Projektu “ICT World” dalībnieki no 6 valstīm Rīgā noslēdz ar robotu balli

Jau trešo gadu privātā vidusskola „Klasika” īsteno starptautisku eTwinning un ERASMUS+ projektu “ICT World – Imaging, Coding, Transforming and Simulating the World”, kurā skolēni no Vācijas, Latvijas, Francijas, Spānijas, Somijas un Čehijas starptautiskās komandās kopā ar skolotājiem radoši un ar tehnoloģiju palīdzību apguva matemātiku, datoriku, mūziku un citus priekšmetus. Lielākais skolēnu ieguvums, darbojoties projektā, ir uzlabotas digitālās prasmes, tāpat projekts uzlabojis arī svešvalodu zināšanas un sadarbības prasmes. Projekta veiksmes atslēga ir mācību priekšmetu, īpaši matemātikas, mūzikas un datorikas, saistīšana ar reālām dzīves situācijām. Projekta vadītāja Latvijā Tatjana Vinokurova pagājušā gada oktobrī eTwinning Eiropas konferencē Polijā, klātesot vairāk nekā 500 skolotājiem no visas Eiropas kopā ar citu projektā iesaistīto valstu skolotājiem saņēma augsto Eiropas balvas apbalvojumu.

Laikā no 31.marta līdz 7.aprīlim Rīgā, Privātajā vidusskolā „Klasika”, notika projekta noslēguma aktivitātes, kurās piedalījās arī eTwinning komanda. Projekta dalībnieki (41 skolēns un 18 pedagogi no sešām valstīm) šajā tikšanās reizē „mācīja robotiem dejot”, programmējot gan mūziku, gan kustības, gan gaismas efektus; ar datorprogrammu palīdzību veidojot „Robotu ballītes” plakātus, konstruēja un printēja ballītes (3D) aksesuārus robotiem. Projekta ietvaros ir iegūtas prasmes – attēlot, pārveidot un kodēt reālas dzīves situācijas, izmantojot datorprogrammas (Scratch, Arduino, Gimp, GeoGebra, SketchUp, Tinkercad ar 3D printing).

Noslēguma pasākumā 5.aprīlī projekta komanda organizēja ”Robotu deju konkursu”. Tajā starptautiskās skolēnu komandas bija sagatavojušas 10 robotus, kuriem, pie izvēlētās, pašu uzprogrammētās dziesmas bija jāveic dejas uzvedums un jānodrošina gaismas šovs. Sarežģītais uzdevums prasīja vairāku kodu sinhronizāciju un nopietnu komandas darbu. Lai izveidot papildus dekorācijas, skolēni strādāja ar 3D modelēšanas programmu Tinkercad un sagatavotos modeļus, izmantojot 3D printeri, pēc tam izprintēja.

eTwinning projektu koordinators Kristaps Auzāns apmeklēja pasākumu un kā žūrijas loceklis piedalījās skolēnu darbu novērtēšanā. “Rezultāti bija daudz labāki kā paredzēju. Nebiju gaidījis, ka pamatskolas skolēni sagatavos augstas kvalitātes robotu šovu, Tas ir pārsteidzoši, cik daudz ar mērķtiecīgu darbu vienā nedēļā var panākt neliela, motivēta skolotāju komanda,” par iespaidiem stāsta Kristaps.

Paralēli robotu programmēšanai, skolēni smēlās iedvesmu apmeklējot veiksmīgos Latvijas tehnoloģiju uzņēmumus kā SAF Tehnika vai Baltic 3D. Praktiskās nodarbībās, ar programmēšanas palīdzību tika apgūtas gan svešvalodas, gan uzņēmējdarbība, gan matemātika.

Projekts ir augstu novērtēts kā nacionālajā, tā Eiropas līmenī. 2017. gadā tas ieguva pirmo vietu nacionālajā eTwinning projektu konkursā Latvijā. 2018. gadā svinīgā ceremonijā Rīgā dalībniekiem tika pasniegts sertifikāts par iegūto 1. vietu prestižajā eTwinning Eiropas Balvas konkursā 700 projektu konkurencē.

Dalīties
Translate »