Jauniešiem jūlijā pieejamas iedvesmojošas un radošas iespējas vietējā un starptautiskā mērogā

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) jauniešiem 2022. gada jūlijā piedāvā dažādas iedvesmojošas un radošas iespējas gan vietējā, gan starptautiskā mērogā.

Iespēja pieteikties bezmaksas vasaras festivālam “Projektu nakts 2022”

Atzīmējot “Erasmus+” 35 gadu jubileju un Eiropas Jaunatnes gadu, jaunieši aicināti pieteikties radošam, jaudīgam un iedvesmas pilnam vasaras festivālam “Projektu nakts 2022”, kas norisināsies 4.-5. augustā Siguldā. Ja esi jaunietis, kurš vēlas vasarā izmēģināt ko nebijušu un apgūt jaunas prasmes, vai arī jaunietis, kuram ir projekta ideja, taču vajadzīga palīdzība tās noformulēšanā un īstenošanā – šī ir lieliska iespēja, ko nevar laist garām! Reģistrēties “Projektu nakts” pasākumam iespējams, aizpildot tiešsaistes anketu līdz 1. jūlijam.

Diskusija “Vai jaunieši var izglābt pasauli?”

Savukārt 2. jūlijā plkst. 12.00-13.30, sarunu festivāla “LAMPA” ietvaros, jaunieši aicināti ievienoties JSPA diskusijai “Vai jaunieši var izglābt pasauli?”, kas tiek rīkota Eiropas Jaunatnes gada ietvaros. Diskusijas laikā, kopā ar dalībniekiem Ralfu Eilandu, Artūru Medni, Randu Ķeņģi un Kristapu Zaļo, kā arī moderatori Ievu Strazdiņu, meklēsim atbildes uz jautājumiem:

  • Vai un kā jauniešu izmantotās pilsoniskās tiesības un pienākumi veicina/iznīcina demokrātiju?
  • Kādi rīki ir jauniešu rokās, lai mainītu pasaules virzību?

Vairāk informācijas par diskusiju JSPA tīmekļa vietnē.

Mācību kurss Vācijā “Viens pret vienu” mācīšanās veicināšanai

Jaunatnes līderi aicināti pieteikties piecu dienu mācību kursam “Viens pret vienu” mācīšanās veicināšanai, kas norisināsies no 3. līdz 9. oktobrim Bonnā, Vācijā. Pieteikšanās līdz 15. jūlijam SALTO Resursu tīmekļa vietnē.

Brīvprātīgais darbs vasarā Eiropā – vairāk nekā 70 iespējas

Papildu iesakām jauniešiem, kuri ir sasnieguši 18 gadu vecumu un vēlas izmantot brīvprātīgā darba iespējas Eiropā, ieskatīties “Eiropas Solidaritātes korpuss” datubāzē. Tur, periodā no 1. jūlija līdz 31. augustam, pieejams 71 brīvprātīgā darba piedāvājums vairāk nekā 20 dažādās valstīs, piemēram, Grieķijā, Bulgārijā, Portugālē, Francijā, Itālijā, Spānijā u.c. Arī piedāvāto tēmu klāsts ir daudzveidīgs, kas sniedz iespēju katram atrast sev atbilstošāko – sākot no vides ilgtspējas un zaļā dzīvesveida līdz kultūras un sporta jautājumiem.

Iedvesmaivebināru cikla “Jauniešu nemiera laikos” un raidieraksta #jaunamBŪT ieraksti

Tiem, kuri nepaspēja pieslēgties vebināru cikla “Jaunieši nemiera laikos” tiešraidēm, vai vēlas tos noklausīties vēlreiz – iedvesmai aicinām noskatīties video ierakstus:

Tāpat informējam, ka ir iespējams noklausīties JSPA raidieraksta #jaunamBŪT epizodes par digitālo transformāciju, dalību demokrātiskajā dzīvē, vidi un cīņu ar klimata pārmaiņām, iekļaušanu un dažādību un 10 citām aktuālām tēmām.

Iespēja izveidot savu Eiropas Jaunatnes gada pasākumu

Eiropas Jaunatnes gada ietvaros jauniešiem un jaunatnes organizācijām ir iespēja pieteikt un īstenot jaunatnes līdzdalības projektus. Tiem, kas nav pārliecināti par to, kā to darīt, aicinām pieteikties festivālam “Projektu nakts 2022”, kur kopā ar citiem jauniešiem būs iespēja attīstīt savu ideju no A līdz Z, lai jau līdz nākamajam projektu konkursam – 4. oktobrim – izstrādātu un iesniegtu savu projekta pieteikumu.

Līdzdalības projekti var būt radošas zināšanu darbnīcas, debates, jauniešu konsultācijas, informatīvi vai kultūras pasākumi, kampaņas, mācību pasākumi vai citas aktivitātes. Jāņem vērā, ka projektiem jābūt saistītiem ar vismaz vienu no jaunatnes līdzdalības projektu mērķiem:

  • iesaistīšanās pilsoniskajā sabiedrībā,
  • Eiropas vērtību stiprināšana,
  • digitālo prasmju un medijpratības veicināšana,
  • dialogs starp jauniešiem un lēmumpieņēmējiem.

Vairāk par jaunatnes līdzdalības projektiem, nosacījumiem un pieteikuma izstrādes gaitu iespējams uzzināt:

Dalīties
Translate »