Iespēja kļūt par jauniešu vēstnieku un paust savu viedokli Vācijas-Baltijas valstu konferencē Igaunijā

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) informē, ka jauniešiem vecumā no 16 līdz 30 gadiem iespēja pieteikties par jauniešu vēstniekiem, lai Vācijas-Baltijas valstu konferencē diskutētu par brīvības nozīmi Eiropas nākotnē. Tā norisināsies no 2023. gada 26. līdz 29. oktobrim Tartu, Igaunijā. Pieteikšanās atvērta līdz 23. aprīlim!

Vai, tavuprāt, politiķiem vajadzētu ieklausīties, ko tu kā jaunais eiropietis saki? Vai tevi interesē iepazīties ar citiem līdzīgi domājošiem vienaudžiem, kuri aizrautīgi vēlas pārstāvēt jauniešus un viņu idejas? Vai tavā prātā ir jaunas, radošas domas par to, kā veicināt un aizstāvēt brīvību Eiropā? Piesakies un pievienojies kādai no četrām tematiskajām grupām, lai kā jauniešu vēstnieks apspriestu šīs idejas Vācijas-Baltijas valstu konferencē Tartu, Igaunijā! Eiropa tevi uzklausīs, un tāpēc mūs interesē tavas idejas un radošums! Šī unikālā projekta mērķis ir sapulcināt aptuveni 40 jauniešus no visas Eiropas, lai diskutētu par brīvības nozīmi Eiropas kontinenta nākotnē.

Jauniešu vēstniekiem būs iespēja strādāt kopā četrās tematiskajās grupās:

  1. A grupa “Vides brīvība”: Grupā tiks aplūkota ideja, ka indivīdiem un kopienām jābūt tiesībām dzīvot tīrā, veselīgā un ilgtspējīgā vidē. Vai ir iespējams dzīvot ilgtspējīgi un aizsargāt vidi, neatsakoties no individuālajām brīvībām? Un vai neveselīga vide vai nevienlīdzīga piekļuve resursiem ierobežo mūsu brīvību?
  2. B grupa “Vārda brīvība”: Pēdējo desmit gadu laikā, pieaugot sociālo plašsaziņas līdzekļu lietojumam, ir pastāvīgi palielinājies tiešsaistē izteiktās naida runas gadījumu skaits. Tomēr, neraugoties uz tās nozīmi, politisku risinājumu naida runas apkarošanai vai nu trūkst, vai arī tie ir nepietiekami. Šīs grupas mērķis būs apspriest jaunus politikas instrumentus naida runas (tiešsaistē) apkarošanai un izstrādāt politikas ieteikumus, lai labāk atbalstītu naida runas upurus un palielinātu informētību un izglītotību par to.
  3. C grupa “Pārvietošanās brīvība”: Viens no lielākajiem Eiropas Savienības (ES) ieguvumiem ir tās pilsoņu pārvietošanās brīvība, bet ko brīvība patiesībā nozīmē pārvietošanās un aktuālo notikumu kontekstā un cik tālu tā sniedzas? Šīs grupas mērķis būs izpētīt šo konceptu.
  4. D grupa “Radošās izpausmes brīvība”: Neskatoties uz noteiktiem starptautiski pieņemtiem likumiem un konvencijām, vairākās valstīs joprojām ir vērojami mēģinājumi noteikt juridiski pieņemamas radošās izpausmes kritērijus, tādējādi iedibinot stingru pārākumu kultūrizglītībā un kaitējot dažādu sociālo grupu un pārliecību vienlīdzīgai un daudzveidīgai pārstāvībai. Šajā grupā tiks aplūkota vārda brīvības vēsturiskā attīstība un tās mūsdienu problēmas, lai identificētu galvenos iespējamos draudus un mēģinājumus to ierobežot.

Dalībniekiem kā jauniešu vēstniekiem būs lieliska mācību iespēja iesaistīties kādā no darba grupām, lai apspriestu apakštēmas – to problēmas un izstrādātu politikas dokumentu, kurā izklāstīti izdiskutētie risinājumi.

Grupu darbs notiks divos posmos:

  1. Pirmais posms sastāvēs no vairākām tiešsaistes sanāksmēm. Tās norisināsies aptuveni vienu reizi mēnesī, laika posmā no maija līdz septembrim. Pirmā atklāšanas sanāksme notiks 16. maijā plkst. 18.00-20.00 pēc Centrāleiropas laika (plkst. 19.00-21.00 pēc Latvijas laika).
  2. Otrais posms būs klātienes sanāksme Vācijas un Baltijas valstu konferencē Tartu, Igaunijā (2023. gada 26.-29. oktobrī), kurā dalībnieki pabeigs savu politikas dokumentu izstrādi. Pēc tam šie politikas dokumenti ar ieteikumiem mūsu kopējai nākotnei tiks nodoti lēmumu pieņēmējiem vietējā, valsts un ES līmenī.

Dalības maksa

Dalībniekiem, kuri piedalīsies pasākumā klātienē, būs jāmaksā dalības maksa 40 eiro apmērā (ja jaunietis dzīvo Igaunijā, Latvijā, Lietuvā, Polijā, Čehijā, Slovākijā, Ukrainā, Slovēnijā, Ungārijā, Horvātijā, Serbijā, Bosnijā un Hercegovinā, Kosovā, Ziemeļmaķedonijā, Albānijā, Rumānijā, Bulgārijā, Moldovā, Gruzijā, Armēnijā vai Turcijā) vai 80 € (ja dalībnieks dzīvo citā Eiropas valstī).

Par samaksāto dalības maksu jaunieši saņems kompensāciju līdz 200 eiro apmērā ceļa izdevumu segšanai, kā arī bezmaksas naktsmītni un ēdināšanu konferences laikā (finansiālu grūtību gadījumā jaunieši aicināti sazināties ar organizatoriem – Vācijas-Baltijas nākotnes fondu).

Pieteikšanās

Lai kļūtu par jauniešu vēstnieku un paustu savu viedokli:

  • jābūt vecumā no 16 līdz 30 gadiem;
  • pašreizējai dzīvesvietai jābūt Eiropā;
  • brīvi jārunā angļu valodā.

Pieteikties iespējams līdz 2023. gada 23. aprīlim, aizpildot pieteikuma veidlapu un pastāstot par to, kas jūs motivē kļūt par daļu no šīs vērtīgās pieredzes.

 

Jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar Džoannu: j.mogwitz.dbjw@deutsch-balten.de.

Dalīties
Translate »