Eiropas Komisija aicina piedalīties ES Veselības konkursā

Pārtraukt apburto loku – bērnu aptaukošanos. Lai cīnītos ar šo nopietno problēmu, Eiropas Komisija aicina pieteikt iniciatīvas, kuru mērķis ir novērst un samazināt bērnu un jauniešu vecumā no 6 līdz 18 gadiem aptaukošanos.

Pēc EK rīcībā esošās informācijas, redzams, ka 2015. gadā apmēram 1 no 3 bērniem vecumā no 6 līdz 9 gadiem bija liekais svars. Īpaši satraucoši ir tas, ka lielākajā daļā Eiropas valstu bērnu fiziskā aktivitāte samazinās vecumā no 11 līdz 15 gadiem. Lai novērstu šo problēmu, lielu lomu spēlē pilsētas, NVO un skolas.

“Mēs vēlamies, lai mūsu bērni būtu laimīgi, veseli un veiksmīgi. Kā pieaugušie mēs esam atbildīgi par izvēlēm, kas varētu novērst bērnu lieko svaru un aptaukošanos,” tā Vitenis Andriukaitis (Vytenis Andriukaitis), Veselības un pārtikas drošības komisārs. Visi, kas ieinteresēti, aicināti piedalīties konkursā, līdz 2019. gada 13. maijam aizpildot pieteikumu tiešsaistē. Iniciatīvās var iekļaut dažādas aktivitātes, piemēram, skaidrojošas kampaņas, kurās iesaistīti gan eksperti, gan mobilās aplikācijas (mHealth).

Katrā kategorijā labākais saņems naudas balvas.
Pilsēta: 100 000 eiro
NVO: 100 000 eiro
Skola: 100 000 eiro

Uzvarētāji tiks paziņoti 2019. gada oktobrī, Briselē.

 

Plašākai informācijai:
https://ec.europa.eu/health/ngo_award/home_en

Dalīties
Translate »