Pieejams ieraksts no vebināra par eTwinning sadarbības projektiem pirmsskolās

25.01. norisinājās eTwinning organizētais vebinārs “eTwinning sadarbības projektu pieredze pirmsskolās”. Vebināru vadīja četru dažādu pirmsskolas iestāžu pārstāves, tai skaitā arī trīs eTwinning vēstnieces – Ilze Veidmane (eTwinning vēstniece, Jūrmalas pirmsskolas izglītības iestādes “Zvaniņš” metodiķe), Mārīte Petrovska (Salaspils novada pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādes “Salaspils 1.pirmsskola” skolotāja), Evija Šāvēja (eTwinning vēstniece, Jaunpiebalgas vidusskolas pirmsskolas metodiķe) un Kristīna Bernāne (eTwinning vēstniece, Priekuļu pirmsskolas izglītības iestādes “Mežmaliņa” vadītāja).

Dažādas perspektīvas – kopējs labums

Katra no pasākuma vadītājām prezentēja savu dalību eTwinning projektos no atšķirīgas perspektīvas, izceļot pozitīvos aspektus, ko skolotāji un pirmsskolēni iegūst, piedaloties sadarbības projektos. Īpaši tika uzsvērta sadarbība ar citiem aktīviem un zinātkāriem skolotājiem, kas ikdienā sniedz papildu atbalstu, pat ja izglītības iestādes kolektīvs ir mazliet kūtrāks. Tāpat tika izcelts, ka pirmsskolēni azartiski iesaistās projektos un labprāt uzņemas iniciatīvu, lai skolotāju izvēlētos tematus paplašinātu un iekrāsotu ar savām idejām un jautājumiem. Viena no svarīgākajām skolotāju atziņām – sadarbības projekts pirmsskolā nav papildus darbs skolotājam. Visas runātājās projektus īsteno savā ikdienas darbā, mācot par tēmām, kuras attiecīgajai vecuma grupai ir paredzētas mācību plānā.

Ilze Veidmane dalījās ar savu pieredzi par sadarbības projektu savienošanu ar Ekoskolas pienākumiem un prezentēja vairākus vides aizsardzības un āra aktivitātes īstenotajos projektos. Mārīte Petrovska iedrošināja iesācējus, ka arī pirmais projekts var būt veiksmīgs un sadarbības projektus organizēt nav sarežģīti – no nezināmā nav jābaidās, jo ir atsaucīga kopiena, vēstnieki un atbalsta dienests. Savukārt Evija Šāvēja dalījās pieredzē par projektu īstenošanu no mentora perspektīva – piedāvāja noderīgus padomus kā atbalstīt skolotāju pirmā projekta īstenošanā, un kā atvēlēt vietas projekta plānā bērnu izvēlēm un idejām, lai projekts būtu aizraujošs un saistošs ne tikai skolotājiem, bet arī bērniem. Noslēgumā Kristīna Bernāne stāstīja par sadarbības aspektiem starptautiskajos projektos un kā eTwinning projekti var pāraugt Erasmus+ finansētajos projektos.

Saistītie pasākumi

Šī gada janvāra mēneša ietvaros norisinājās arī vebinārs par pirmsskolas vecuma bērnu patstāvības veicināšanu, kuru vadīja Rasa Pakalniņa (Salas sākumskolas pirmsskolas pedagoģe un bloga “Rasa par bērniem” autore).

Kā arī 31. janvārī norisināsies eTwinning pirmsskolas projektu tirdziņš, kura laikā dalībniekiem būs iespēja atrast projektu partnerus un sākt plānot savus eTwinning projektus! Ja vēlies plānot savu projektu, bet nepieteicies projektu partneru tirdziņa, ieskaties mūsu sagatavotājā pirmā eTwinning projekta palīdzības komplektā.

Vebināra materiāli un ieraksts

 

  1. Veidmanes prezentācija – lejuplādē un seko līdzi. (Video: 0:00 – 23:30)
  2. Petrovskas prezentācija – lejuplādē un seko līdzi. (Video: 23:30 – 42:50)
  3. Šāvējas prezentācija – lejuplādē un seko līdzi. (Video: 42:50 – 58:00)
  4. Bernānes prezentācija – lejuplādē un seko līdzi. (Video: 58:00 – 1:18:00)

 

Šo un citu vebināru ierakstus iespējams noskatīties sadaļā Tālākizglītība vai Vebināru ieraksti. Lai video jaunumus uzzinātu pirmais, dodies uz mūsu YouTube, atrodi mūsu kanālu un spied “Abonēt”.

 

Dalīties
Translate »