Jauniešus aicina apmeklēt daudzveidīgus pasākumus reģionos un tiešsaistē ceļot uz Berlīni

Eurodesk kampaņa "Time to Move" piedāvā iespējas jauniešiem

 

Jauniešu mobilitāti veicinošās kampaņas “Time to Move” ietvaros, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) un Eiropas jaunatnes informācijas tīkls “Eurodesk” aicina jauniešus oktobrī apmeklēt vairāk nekā 15 pasākumus Latvijas reģionos, kā arī piedalīties aizraujošā tiešsaistes izlaušanās spēlē “Adventures in Berlin”.

Latvijā jau septīto gadu oktobrī norit kampaņa “Time to Move”, kuras mērķis ir informēt jauniešus vecumā no 13 – 30 gadiem par Eiropas jaunatnes projektiem un dažādām mobilitātes iespējām, brīvprātīgo darbu un praksēm ārzemēs, kā arī palīdzēt viņiem atrast sev vispiemērotāko ES jaunatnes programmu un aktualizēt tādas Eiropas jaunatnes prioritātes kā iekļaušana un dažādība, dalība demokrātiskajā dzīvē, vide un cīņa pret klimata pārmaiņām, digitālā transformācija un jauniešu mentālā veselība.

 

Apmeklē kampaņas “Time to Move” pasākumus reģionos

Lai veicinātu jauniešu mobilitāti un informētību par neformālās izglītības iespējām Eiropā, jaunatnes informācijas tīkls “Eurodesk” aicina apmeklēt vairāk nekā 15 pasākumus klātienē un tiešsaistē dažādos Latvijas novados un pilsētās.

No 4. – 17. oktobrim Liepājā, Kuldīgā, Aizputē un Saldū jauniešiem – individuāli vai komandās – būs iespēja piedalīties pasākumā “10 000 soļi Eiropā” un izkustināt ne tikai kājas, bet arī prātu. Ar viedierīču palīdzību jaunieši varēs dosies pastaigā, izzinot mobilitātes iespējas un vienlaikus sacenšoties savā starpā. Pasākumus organizē biedrība “Attīstības platforma YOU+” kopā ar “Eurodesk” Kurzemes informācijas punktiem.

9. oktobrī Siguldā pārgājienā “Eurosteps” ir aicināti piedalīties jaunieši no Vidzemes, kuriem ir vēlme izzināt, lietderīgi pavadīt brīvo laiku, komunicēt ar vienaudžiem un piedalīties Eiropas mobilitātes aktivitātēs. Pārgājienu organizē Gulbenes jauniešu centrs “Bāze” sadarbībā ar Vidzemes “Eurodesk” infopunktiem.

Liepājā notiks divas darbnīcas: 8. oktobrī “Nakts video darbnīca”, kuras laikā jauniešiem būs iespēja radīt video materiālu video mākslinieka vadībā un piedalīties “Eurodesk” izaicinājumā “Eiropa – manas mājas”, bet 22. oktobrī notiks “Nakts ilustrāciju darbnīca”, kuras laikā jaunieši iepazīsies ar Liepājas Jauniešu mājas brīvprātīgajiem, veidos ilustrācijas un piedalīsies “Eurodesk” izaicinājumā “Piedzīvojot Eiropu”. Pasākumus organizē biedrība “Attīstības platforma YOU+” sadarbībā ar Liepājas BJC “Jauniešu māja”.

Gulbenes novada pagastos visu oktobri notiks pasākumu cikls “Otra tāda nav!”, kura ietvaros Rankā (12. oktobris), Stāķos (13. oktobris), Lejasciemā (20. oktobris) un Gulbenē (20. oktobris) notiks T-kreklu dizaina veidošanas darbnīcas. Pasākumi mudinās jauniešus domāt par ilgtspējīgu un zaļu dzīvesveidu. Organizē Gulbenes jauniešu centrs “Bāze”.

Arī Rīgā notiks vairāki pasākumi. 16. oktobrī plānota programmas “Erasmus+” jauniešu apmaiņas simulācija, kur kopā ar ārvalstu brīvprātīgajiem jaunieši izspēlēs apmaiņas scenāriju. Savukārt 23. oktobrī jaunieši piedzīvos “Speed-friending Eiropas gaumē”, kur “ātro randiņu” formātā iepazīs ārzemju jauniešu pieredzes stāstus. Mēneša noslēgumā, 25. oktobrī, jauniešu centrā “Bambuss” ar siltu tējas krūzi jauniešus gaidīs Projektu stāstu vakars. Pasākumus organizē “Baltijas Reģionālais fonds”, “3 D Friends”, Rīgas jauniešu centrs “Kaņieris” un “Klubs “Māja””.

