Aicinām ar JSPA sazināties, izmantojot e-adresi!

Cienījamie sadarbības partneri un klienti!

Aicinām jūs neatlikt uz pēdējo brīdi un jau laikus sagatavoties izmaiņām, kas stāsies spēkā 2023. gada 1. janvārī. Sagatavoties ir iespējams, jau laicīgi izveidojot savas organizācijas/juridiskās personas elektronisko adresi jeb e-adresi.

Oficiālā elektroniskā adrese jeb e-adrese no 2023. gada 1. janvāra būs obligāta visām juridiskajām personām –uzņēmumiem, biedrībām, nodibinājumiem, arodbiedrībām un citiem reģistros reģistrētiem tiesību subjektiem Latvijā.

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (turpmāk – JSPA), tāpat kā jebkura cita valsts un pašvaldības iestāde, sniegt informāciju un sazināties ar juridiskām personām no 2023. gada 1. janvāra varēs, nosūtot informāciju uz juridiskās personas e-adresi. Līdz ar to, lai nodrošinātu nepārtrauktu saziņas iespēju un pāreju uz jauno kārtību, aicinām jau laikus izveidot savas organizācijas e-adresi, kā arī informēt JSPA kontaktpersonu par e-adreses esamību, uz kuru turpmāk tiks nosūtīta aktuāla sadarbības informācija no JSPA.

 

Par e-adresi

E-adrese ir drošas saziņas pakalpojums – uzņēmuma digitālā pastkastīte, kuru juridiskas personas var izveidot divos veidos – portālā “Latvija.lv” vai integrējot risinājumu sava uzņēmuma dokumentu vadības sistēmā.

Elektroniskā adrese jeb e-adrese  iedzīvotājiem un uzņēmējiem rada iespēju saziņu ar valsts un pašvaldību iestādēm turpmāk veikt elektroniski un vienuviet – savā e-adresē, kā arī vienota saziņas platforma visām valsts iestādēm.

E-adrese neaizstās e-pastu – uz savu norādīto e-pasta adresi varēs saņemt informāciju par ziņojuma ienākšanu e-adresē, bet ne pašu ziņojumu.

E-adrese risina būtiskus jautājumus, piemēram, cilvēkiem bieži atšķiras deklarētā un reālā dzīvesvieta, kā arī liels skaits Latvijas valsts piederīgo ilgstoši uzturas ārvalstīs. Ņemot vērā, ka ne visur ir nodrošināta vides pieejamība, arī cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, pateicoties e-adresei, saziņa ar valsti kļūst ērtāka.

Līdz ar e-adreses izveidošanu persona darīs valstij zināmu, ka turpmāk tā ar valsts pārvaldes iestādēm vēlas sazināties tikai elektroniski. Piemēram, ja iedzīvotājs līdz šim ziņojumus (uzaicinājums uz vēlēšanām) vai rēķinus (nekustamā īpašuma nodokļa aprēķins) no valsts saņēma uz deklarētās dzīvesvietas adresi, tad, izveidojot e-adresi, turpmāk informācija tiks sūtīta elektroniski tajā.

Portālā “Latvija.lv” e-adresei var piekļūt, identificējoties ar elektroniskās identifikācijas līdzekļiem (personas apliecību (eID karti), mobilo lietotni “eParaksts Mobile” vai eParaksts karti).

Uzņēmumiem, kas e-adresei vēlas pieslēgt savu dokumentu vadības sistēmu – ar tehniskajiem parametriem un dokumentāciju var iepazīties VISS portālā.

Vairāk informācijas: https://mana.latvija.lv/jautajumi-atbildes/ un https://latvija.lv/BUJEadrese.

Plašāka informācija par e-parakstu un tā izveidi: https://www.eparaksts.lv/lv/

E-adreses tehniskais atbalsts pieejams, sazinoties ar e-adreses pārzini – Valsts reģionālās attīstības aģentūru – pa tālruni 66155505 vai e-pastā atbalsts@vraa.gov.lv

Video:

Skaidrojošs video par e-adresi: https://www.youtube.com/watch?v=XxVNYb-OD54&t=1s

Skaidrojošs video par e-adreses ziņojuma nosūtīšanu no datora: https://www.youtube.com/watch?v=T0eE_dfQPp0 

Informācija par e-adresi JSPA  tīmekļa vietnē: https://jaunatne.gov.lv/kontakti/e-adrese-un-e-paraksts-ertakai-sazinai/

 

Dalīties
Translate »