Pedagogus un vecākus 09.02. aicina piedalīties vebinārā par viedierīcēm un drošību internetā

eTwinning Nacionālais atbalsta dienests aicina pedagogus, izglītības iestāžu vadību, atbalsta personālu un vecākus šī gada 9. februārī plkst. 18.00 piedalīties bezmaksas vebinārā “Viedierīces un drošība internetā caur pedagoga skata prizmu”. Pasākumu vadīs Ineta Lielkalne, eTwinning vēstniece un Drošāka interneta vēstnese, Krišjāņa Valdemāra Ainažu pamatskolas skolotāja.

Īstenojot eTwinning projektus, neizbēgami aktivitāšu sarakstā ir jāiekļauj komunikācija tiešsaistē, skolēniem ir jāizprot uzvedības noteikumi, jāprot cieņpilni izturēties pret saviem partneriem, citiem vārdiem – ir jābūt netiķetei. Skolotāja loma, savukārt, ir palīdzēt bērniem un jauniešiem orientēties  medijpratības džungļos, sniegt padomus interneta lietošanā un rosināt jēgpilnu interneta lietošnu. Arī vecāku izpratne un līdzdalība, mācot medijpratību un drošību internetā, ir tik pat nozīmīga kā skolā apgūtais. eTwinning piedāvā vebināru, kura mērķis ir palīdzēt pedagogiem un vecākiem saskatīt riskus, problēmas un risinājumus ikdienas dzīvē, kurā dominē internets un viedierīces, kā arī palīdzēt cauri šim labirintam izvadīt bērnus. Ar bērna interneta lietošanu nav “jācīnās”, bet tā ir jāizprot un jāpalīdz bērnam internetu lietot jēgpilni.

Vebinārā apskatītie jautājumi:

  • Kā sociālie tīkli var ietekmēt bērna/jaunieša ikdienu
  • Sadarbības un komunikācijas rīki, komunikācija tiešsaistē.
  • Viedierīces skolā: par un pret.
  • Jēgpilna interneta lietošana.
  • Medijpratība – ceļš uz to.
  • Netiķete: pieklājība digitālā vidē.
  • Drošība internetā.
  • Privātums.

Pieteikšanās

Lai piedalītos, līdz vebināra sākumam jāaizpilda reģistrācijas anketa. Aizpildot vebināra reģistrācijas anketu, dalībnieks saņems e-pastu ar apstiprinājumu un saiti uz vebināru. Saite ir aktīva tikai vebināra norises laikā. Vebinārs tiks straumēts arī Latvijas eTwinning Facebook lapā.

 

Vispārīgi par pasākumu

Tēma: “Viedierīces un drošība internetā caur pedagoga skata prizmu”
Laiks:
2022.gada 9.februārī plkst. 18:00 – 19:00
Norises vieta: tiešsaistes platforma ZOOM
Nepieciešamais aprīkojums: dators/ viedierīce ar pieslēgumu internetam, stabils interneta savienojums
Darba valoda: latviešu
Maksimālais dalībnieku skaits: 1000 (Facebook straumēšanā bez ierobežojumiem)

Vebinārs tiks ierakstīts, video ieraksts tiks publicēts YouTube un Latvijas eTwinning tīmekļa vietnes sadaļā “Vebināru ieraksti”.

Dalīties
Translate »