Pieejams ieraksts un materiāli no eTwinning projektu pieredzes vebināra par labbūtību

27. martā norisinājās eTwinning organizētais vebinārs par starptautisku sadarbības projektu īstenošanu par sociāli emocionālās kompetences attīstību un labbūtības veicināšanu skolās. Vebinārā projektus prezentēja Jūrmalas pirmsskolas izglītības iestādes “Saulīte” vadītāja Ineta Aroniete, Baložu vidusskolas sākumskolas skolotāja Agnija Grigore un Austrumlatvijas tehnoloģiju vidusskolas skolotāja Sabdra Trošina.

Projektu pieredze

Agnija Grigore prezentācijā stāstīja par projektu “Pozitīvo domu kartītes”, kurā piedalījās bērni vecumā no 10 līdz 12 gadiem. Projekta laikā skolēni koncentrējas uz stresa atpazīšanu un dažādiem veidiem, kā to mazināt. Viņi sagatavoja stresa izdzīvošanas ceļvežus un pozitīvo domu kartītes, lai palīdzētu sev tikt galā ar stresu, veicinātu empātiju un uzlabotu sadarbības prasmes, galu galā nodrošinot instrumentus emocionālai labbūtībai. Projekta aktivitāšu īstenošanai izmantoja mākslīgā intelekta rīkus ChatGPT un Leonardo.ai.

Ineta Aroniete runāja par Erasmus+ projektu “SMILE” projekts, kas vērsts uz sociālo prasmju, matemātisko jēdzienu, valodas prasmju, digitālo prasmju un emocionālās inteliģences attīstīšanu 3 – 6 gadus veciem bērniem. Projekts ietver dažādas aktivitātes, piemēram, digitālo prasmju, emocionālās inteliģences, stāstu stāstīšanas un kodēšanas prasmju attīstību, kā arī tādu resursu kā emocijām veltītu grāmatu, dziesmu un spēļu izveidi, lai uzlabotu bērnu mācību pieredzi. Tajā uzsvērta pedagogu nozīme kvalitatīvas izglītības veicināšanā un izcelta projekta ietekme uz bērnu labsajūtu un uztveri.

Sandras Trošinas prezentācijā varēja uzzināt par sadarbības projektu “Well-being vibes”, kura laikā skolēni un skolotāji pievērsās savas vides un pašsajūtas uzlabošanai. Projektā piedalījās vidusskolas vecuma skolēni, kuri kopā ar skolotājiem un partneriem no citām dalībvalstīm piedalījās dažādās aktivitātēs, lai veicinātu kopības sajūtu un labbūtību izglītības iestādē. Projektā īstenoja tādas aktivitātes kā vides labiekārtošana un dekorēšana, dārgumu medības (scavenger hunt), dažādu galda spēļu veidošana pie karstas tējas tases relaksētā atmosfērā, kā arī īsu videoklipu izstrāde.

Vebināra materiāli un ieraksts

I.Aronietes  prezentācija – lejuplādē un seko līdzi. (Video: 0:00-21:48)
A.Grigores prezentācija – lejuplādē un seko līdzi. (Video: 21:48-43:48)
S.Trošinas prezentācija – lejuplādē un seko līdzi. (Video: 43:48-1:07:57)

https://youtu.be/EM3BAsykhnU

Aktuālie eTwinning pasākumi labbūtības mēneša laikā

Ja vēlies turpināt iesaistīties eTwinning, piesakies dalībai labbūtības mēneša pasākumos attālināti!

 

Šo un citu vebināru ierakstus iespējams noskatīties eTwinning tīmekļvietnes sadaļā “Tālākizglītība” vai Vebināru ieraksti”. Lai video jaunumus uzzinātu pirmais, dodies uz YouTube, atrodi eTwinning kanālu un spied “Abonēt”.

Dalīties
Translate »