Pieejams ieraksts no vebināra par nākamā mācību gada eTwinning aktualitātēm

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra Eiropas skolu sadarbības tīkla eTwinning ietvaros šī gada 20.septembrī organizēja informatīvu vebināru, kurā Baiba Suseja stāstīja par eTwinning 2023./2024. mācību gada aktualitātēm.

Paveiktais

Vebināra sākuma daļā veltījām laiku mazam atskatam uz to, kas ir paveikt pēdējā gada laikā. No 2023. gada janvāra eTwinning ir piedāvājis 6 vebinārus, no kuriem populārākie ir tieši par pirmsskolas tēmām. Tāpat eTwinning aktīvi ir organizējis starptautiskus tiešsaistes tirdziņus un ir aizvadīts gan starptautisks e-kurss par projektu plānošanu, gan nacionāls e-kurss par TwinSpace. Savukārt šī gada augustā norisinājās trīs 24h mācības pedagogiem – vēstnieku nometne, eTwinning projekti pirmsskolām, spēle eTwinning projektos. Pie paveiktā var pieskaitīt arī 11 vienas dienas kursus pedagogiem dažādos Latvijas reģionos.

Pie nozīmīgākajiem un gaidītākajiem notikumiem pēdējā mācību gada laikā var pieskaitīt eTwinning Skolu paziņošanu un apbalvošanu. Šogad šo statusu ieguva 26 izglītības iestādes un eTwinning komanda devās vizītēs uz pašvaldībām, lai pasniegtu karogu un plāksni pašvaldību pārstāvju un izglītības pārvaldes klātbūtnē. Vēlāk šo izglītības iestāžu pārstāvji tikās arī pirmajā eTwinning Skolu forumā Rīgā.

Plāni nākamajam mācību gadam

Aktuālākais pasākums šobrīd ir nacionālā konference, kurai vēl iespējams pieteikties. Starp citiem pasākumiem gaidāmi divi tirdziņi, Eiropas eTwinning konference, vebināri par dažādām tēmām un 6h kursi reģionos visu vecumposmu pedagogiem. Par citiem pasākumiem var uzzināt, noskatoties video ierakstu vai apskatot prezentāciju.

Atgādinām, ka janvārī un februārī joprojām veltīsim fokusētu uzmanību pirmsskolām. Pavasarī gaidāms TwinSpace kurss, bet vienlaikus vēlamies atgādināt, ka platforma darbojas! Eiropas Komisija ir veikusi daudz uzlabojumus, lai platforma (ESEP) darbotos daudz ātrāk un veiksmīgāk, līdz ar to visas ikdienas darbības tajā ir iespējamas un paveicamas bez liekas kavēšanās un pacietības rezervēm.

Īsumā par vebināra saturu:

Noskaties video ierakstu (zemāk) vai lejupielādē prezentāciju (PDF), lai uzzinātu par:

  • eTwinning projektu konkursu;
  • nacionālo eTwinning konferenci;
  • plānotajām tiešsaistes un klātienes mācībām un kursiem pedagogiem;
  • atbalstu eTwinning skolām;
  • mentoringa iespējām;
  • jauno eTwinning platformu – Eiropas skolu izglītības platformu (European School Education Platform).

Dalīties
Translate »