Ēnu dienā jaunieši gūst pieredzi un izzina jaunatnes programmu un projektu iespējas

Ēnu dienā 4. aprīlī Jaunatnes starptautisko programmu aģentūrā (JSPA) ar ekspertu darba pienākumiem iepazinās deviņas ēnas no dažādām Latvijas pilsētām – Rīgas, Kuldīgas, Liepājas, Madonas, Jelgavas, Ogres un Baložiem. Dienas sākumā JSPA direktore Līga Lejiņa pastāstīja jauniešiem par aģentūras darbu, aicinot viņus būt aktīviem un iesaistīties, apzinoties savas balss nozīmīgumu ikvienas nākotnes iniciatīvas tapšanā un jaunatnes politikas veidošanā. Turpinājumā jaunieši devās gūt pieredzi pie izvēlētajiem ekspertiem un izzināt projektu vadīšanas un koordinēšanas darba aizkulises. Ēnu dienā jaunieši uzzināja arī par dažādām līdzdalības iespējām –  kā iesaistīties darbā ar jaunatni, kā pašiem uzrakstīt projektu, un kā kļūt par ekspertu, lai nākotnē varētu strādāt jaunatnes jomā.  

trīs jaunieši smaida kamerai

Anastasija no Rīgas Purvciema vidusskolas un Elīza no Ogres 1.viduskolas iepazina Eiropas Savienības (ES) programmas “Eiropas Solidaritātes korpuss” vecākā eksperta Ralfa Grīnvalda darbu un uzzināja vairāk par iespējām, ko ES jauniešiem piedāvā, ko nozīmē ikdienas darbs ar projektu administrēšanu valsts iestādē, kā tiek iesaistīti, mācīti un atbalstīti projektu īstenotāji un kā tiek vērtēti projektu pieteikumi. Ralfa Grīnvalda pieredzes stāsts ir īpašs ar to, ka viņš pirms 10 gadiem, bija ieradies ēnot aģentūras darbiniekus, bet šobrīd ir viens no JSPA ekspertiem, kas palīdz organizēt un koordinēt brīvprātīgo darbu.

trīs jaunas sievietes rāda Eurodesk krūzes

Maija no Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas un Dārta no Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību vidusskolas ielūkojās Eiropas jaunatnes informācijas tīkla “Eurodesk” ikdienā un iepazina tuvāk projektu koordinatores Aritas Zvejnieces darbu. Ēnas uzzināja gan par informācijas sagatavošanu un izplatīšanu jauniešiem un organizācijām, mācību un pasākumu organizēšanu, darbu ar “Eurodesk” tīkla organizācijām, sociālo mediju administrēšanu, kampaņu organizēšanu, Eiropas Jaunatnes portāla popularizēšanu un starptautisko sadarbību.

trīs jaunas sievietes rāda plakātu par jauniešu iespējām ES

Annija no Rīgas Valsts vācu ģimnāzijas un Rūta no Liepājas Raiņa 6. vidusskolas izvēlējās iepazīt iniciatīvas “DiscoverEU” un jauniešu tīkla EuroPeers projekta koordinatores Lindas Jostes-Sidorovas ikdienu. Dienas laikā ēnas iepazinās ar iespējām, ko jauniešiem piedāvā ES programmas “Erasmus+” un “Eiropas Solidaritātes korpuss”, ko nozīmē ikdienas darbs sadarbībā ar jauniešiem, saziņa, iesaiste, līdzdalība, atbildība, kā arī dažādu mācību/darbnīcu, aktivitāšu un pasākumu organizēšana. Jaunietēm bija iespēja uzzināt arī EuroPeers vēstnešu tīkla pasākumu ideju tapšanas aizkulises, kādas kompetences ir nepieciešamas to plānošanai un īstenošanai. Ēnām bija iespēja uzzināt arī  kā dažādās iniciatīvas palīdz attīstīties un pieredzēt pasauli, piemēram, dalība iniciatīvā “DiscoverEU”.

četri jauni cilvēki pozē pie JSPA banera

Linda no Madonas Valsts ģimnāzijas, Edgars no Rīgas Angļu ģimnāzijas un Anna Rebeka no Baložu vidusskolas šo dienu pavadīja kopā ar programmas “Erasmus+” nodaļas vecāko ekspertu Diānu Bišofi, kuras atbildībā ir jauniešu līdzdalības un “DiscoverEU” iekļaušanas projekti. “Erasmus+” nodaļas eksperti nodrošina gan projektu administrēšanu, gan konsultāciju sniegšanu, tematisko mācību organizēšanu, gan arī saskaras ar dažādu situāciju un izaicinājumu risināšanu, kas rodas ikdienas darbā.

Jaunieši Ēnu dienas noslēgumā atzina, ka ieguvuši lielisku pieredzi un jaunas zināšanas. Arī JSPA ekspertiem, kas jauniešus ieveda savā profesionālajā ikdienā, Ēnu diena kļuva par vērtīgu piedzīvojumu, kas ļāva uz savu darbu paskatīties no malas.

Paldies ēnām par uzmanīgo klausīšanos, iesaistīšanos ikdienas darbos, un aizrautīgo vēlmi izzināt.

jaunieši ar JSPA ekspertiem rāda īkšķus uz augšu

 

Par Ēnu dienu

Ēnu diena ir pasaulē atpazīstama un atzīta Junior Achievement karjeras izglītības programma 1.-12. klašu skolēniem, kuras laikā skolēni apmeklē kādu darba vietu un 4 6 stundu garumā vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu. Latvijā Ēnu diena ir biznesa izglītības biedrības JA Latvia reģistrēta preču zīme. Ēnu dienas mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties profesiju un atbilstoši sagatavotos darba tirgum. Plašāka informācija pieejama tīmekļa vietnē enudiena.lv.

Dalīties
Translate »