Jelgavas jauniešus aicina izzināt savu topošo profesiju

Jelgavas pilsētas pašvaldība aicina pilsētas jauniešus vecumā no 16 līdz 25 gadiem iesaistīties projektā “BRĪVS, PRĀTĪGS, ATBILDĪGS”, no 14.aprīļa līdz 31.augustam, piedaloties aktivitātēs, kas var palīdzēt izprast un izvēlēties sev atbilstošāko profesiju.

Ņemot vērā jauniešu interesi par profesijām, iesaistoties ikgadējās “Ēnu dienas” aktivitātēs, projekta “BRĪVS, PRĀTĪGS, ATBILDĪGS” ietvaros jauniešiem tiek piedāvāta iespēja padziļinātāk iepazīt piecas profesiju jomas: medicīnu un farmāciju, būvniecību, IT tehnoloģijas, tirdzniecību un loģistiku, kā arī sabiedrisko ēdināšanu. Jaunieši aicināti apzināt savas vēlmes un vajadzības individuālajā karjeras izglītībā un kopā ar projekta karjeras speciālistu izstrādāt un pilotēt praktisko aktivitāšu “Brīvs, Prātīgs, Atbildīgs” programmu (BPA programmu), izmantojot brīvprātīgā darba iespējas Jelgavā.

Projekta tiešā mērķauditorija ir septiņdesmit pieci Jelgavas pilsētas jaunieši vecumā no 16 līdz 25 gadiem, tajā skaitā jaunieši no sociālās atstumtības riska grupām – jaunieši no trūcīgām un maznodrošinātām ģimenēm, kā arī jaunieši ar zemiem ienākumiem, neaktīvo jauniešu grupu pārstāvji u.c. Īstenojot projektu, tiks izmantotas neformālās izglītības aktivitātes, tādā veidā attīstot dzīvei un darba tirgum nepieciešamās kompetences un sekmējot sociālās atstumtības riskam pakļauto jauniešu sociālo iekļaušanu. Brīvprātīgā darba veikšanā iesaistītās iestādes vai uzņēmuma loma projekta ietvaros ir sniegt jaunietim iespēju veikt brīvprātīgo darbu izvēlētās profesijas vidē, ietverot apmācības, instruktāžu, darba “ēnošanu” un praktisku darbu izpildi.

Pirms brīvprātīgā darba uzsākšanas, katram programmas dalībniekam plānots nodrošināt karjeras konsultanta apmācību klātienē grupās, tomēr, ja valstī pieņemtie noteikumi nebūs mainījušies, apmācības tiks organizētas attālināti. Apmācību laikā dalībnieki izzinās savas iespējamās profesijas un brīvprātīgā darba vietas, kā arī sastādīs savu individuālo karjeras plānu. Savukārt, savstarpēji vienojoties ar iestāžu vai uzņēmumu pārstāvjiem par sadarbību, jaunieši veiks topošās profesijas specifikas novērošanu un brīvprātīgā darba veikšanu.

Lai piedalītos projekta aktivitātēs, jaunieši aicināti pieteikties no 1. līdz 15. martam, aizpildot pieteikuma anketu ŠEIT (https://ej.uz/8rah) . Dalībnieki tiks apstiprināti līdz 2021. gada 22. martam. Jautājumu gadījumā sazināties ar projekta vadītāju Jeļenu Grīsli pa e-pastu jelena.grisle@dome.jelgava.lv vai zvanot pa tālruni 27842165.

Projekts “BRĪVS, PRĀTĪGS, ATBILDĪGS” tiek īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2020.gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros. Projekta kopējais izmaksas – 4299,95 eiro un tā īstenošana norisinās laika posmā no 2020.gada 8. decembra līdz 2021.gada 11.novembrim.

Foto: unsplash.com

Informāciju sagatavoja: Jelgavas Jauniešu centrs

Dalīties
Translate »