Projektu “ICT World” dalībnieki no 6 valstīm Rīgā noslēdz ar robotu balli

Jau trešo gadu privātā vidusskola „Klasika” īsteno starptautisku eTwinning un ERASMUS+ projektu “ICT World – Imaging, Coding, Transforming and Simulating the World”, kurā skolēni no Vācijas, Latvijas, Francijas, Spānijas, Somijas un Čehijas starptautiskās komandās kopā ar skolotājiem radoši un ar tehnoloģiju palīdzību apguva matemātiku, datoriku, mūziku un citus priekšmetus. Lielākais skolēnu ieguvums, darbojoties projektā, ir uzlabotas digitālās prasmes, tāpat projekts uzlabojis arī svešvalodu zināšanas un sadarbības prasmes. Projekta veiksmes atslēga ir mācību priekšmetu, īpaši matemātikas, mūzikas un datorikas, saistīšana ar reālām dzīves situācijām. Projekta vadītāja Latvijā Tatjana Vinokurova pagājušā gada oktobrī eTwinning Eiropas konferencē Polijā, klātesot vairāk nekā 500 skolotājiem no visas Eiropas kopā ar citu projektā iesaistīto valstu skolotājiem saņēma augsto Eiropas balvas apbalvojumu.

Laikā no 31.marta līdz 7.aprīlim Rīgā, Privātajā vidusskolā „Klasika”, notika projekta noslēguma aktivitātes, kurās piedalījās arī eTwinning komanda. Projekta dalībnieki (41 skolēns un 18 pedagogi no sešām valstīm) šajā tikšanās reizē „mācīja robotiem dejot”, programmējot gan mūziku, gan kustības, gan gaismas efektus; ar datorprogrammu palīdzību veidojot „Robotu ballītes” plakātus, konstruēja un printēja ballītes (3D) aksesuārus robotiem. Projekta ietvaros ir iegūtas prasmes – attēlot, pārveidot un kodēt reālas dzīves situācijas, izmantojot datorprogrammas (Scratch, Arduino, Gimp, GeoGebra, SketchUp, Tinkercad ar 3D printing).

Noslēguma pasākumā 5.aprīlī projekta komanda organizēja ”Robotu deju konkursu”. Tajā starptautiskās skolēnu komandas bija sagatavojušas 10 robotus, kuriem, pie izvēlētās, pašu uzprogrammētās dziesmas bija jāveic dejas uzvedums un jānodrošina gaismas šovs. Sarežģītais uzdevums prasīja vairāku kodu sinhronizāciju un nopietnu komandas darbu. Lai izveidot papildus dekorācijas, skolēni strādāja ar 3D modelēšanas programmu Tinkercad un sagatavotos modeļus, izmantojot 3D printeri, pēc tam izprintēja.

Dalīties
Translate »