Pieejams ieraksts un materiāli no eTwinning projektu pieredzes vebināra pirmsskolām
23. janvārī norisinājās eTwinning organizētais vebinārs “eTwinning nacionālo un starptautisko sadarbības projektu pieredze pirmsskolās”, kura laikā bija iespēja noklausīties trīs pieredzes stāstos par sadarbības projektiem, kuri veicinājuši bērnu lasītprasmi. Vebināru vadīja Alla Ratnika (Rēzeknes pilsētas pirmsskolas izglītības iestādes “Auseklītis” metodiķe), Ilze Veidmane (Jūrmalas pilsētas pirmsskolas izglītības iestādes “Zvaniņš” metodiķe) un Liene Zemīte (Valmieras pirmsskolas izglītības iestādes “Ezītis” vadītājas vietniece izglītības jomā).
Dažādas metodes, kā attīstīt lasītprasmi
eTwinning sadarbības projekts ir veids, kā paspilgtināt ne tikai bērna, bet arī pedagoga ikdienu. Sadarbības projekti ir veids, kā ne tikai ar lielāku interesi pētīt noteiktas tēmas, bet tie palīdz dažādu prasmju attīstīšanai. Piemēram, sadarbības projekta laikā ir iespējams attīstīt digitālo pratību, nostiprināt zināšanas par drošību internetā, veikt pētniecisko darbu, komunicēt ar nepazīstamiem bērniem un pilnveidot zināšanas par ģeogrāfiju un kultūru daudzveidību. Šie ir tikai daži no ieguvumiem. Vairāk par to, ko iemācījās bērni un pedagogi īstenojot eTwinning projektus, klausies pedagogu pieredzes stāstos.
Alla Ratnika stāstīja par nacionālo projektu “Maizes alfabēts”, kura laikā bērni iepazina ne tikai visus alfabēta burtus, bet arī paplašināja savu vārdu krājumu par dažādiem graudaugiem, izpētīja maizes gatavošana procesu, pētīja etiķetes un veica daudz dažādu uzdevumu pirmsskolā un mājās kopā ar ģimeni.
Ilze Veidmane sniedza ieskatu kā top projekts tā agrīnajā stadijā. Viņa iepazīstināja, kāpēc un kā projekts tika izvēlēts, kā tiek iegūtas vecāku atļaujas projektu īstenošanai, kā izskatās TwinSpace iekārtojums.
Savukārt Liene Zemīte dalījās pieredzē par projektu, kurš apvienoja bērnu interesi par dabu un lasītprasmes attīstīšanu. Starptautiskā projekta laikā bērni iepazina putnus, mācījās lasīt to vārdus, spēlēja spēles, kas veicināja burtu atpazīšanu. Projekta norisi augstu novērtēja vecāki, kuri labprāt iesaistījās un atbalstīja pedagogus un bērnus.
Vebināra materiāli un ieraksts
A.Ratnikas prezentācija – lejuplādē un seko līdzi. (Video: 0:00-20:00)
I.Veidmanes prezentācija – lejuplādē un seko līdzi. (Video: 20:00-41:30)
L.Zemītes prezentācija – lejuplādē un seko līdzi. (Video: 41:30-1:14:59)
Vēlies uzzināt vairāk?
Šogad trešo reizi eTwinning organizē pirmsskolu mēnesi, kura ietvaros aicina dažādu pirmsskolu pedagogus dalīties pieredzē par veiksmīgi īstenotiem eTwinning projektiem. Ja vēlies uzzināt vairāk, apskati kādu no iepriekšējo gadu vebināru ierakstiem:
- Vebinārs “eTwinning nacionālo un starptautisko sadarbības projektu pieredze pirmsskolās”. Vada: Dita Holla (Alūksnes pirmsskolas izglītības iestāde “Sprīdītis”), Kristīne Salīte (Ludzas novada Blontu pagasta pirmsskolas izglītības iestāde) un Anna Baltrūne (Daugavpils 21. pirmsskolas izglītības iestāde).
- Vebinārs “eTwinning sadarbības projektu pieredze pirmsskolās”. Vada: Ilze Veidmane (eTwinning vēstniece, Jūrmalas pirmsskolas izglītības iestādes “Zvaniņš” metodiķe), Mārīte Petrovska (Salaspils novada pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādes “Salaspils 1.pirmsskola” skolotāja), Evija Šāvēja (eTwinning vēstniece, Jaunpiebalgas vidusskolas pirmsskolas metodiķe) un Kristīna Bernāne (eTwinning vēstniece, Priekuļu pirmsskolas izglītības iestādes “Mežmaliņa” vadītāja).
Aktuālie eTwinning pasākumi pirmsskolas mēneša laikā
Ja vēlies turpināt iesaistīties eTwinning, piesakies dalībai pirmsskolu mēneša pasākumos attālināti!
- “eTwinning starptautiskais pirmsskolu projektu tirdziņš tiešsaistē”
2024. gada 7. februārī, plkst. 18:00-19:30
Piedalās skolotāji no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Polijas, Francijas, Beļģijas un Portugāles
Vada: Liene Millere - Tiešsaistes kurss “Starptautiska eTwinning projekta plānošana un īstenošana pirmsskolā”
2024. gada 19. februāris – 2024. gada 10. maijs (tiešsaistes nodarbības 19. februārī, 26. februārī, 10. aprīlī, 10. maijā)
Skolotāji no Latvijas, Itālijas, Rumānijas, Lietuvas, Moldovas
Profesionālās kompetences pilnveides apliecība 24h apmērā (ja izpildīti visi kursa nosacījumi)
Šo un citu vebināru ierakstus iespējams noskatīties sadaļā Tālākizglītība vai Vebināru ieraksti. Lai video jaunumus uzzinātu pirmais, dodies uz mūsu YouTube, atrodi mūsu kanālu un spied “Abonēt”.
Attēla autors un avots: Artem Podrez, publicēts Pexels.com (Creative Commons licence)