Pieejams vebināra ieraksts par avatāru, komiksu un “Jeopardy” spēles veidošanu

Vebinars-Ziemassvetki

20.12.2021. eTwinning organizēja vebināru “Jautras tiešsaistes aktivitātes mācību procesa dažādošanai pirms Ziemassvētkiem”, kurā pedagoģiskā eksperte Liene Millere pastāstīja un praktiski parādīja, kā izmantot dažādus, vienkāršus un jautrus tiešsaistes rīkus mācību procesa dažādošanai: avatāru veidošanai – Avatarmaker.com; komiksu veidošanai – Makebeliefscomix.com un Jeopardy spēles veidošanai – Jeopardylabs.com.

Rīks mācību procesa dažādošanai

Vebināra pirmajā daļā Liene Millere apskatīja avatāru veidošanas rīku – avatarmaker.com. Šis rīks sniedz daudzpusīgas iespējas gan skolotājam, gan skolēnam. Piemēram, šāda rīka izmantošana bieži vien ir lieliska iepazīšanās aktivitāte klases stundās vai eTwinning projektos. Ar avatāriem iespējams veidot kopīgas klases “fotogrāfijas” un apsveikumus. Īpaši jāuzsver avatāru lietderība interneta drošības jautājumos. Šāda animēta tēla izmantošana savas fotogrāfijas vietā ir labs veids, kā būt piesardzīgākiem ar to, kam ir pieeja mūsu informācijai. Tas var palīdzēt arī skolēniem, kuri dažādu iemeslu dēļ nevēlas dalīties ar savām fotogrāfijām. Liene vebināra laikā arī demonstrēja, ka avatāru radīšanas vietnes ir līdzīgas un nav obligāti jāizmanto avatarmaker.com.

Komiksu radīšanas rīks vispievilcīgākais šķita valodu un vizuālās mākslas skolotājiem, jo ar tā palīdzību skolēni varētu aktīvi praktizēt dialogu veidošanas prasmes svešvalodās vai arī izmantot komiksu kā galaproduktu eTwinning sadarbības projektiem. Komiksu veidošanas rīks makebeliefscomix.com piedāvā vairāk nekā tikai iespēju izveidot savu komiksu. Vietnē atrodami arī jau gatavi materiāli, kurus iespējams izmantot savās mācību stundās, kā arī idejas, kā ar komiksu palīdzību var mācīt ne tikai svešvalodas vai vizuālo mākslu, bet arī matemātiku, vēsturi un pat sociāli-emocionālo mācīšanos.

Savukārt “Jeopardy” sākotnēji var likties tikai kā jautra aktivitāte, bet vebināra laikā Liene Millere praktiski parādīja, kā ar šīs spēles palīdzību var apgūt mācību vielu jautrā un saistošā veidā. Skolotājs vai skolēns var veidot pats savu spēli, bet pastāv arī iespēja izspēlēt kādu jau sagatavotu spēli. Vietnē ir meklētājs, kurā pēc atslēgas vārdiem var meklēt sev saistošas tēmas, piemēram, “lietvārds”.

Skaties vebināra video par avatāru veidošanu:

Vebināra ieraksts:

  • 0:00 Avatāru veidošanas rīka turpinājums (pilnu video par to, kā izmantot avatāru veidošanas rīku, skaties pirmajā video)
  • 8:45  Komiksu veidošanas rīks
  • 33:00 Jeopardy spēle
  • 51:45 Izvērtējums/idejas rīku lietošanai

 

Dalīties
Translate »