Aicina pieteikties mācībām par pieejām neiecietības un naida runas izskaušanai

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) aicina jaunatnes darbiniekus, jaunatnes organizāciju pārstāvjus, skolotājus un citus ar jaunatni strādājošus interesentus līdz 19. februārim pieteikties trīs dienu mācību kursam “Pieejas neiecietības izpausmes un naida runas izskaušanai”. Tas norisināsies no 28. februāra līdz 2. martam viesnīcā “Rija VEF Hotel”, Brīvības ielā 199c, Rīgā.

Neiecietības izpausmēm ikdienā tiek pakļautas dažādas sabiedrības grupas. Arī jaunieši var kļūt par diskriminācijas vai naida runas mērķi tikai tāpēc, ka ir kaut kādā ziņā “citādi” vai atšķirīgi no sabiedrības vairākuma. Jaunieši mēdz paši izmantot naida runu, neapzinoties kādu ietekmi tā var atstāt uz cilvēkiem, pret ko tā ir vērsta. Viens no faktoriem, kas veicina naida runas izplatību, ir internets un jo sevišķi sociālie tīkli, kas tiek izmantoti ikdienas saziņā. Sociālajos tīklos saturs var sasniegt lielu cilvēku skaitu, un tādējādi naida runa var izraisīt plašākas agresijas un naida izpausmes sabiedrībā.

Par mācībām

Mācību mērķis ir padziļināt jaunatnes darbinieku un citu speciālistu, kas strādā ar jaunatni,  izpratni par neiecietības un naida runas jautājumiem, to ietekmi un iespējamām sekām, kā arī veidiem un metodēm, ko var izmantot, lai mazinātu šīs izpausmes jauniešu vidū. Tādā veidā tiks stiprināta jaunatnes darbinieku un jaunatnes organizāciju un citu iesaistīto personu kapacitāte darbā ar neiecietības un naida runas izpausmēm.

Mācību laikā īpašā uzmanība tiks pievērsta metodoloģijas apgūšanai darbam ar jauniešiem neiecietības un naida runas novēršanai. Mācību rezultātā dalībnieki spēs izmantot iegūtas zināšanas un metodes, runājot ar jauniešiem par šiem jautājumiem vai atbilstoši reaģējot uz neiecietības izpausmēm jauniešu vidū.

Daži no mācību tematiem:

  • efektīvs un radošs darbs negatīvu stereotipu un aizspriedumu mazināšanai;
  • neiecietības un naida runas ietekme, cēloņi un sekas;
  • naida runa un naida noziegumi;
  • naida runa un vārda brīvība – kur ir robežas tam, ko sakām?
  • dezinformācijas ietekme uz naida runas izplatību;
  • kā rīkoties, saskaroties ar naida runu?

Mācības vadīs pieredzējuši eksperti cilvēktiesību un cilvēktiesību izglītības jautājumos.

Pieteikšanās un cita būtiska informācija

Mācības ir bez maksas un notiks latviešu valodā. JSPA sedz izmitināšanas, ēdināšanas, mācību satura nodrošināšanas izdevumus mācību laikā. Mācību dalībniekiem pašiem ir jāparūpējas par nokļūšanu uz/no mācību norises vietas. Transporta izdevumus JSPA nesedz.

Mācībām var pieteikties līdz 2023. gada 19. februārim (ieskaitot), aizpildot pieteikuma anketu.

Mācību programma (PDF formātā) skatāma šeit: mācību programma.

Radās jautājumi?

Jautājumu gadījumā par mācībām aicinām sazināties ar JSPA Jaunatnes politikas atbalsta departamenta Starptautiskās sadarbības un atbalsta nodaļas vecāko projektu vadītāju Janu Priednieci: jana.priedniece@jaunatne.gov.lv, t. 67356258.

Dalīties
Translate »