17. oktobrī Baldonē jaunieši varēs doties pārgājienā “Time to move – Time to hike”, kur Baldones stāstu takā iepazīs dažādus jaunatnes mobilitātes veidus Eiropā. Pārgājienus organizē “Baltijas Reģionālais fonds” un “Jaunatne smaidam”.

18. oktobrī Vecumniekos jauniešus iedvesmoties no vienaudžu pieredzes stāstiem par projektiem Eiropā aicina pasākumā “Iespēju pakāpiens”, kuru organizē biedrība “Creative Minds for Culture” sadarbībā ar “Jaunatne smaidam”. Bet Rēzeknē jaunieši pasākumā “Izvirzi! Notēmē! Trāpi!” varēs ievingrināt roku loka šaušanā un mērķu sasniegšanā. Pasākumu organizēs “Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatne”.

Līdz 24. oktobrim jaunieši Ķekavā ir aicināti piedalīties “Digitālajā eiro-popielā 2021” un iesniegt savu dažādu gadu Eirovīzijas dziesmu popielas versiju video formātā, rosinot vienaudžus iepazīt Eiropas kultūru un tās radošās izpausmes. Aktivitāti organizē Ķekavas Jaunatnes iniciatīvu centrs.

Noslēdzot kampaņas aktivitātes, 30. oktobrī Jūrmalā notiks “Jauno līderu tikšanās 2021”. Pasākumā ir aicināti piedalīties jaunieši no Pierīgas skolu pašpārvaldēm, jauniešu domēm, jauniešu organizācijām un neformālajām jauniešu grupām, lai veidotu sadarbības tīklu, attīstītu līderību un iedvesmotos jauniem izaicinājumiem Eiropā. Pasākumu organizē “Creative Minds for Culture” sadarbībā ar Jūrmalas Jaunatnes iniciatīvu centru un biedrību “Pierīgas partnerība”.

 

Atkarībā no pasākumu formāta paredzētas gan motivējošas balvas dalībniekiem, gan klātienes pasākumos – uzkodas. Pasākumos tiks ievēroti valstī noteiktie epidemioloģiskie noteikumi Covid-19 ierobežošanai, tāpēc lūdzam sekot līdzi katra pasākuma organizatora informācijai par drošību pasākumos. Plašāka informācija par pasākumiem Latvijā un Eiropā pieejama kampaņas “Time to move” mājaslapas aktivitāšu sadaļā.

 


Dodies uz Berlīni tiešsaistes izlaušanās spēlē

Lai jauniešus iepazīstinātu ar tādiem jēdzieniem kā multikulturālisms, ilgtspējīga attīstība un brīvprātīgais darbs, kā arī izglītotu par ES Jaunatnes programmām un “Eurodesk” piedāvātajām iespējām, Eiropā ir radīta unikāla izlaušanās spēle jauniešiem “Time to Move: Adventures in Berlin”. Tā ir divu spēlētāju spēle, kas ir veidota iedvesmojoties no telpas izlaušanās spēlēm, kurās dalībnieki kopīgiem spēkiem risina āķīgas mīklas un uzdevumus.

Katrs spēlētājs spēlē brāli vai māsu, kuri, apciemojot vecmāmiņu Emmu, uzzina, ka viņa ir noslēpumaini pazudusi. Sekojot viņas atstātajām pēdām un uzdevumiem, spēlētāji dodas uz Berlīni. Ceļojuma laikā, minot dažādas mīklas un cenšoties uzzināt, uz kurieni ir devusies vecmāmiņa, spēlētāji iesaistīsies brīvprātīgajā darbā un dažādos projektos.

Lai spēlētu spēli, ir nepieciešami divi spēlētāji: divi jaunieši vai divas komandas. Katrs spēlētājs spēli izspēlē savā datorā vai viedierīcē. Lai atrisinātu uzdevumus, spēlētājiem jāsadarbojas un jākomunicē spēlē vai jāsazvanās ārpus tās.

Spēle latviešu valodā pieejama tiešsaistē: https://eurodesk.eu/game/. Spēles video tīzeris pieejams Youtube. Lai uzzinātu vairāk par spēli vai bezmaksas jauniešu iespējām Eiropā, meklē Eurodesk koordinatoru vai tuvāko infopunktu.

 

Dalīties
Translate »