvaspilsētā 2023 – Bauskā. Diennakts laikā būs iespēja uzzināt par iespējam iegūt finansējumu savu ideju attīstībai, pilnveidot projektu rakstīšanas prasmes, satikt domubiedrus, kā arī mācīties un iedvesmoties no zinošiem ekspertiem. Plašāka informācija un pieteikšanās: www.ej.uz/jspa-projektu-nakts-2023. Ja vēl māc šaubas par pieteikšanos, interesenti aicināti noskatīties video “Kāpēc pieteikties festivālam “Projektu nakts 2023”.

Vebināri par darbu ar jaunatni

Jūlijā, atbalstot darba ar jaunatni attīstību, darba ar jaunatni veicēji no pašvaldībām un organizācijām, kā arī citi interesenti aicināti piedalīties trīs vebināros – par digitālo darbu ar jaunatni un stratēģiska darba ar jaunatni veicināšanu pašvaldību līmenī.

  • 5. jūlijā plkst. 10.30-12.00 notiks vebinārs, kas tiks veltīts digitālajiem rīkiem mācīšanās procesā un spēļošanai. Tajā tiks sniegta noderīga informācija par digitālo rīku radošu pielietošanu mācīšanas procesā, kā arī citām ar digitālo transformāciju jaunatnes jomas griezumā saistītām tēmām. Pieteikšanās līdz 4. jūlijam.
  • 19. jūlijā plkst. 10.30-12.00 vebināra laikā tiks prezentēts 2023. gada pirmajā pusē JSPA izstrādātais metodiskais materiāls “21 rīks un 101 ideja digitālajam darbam ar jaunatni”. Pieteikšanās iespējama līdz 18. jūlijam.
  • 26. jūlijā plkst. 10.30-12.00 norisināsies vebinārs “Darbs ar jaunatni pašvaldībā: izaicinājumi, sadarbība, nacionālā un starptautiskā pieredze” kas tiks veltīts stratēģiska darba ar jaunatni veicināšanai pašvaldību līmenī. Pieteikšanās līdz 25. jūlijam.

Plašāka informācija par vebināru saturu, dalībniekiem, kā arī reģistrācijas anketas pieejamas tīmekļa vietnē jaunatne.gov.lv.

Starptautisks mācību kurss par “Erasmus+” projektu izstrādi un kvalitātes uzlabošanu

Jaunatnes darbinieki, darbā ar jaunatni iesaistītie, kā arī organizāciju un institūciju pārstāvji ar interesi “Erasmus+” 2. pamatdarbības projekta izstrādē un jaunatnes jomas attīstīšanā, aicināti līdz 25. jūlijam pieteikties starptautiskam mācību kursam “Cross Over 2023”. Tas notiks no 5. līdz 8. septembrim Bratislavā, Slovākijā. Pieteikšanās un plašāka informācija pieejama JSPA tīmekļvietnē.

Iespēja nominēt projektus SALTO balvai 2023

“Erasmus+” un “Eiropas Solidaritātes korpuss” projektu īstenotājiem un dalībniekiem līdz 16. augustam (ieskaitot) iespējams nominēt iedvesmojošus un kvalitatīvus jaunatnes, izglītības un mācību jomas projektus SALTO balvai 2023. Projektus iespējams izvirzīt piecās kategorijās: digitālā transformācija; vide un cīņa pret klimata pārmaiņām; iekļaušana un daudzveidība; līdzdalība demokrātiskajā dzīvē; solidaritāte un brīvprātīgais darbs. Plašāka informācija, nosacījumi un saite uz projektu pieteikšanu nominācijām atrodama JSPA tīmekļvietnē.

eTwinning aktualitātes pedagogiem

eTwinning Latvijas komanda jūlijā aicina pieteikties divām mācībām, kas notiks augustā – par spēļošanas elementu izmantošanu sadarbības projektu īstenošanā un eTwinning projektu plānošanu.

Vispārizglītojošo skolu skolotāji, kas māca 1. līdz 9. klašu skolēnus, līdz 20. jūlijam aicināti pieteikties mācībām “Spēle eTwinning projektos”. Tās no 14. līdz 16. augustam notiks Siguldā. Informācija par mācību saturu un pieteikšanās anketa atrodama eTwinning tīmekļa vietnē

Savukārt pirmsskolas pedagogiem, kuri vēlas uzzināt – kas ir projektu metode, eTwinning projekts un kā tādu īstenot savā bērnudārzā, līdz 20. jūlijam iespēja pieteikties eTwinning mācībām pirmsskolām. Tās no 16. līdz 18. augustam notiks Valmierā. Vairāk informācijas par mācībām un pieteikšanās iespējama eTwinning tīmekļa vietnē.

Seko līdzi JSPA jaunatnes jomas aktualitātēm

JSPA regulāri papildina informāciju par vietēja un starptautiska mēroga mācībām un citām pilnveidošanās iespējām, aktuālos jaunumus publicējot tīmekļa vietnē jaunatne.gov.lv. Interesenti aicināti aktuālajai informācijai sekot līdzi mājaslapā, vai arī izmantot iespēju pieteikties jaunumu saņemšanai e-pastā.

Dalīties
Translate »