Noslēdzies starptautiskais “EuroPeers” seminārs

Pieredze, neaizmirstamas emocijas un jaunas zināšanas – šie ir vārdi, kas vislabāk raksturo “EuroPeers Annual Network Meeting 2023”, kas no 21. līdz 24. septembrim notika Rīgā, Latvijā. Tajā pulcējās 12 valstu pārstāvji, lai satiktos, stiprinātu savstarpējo sadarbību un veidotu jaunus plānus “EuroPeers” tīklam, tā attīstībai un popularizēšanai.

“Annual Network Meeting’’ ir ikgadējs pasākums, kas notiek vienu reizi gadā kādā no “EuroPeers” tīkla dalībvalstīm. Šogad esam ļoti priecīgi, ka šis pasākums notika pie mums – Rīgā, Latvijā. Šis četru dienu pasākums pulcēja 50 jauniešus, 4 trenerus, fasilitatorus, un 26 valstu aģentūru pārstāvjus no tādām valstīm kā Austrija, Beļģija, Igaunija, Somija, Francija, Vācija, Latvija, Nīderlande, Norvēģija, Polija, Rumānija un Spānija.

Pirmā diena

Pirmajā dienā visi pasākuma dalībnieki ieradās un tika laipni sagaidīti, par ko parūpējās Latvijas “EuroPeers” jaunieši, brīvprātīgā persona un viņu koordinatore – Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras (JSPA) pārstāve Linda Joste-Sidorova. Dalībnieki iepazinās, atkal redzējās un galu galā –  saliedējās. Vakara noslēgumā bija iespējams piedalīties Latvijas “EuroPeers” jauniešu sagatavotajā programmā jeb “Latvijas kultūras vakars”. Tā ietvaros bija iespēja:

  • uzzināt vairāk par Latviju,
  • iesaistīties dažādās spēlēs, piemēram, ‘’Kahoot’’ viktorīnā;
  • iemācīties tradicionālās latviešu dejas;
  • klausīties Latvijas jauniešu dziedājumos;
  • nobaudīt tradicionālos ēdienus/dzērienus un uzkodas, kas ļāva labāk izprast vietējo kultūru un tradīcijas.

Otrā diena

Otrās dienas rīts iesākās pavisam interesanti, jo dalībnieku grupai tika uzdoti dažādi komandu saliedējoši uzdevumi, ar kuriem nācās tikt galā neilgā laika posmā. Piemēram, bija jāizrēķina visu dalībnieku vidējais vecums, jāuzbūvē piramīda no 10 cilvēkiem, jāuzņem kāds interesants foto un citi uzdevumi.

Pēc komandas saliedēšanās dalībnieki sāka darbu savās valstu grupās, lai pārrunātu, kas līdz šim ir izdevies, kādi ir šobrīd darāmie darbi, un kādi plāni varētu būt nākotnē. Lai šīs sarunas būtu ar kādu pievienoto vērtību, dalībniekiem bija savs veikums jāprezentē pārējām valstu grupām. Tādejādi varēja uzzināt aktualitātes citās valstīs, uzdot kādu jautājumu, kā arī iedvesmoties un aizgūt kādu ideju sev.

Dienas beigās jau tapa skaidrāks tas, ko katrai valstu grupai ir nepieciešams darīt turpmāk, lai uzlabotu vai pilnveidotu savu darbu šajā tīklā. Ļoti vērtīgi bija dzirdēt katras valsts prezentāciju, kas paplašināja redzesloku, ļāva domāt plašākos rāmjos un pavēra skatu uz jaunām idejām.

Trešā diena

Trešā diena iesākās ar “EuroPeers Advisory group” vadītām nodarbībām par divām no Eiropas Savienības programmu “Erasmus+” un “Eiropas Solidaritātes korpuss” prioritātēm. Pirmajā nodarbībā bija iespēja uzzināt par vides ilgtspēju un zaļu dzīvesveidu – kā ceļot zaļāk, no kā izvairīties, lai savu ikdienu padarītu videi draudzīgāku un citiem būtiskiem aspektiem. Otras nodarbības tēma bija iekļaujoša sabiedrība Tās ietvaros izspēlējām psiholoģisku spēli, diskutējām un runājām par jautājumiem, kas saistīti ar iekļaujošu sabiedrību, dalījāmies personiskajās pieredzēs un meklējām risinājumus, kas varētu palīdzēt uzlabot iekļaušanas situāciju savās kopienās.

Dienas otrajā pusē notika aktivitāte “brīvais mikrofons”, kurā dalībniekiem, jo īpaši jauniešiem, bija dota iespēja pieteikties un demonstrēt kādu savu prasmi un stipro pusi. Tāpat dalībnieki varēja arī novadīt nelielu darbnīcu par kādu sev tuvu tēmu, tādejādi attīstot savas organizatoriskās, komunikācijas un vadīšanas prasmes.

Ceturtā – noslēguma diena

Ceturtās dienas rītā visi dalībnieki pulcējās uz oficiālu pasākuma noslēgumu, lai sniegtu atgriezenisko saiti, dalītos pārdomās un emocijās, kā arī uzzinātu citu dalībnieku pieredzi. Būtiskākais – aktualizētas iespējamās pārrobežu tīklošanās iespējas un plānotas vietējā nacionālā tīkla popularizēšanas iespējas un nākamie informatīvie pasākumi. Protams – arī kopīgi foto, silti apskāvieni un laba vēlējumi drošam mājupceļam!

Kopsavilkums

Kopumā “EuroPeers Annual Network Meeting” izdevās veiksmīgi! No tā ikkatrs dalībnieks kaut ko varēja paņemt līdz: citam tie bija jauni draugi un kontakti, citam- pieredze, jaunas zināšanas, citam – suvenīri un tradicionālo našķu nosaukumi, kas ļoti iegaršojās.

Paldies JSPA Jaunatnes programmu atbalsta departamenta Starptautiskās sadarbības un atbalsta nodaļas projektu koordinatorei Lindai Jostei-Sidorovai, kā arī “Erasmus+” un Eiropas Solidaritātes korpusa aģentūras Izglītības un jaunatnes pārvaldes Starptautiskā EuroPeers tīkla koordinatorei Marie Heimburg par lielo ieguldījumu pasākuma plānošanā, organizēšanā un koordinēšanā.

Lielu atbalstu sniedza arī latviešu “EuroPeers” jaunieši Ērika Skārda, Ingars Jēkabsons un Leandra Spriesle un brīvprātīgais Marks Glasmanis, aktīvi līdzdarbojoties un iesaistoties pasākuma norisē.

Foto un video atskats

Foto atskats no “EuroPeers Annual Network Meeting 2023” pieejams JSPA Flickr kontā. Savukārt atskata video skatām JSPA Youtube kanālā, kā arī šeit:

Dalīties
Translate »