No idejas Izcilības programmas mācībās līdz realizētām starpnovadu mācībām jauniešiem

Jaunatnes darbinieki un jaunatnes lietu speciālisti no Olaines, Valmieras, Limbažiem, Līvāniem, Rēzeknes un Rēzeknes novada, kuri 2022. gadā piedalījās Izcilības programmā, kopīgiem spēkiem izveidoja trīs dienu mācības jauniešiem “Pats savas dzīves Prezidents”. Tās norisinājās šī gada jūnijā Burtnieku jauniešu centrā un pulcēja 18 jauniešus no piecām pašvaldībām.

Idejas rašanās Izcilības programmas mācībās

Ideja starpnovadu mācībām “Pats savas dzīves prezidents” radās Izcilības programmas mācībās, kā iniciatīva darbam ar jauniešiem ar ierobežotām iespējām. Starpnovadu mācību pamatā bija ideja, ka katrs ir pats savas dzīves prezidents, un tikai katrs pats var savu dzīvi virzīt tādā virzienā, kādā vēlas. Tāpat Izcilības programmā radās ne tikai šī ideja, bet tika apgūtas arī dažādas metodes, kuras jaunatnes darbinieki un jaunatnes lietu speciālisti izmantoja mācībās “Pats savas dzīves Prezidents”.

Mācības “Pats savas dzīves prezidents”

Mācību mērķis bija sniegt jauniešiem iespēju apzināties savas spējas dažādās dzīves jomās, pārvarēt bailes, uzņemties atbildību, pieņemt lēmumus un uzstādīt mērķus. Kā atzina paši jaunieši, mācības bija ļoti noderīgas, mācību tēmas par pašizaugsmi, komunikāciju un mentālo labbūtību ir aktuālas un nepieciešamas ikvienam jaunietim.

Iespēja pieteikties šī gada mācībām jaunatnes darbinieku Izcilības programmā

Vēl līdz 30. jūnijam pašvaldību un nevalstisko organizāciju darbiniekiem, kuri veic darbu ar jaunatni, ir iespēja pieteikties dalībai mācību kursā “Mācības jaunatnes darbinieku Izcilības programmā”. Izcilības programmas mērķis ir veicināt sistemātiska darba ar jauniešiem ar ierobežotām iespējām attīstību pašvaldībās un nevalstiskajās organizācijās. Mācību programmā paredzēti četri moduļi, kā arī programmas dalībniekiem tiks piedāvāta iespēja doties ārvalstu pieredzes apmaiņā.

Plašāka informācija pieejama JSPA tīmekļvietnes sadaļā “Jaunatnes darbinieku izcilības programma”. Jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar JSPA Nacionālās jaunatnes politikas atbalsta nodaļas projektu koordinatori Agnesi Kalniņu (tālr. 67356253; e-pasts: agnese.kalnina@jaunatne.gov.lv).

Dalīties
Translate »