Piesakies JSPA Projektu naktij 2018!

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) jau ceturto gadu pēc kārtas organizē tematisku vasaras festivālu “Projektu nakts”. Festivāla mērķis ir palīdzēt pārvērst jauniešu idejas realitātē! Festivāla laikā atbalstīsim organizāciju pārstāvjus programmas “Erasmus+” jaunatnes jomas projektu sagatavošanā. “Projektu nakts 2018” laikā būs iespējas iepazīt “Erasmus+: Jaunatne darbībā” – Jauniešu apmaiņas, Brīvprātīgā darba un Jaunatnes darbinieku mobilitātes projektu būtību un, protams, strādāt pie sava projekta pieteikuma.

Šogad pirmo reizi “Projektu nakts” ietvaros notiks arī “Erasmus+: Jaunatne darbībā” brīvprātīgo tikšanās. Tās ietvaros brīvprātīgie, kuri Latvijā atgriezušies pēdējā gada laikā, apmainīsies ar pieredzi, diskutēs par turpmākajiem soļiem, kā arī tiksies ar pārējiem “Projektu nakts” dalībniekiem, lai iedvesmotu tos ar saviem stāstiem un pieredzi.

“Projektu nakts 2018” notiks 2018. gada 18. – 19. augustā, viesu namā “Puduri”.

Kādēļ būtu vērts pieteikties?

 • Zināsi, kas ir “Erasmus+” jaunatnes jomas projekts un kā savu ideju pārvērst labā projektā.
 • Radīsi un attīsi pats savu projekta ideju.
 • Saņemsi konsultācijas no labākajiem neformālās izglītības ekspertiem Latvijā.
 • Iegūsi milzum daudz informācijas par “Erasmus+: Jaunatne darbībā” projektiem, dažādiem kvalitātes kritērijiem, nākotnes apmācību iespējām u.c.
 • Tiksies ar Latvijā populāriem cilvēkiem.
 • Piedzīvosi vērtīgas meistarklases.
 • Iegūsi jaunus draugus un domubiedrus no visas Latvijas (vairāk nekā 100 dalībnieku).
 • Malkosi tēju vai kafiju kopā ar reāliem projektu īstenotājiem.
 • Dalīsies ar savu brīvprātīgā darba pieredzi, kā arī uzzināsi vērtīgus stāstus no citiem brīvprātīgajiem.
 • Būvēsi nākotnes plānus kopā ar citiem brīvprātīgajiem.
 • Piedzīvosi radošāko un pozitīvāko vidi, kāda līdz šim redzēta – gaismas instalācijas nakts garumā, bilžu izstādes no projektiem, foto iespējas, telšu pilsētiņa, motivējošas sarunas, ugunskurs un vēl, un vēl, un vēl…

Esi pieredzējis projektu īstenotājs, bet šaubies, vai pieteikties? Nesatraucies! Tev būs iespēja saņemt īpaši padziļinātu informāciju un konsultācijas.

Kas var pieteikties “Projektu naktij 2018”?

 • Organizācijas/institūcijas (Jauniešu centri, nevalstiskas organizācijas, skolas, pašvaldības u.c.) izvēlas, cik un kurus cilvēkus tās vēlas sūtīt uz festivālu:
  • Dalībnieki piesakās 2 cilvēku grupā ar vienu projekta ideju, kura atbilst kādai no programmas “Erasmus+: Jaunatne darbībā” mobilitātes aktivitātei (detalizētāk šeit);
  • Organizācijas/institūcijas var pieteikt vairākas grupas, līdz ar to uzņemoties atbildību par vairāku projekta ideju izstrādi;
  • Dalībnieku vecums -sākot no 15 gadiem ar nosacījumu, ka otra persona grupā ir pilngadīga;
  • Dalībnieki var būt ar vai bez pieredzes jaunatnes jomas projektos\

Priekšroka tiks dota tiem dalībniekiem, kuri būs skaidri definējuši savu ideju, kuru būtu iespējams pārvērst “Eramus+: Jaunatne darbībā” mobilitātes projektā, kuri būs motivēti un atbildīgi, kuri pārstāvēs organizāciju, kura ir motivēta atbalstīt savus jauniešus un viņu izstrādāto ideju arī pēc “Projektu nakts”, kuri pārstāvēs organizāciju, kura līdz šim nav bijusi aktīva sadarbībā ar JSPA.

 • Pēdējā gada ietvaros (2017. gada septembris – 2018. gada augusts) no brīvprātīgā darba atgriezušies brīvprātīgie.

Kā var pieteikties?

Pieteikšanās “Projektu naktij” notiek elektroniski, aizpildot pieteikuma anketu (līdz š.g. 30. jūlijam).
Uzmanību! Vietu skaits pasākumā ir ierobežots. Tādēļ nekavējies, dodies uz savu organizāciju un piesakies “Projektu naktij” jau tagad!

Praktiska informācija

Dalība “Projektu naktī 2018” ir bez maksas. Dalībniekiem tiks nodrošināta ēdināšana, bet pašiem jāparūpējas par nokļūšanu līdz viesu namam, kā arī jānodrošinās ar telti un gulēšanai nepieciešamo (dažas stundas miegam noteikti izdosies atvēlēt). Pasākuma laikā dzīvošana paredzēta savās teltīs (būs izveidota īpaša telšu pilsētiņa). Atsevišķos gadījumos tiks nodrošināta izmitināšana iekštelpās.

Pasākuma detalizētāka programma būs zināma vēlāk, taču dalībnieka ierašanās plānota 18. augustā no plkst. 10:00. Pasākums noslēgsies 19. augustā plkst.13:30.

Programma “Erasmus+” sniedz iespēju darboties neformāli, veidot un īstenot projektus starptautiskā līmenī, sadarboties ar citu valstu jauniešiem, iegūt nozīmīgas prasmes un iemaņas, attīstot jaunatnes jomu Eiropā un Latvijā. Programmas mērķis ir veicināt Eiropas pilsonības apzināšanos un iesaistīt jauniešus Eiropas nākotnes veidošanā.

“Projektu nakti 2018” organizē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra, www.jaunatne.gov.lv

Plašākai informācijai: Dita Usāre, Tālr.nr.:67358063;
e-pasts:apmacibas@jaunatne.gov.lv

Dalīties
Translate »