Zināmi konkursa “Nacionālā eTwinning balva 2023” finālisti!

Šī gada 6. septembrī noslēdzās projektu pieteikšana konkursam “Nacionālā eTwinning balva 2023”. Pēdējo divu nedēļu laikā eTwinning Nacionālais atbalsta dienests un izglītības eksperte un projektu vērtēšanas žūrijas pārstāve Santa Prance cītīgi izskatīja visus 18 konkursam pieteiktos projektus un konkursa finālam izvirzīja 6 labākos projektus divās kategorijās. Finālam izvirzīti 3 projekti, kuri īstenoti pirmsskolas vecuma posmā, un 3 projekti, kuri īstenoti skolas vecuma posmā. Izvirzītās skolu komandas savus eTwinning sadarbības projektus prezentēs 7. oktobrī eTwinning konferencē Rīgā.

Projekti tika izvērtēti atbilstoši šādiem kritērijiem:

 • Skolēnu iesaiste un pedagoģiskie jauninājumi
 • Sasaiste ar mācību procesu
 • Sadarbība starp partnerskolu skolēniem
 • IKT lietojums
 • Rezultāts un ietekme

Ar projekta vērtēšanas kritērijiem un konkursa nolikumu var iepazīties šeit.

Par konferenci

Ikgadējā nacionālā eTwinning konference, kuras tēma šogad veltīta inovācijām un radošumam izglītībā. Bez projektu prezentācijām un balvas pasniegšanas, konferencē uzstāsies arī digitālo prasmju speciāliste Vita Vītola-Lapiņa ar lekciju “Mākslīgais intelekts: ieguvums vai izaicinājums pedagogiem” un sertificēta mākslas terapeite Līga Cepurīte vadīs nodarbību, kuras laikā visiem klātesošajiem būs iespēja ne tikai uzzināt, kāpēc radošums ir svarīgs, bet arī pašiem to praktiski piedzīvot.

Konferences darba kārtības uzmetums (PDF)

Lai pieteiktos dalībai konferencē klātienē, līdz 2.oktobra plkst. 9:00 jāaizpilda pieteikuma anketu tiešsaistē. Apstiprinājuma vai noraidījuma e-pasts tiks izsūtīts visiem pretendentiem 2023. gada 2. oktobrī. Dalībnieku skaits ir ierobežots (100 dalībnieki). Klātienes dalībnieki saņems apliecību par pedagogu profesionālās kompetences pilnveidi (6h apmērā).

Finālisti (nejaušā secībā):

Pirmsskolas vecuma posma projekti

 • Baložu pirmsskolas izglītības iestādes “Avotiņš” projekts “Our Toys’ Stories” (projekta iesniedzēja Lelde Žīgure);
 • Alūksnes pirmsskolas izglītības iestādes “Sprīdītis” projekts “STEAM with fairy tales” (projekta iesniedzēja Dita Holla);
 • Jūrmalas pirmsskolas izglītības iestādes “Zvaniņš” projekts “Technoland” (projekta iesniedzēja Ilze Veidmane).

Skolas vecuma posma projekti

 • Liepājas Raiņa 6.vidusskolas projekts “Literature detectives” (projekta iesniedzēja Daiga Staropeniece);
 • Saldus vidusskolas projekts “Что мы знаем об Украине?” (projekta iesniedzēja Ludmila Sumļaņinova);
 • Ciblas vidusskolas projekts “Historical places in the past and present” (projekta iesniedzēja Sarmīte Streļča).

Pieteikties konkursam varēja projekta īstenotāji (pirmsskolas, vispārējo, interešu un profesionālās izglītības iestāde darbinieki), 2022./2023.mācību gadā īstenojuši starptautisku eTwinning projektu mācību ietvaros un ieguvuši Nacionālo kvalitātes sertifikātu. 7.oktobrī nacionālajā konferencē Rīgā notiks finālistu prezentācijas klātienē, konkursa rezultātu paziņošana un balvu pasniegšana.

Balvas uzvarētājiem un finālistiem

No katra finālā pieteiktā projekta vienam projektā iesaistītajam skolotājam tiek piešķirts eTwinning apbalvojums – apmaksāta dalība individuālās profesionālās pilnveides mācībās, par kuru vietu un laiku dalībnieki tiks informēti pēc balvas iegūšanas.

„Nacionālā eTwinning balva” ir Latvijas skolu sadarbības projektu konkurss, kurā katru gadu aicinām piedalīties eTwinning projektu īstenotājus. Konkursa mērķis ir identificēt labās prakses piemērus eTwinning projektu īstenošanā Latvijā un apbalvot veiksmīgākos projektu īstenotājus.

Dalīties
Translate »