Palīdzība, uzsākot eTwinning projektu pirmsskolā

Iesākt jaunas un radošas avantūras nebūt nav vienkārši, it īpaši, ja dari to pirmo reizi un nav kolēģa, kam palūgt padomu. Iespējams, ka tavs radošais gars vēlas attīstīt sadarbību ar citām iestādēm vai pat valstīm. Lai atvieglotu procesu iesācējiem, mēs esam sagatavojušas pirmā projekta palīdzības komplektu. Tajā apkopoti svarīgi un noderīgi materiāli, lai pēc iespējas vieglāk izplānotu un īstenotu eTwinning projektu. Šis komplekts ir īpaši pielāgots pirmsskolām.

Projekta plānošanas kartītes

Projekta plānošanas kartītēs ir atspoguļoti projekta plānošanas posmi no mūsu projektu rokasgrāmatas un tām papildus ir pievienoti arī 4 projektu plānu piemēri dažādiem vecumposmiem. Tās vislabāk var izmantot, lai izietu cauri plānošanas procesam secīgi neizlaižot posmus. Kartītes ieteicams lietot kopā ar projekta plānošanas lapu, kurā savu projekta ideju aprakstīt.

Projekta plānošanas kartītes (PDF)

Projekta aktivitāšu kartītes

Projekta aktivitāšu kartītes palīdzēs jau, veidojot laika un aktivitāšu plānu. Komplektā ietvertas 10 dažādas aktivitātes, kuras skolotāji bieži izmanto savos eTwinning projektos. Kartītēs esam ierakstījuši arī iemeslu, kāpēc šī aktivitāte būtu nozīmīga projekta un tas var palīdzēt skolotājam izvēlēties savam projektam atbilstošākās aktivitātēs sava pedagoģiskā mērķa un projekta galaprodukta sasniegšanai.

Projekta aktivitāšu kartītes (PDF)

Atbalsta video un pamācības

Prezentācijā ir iekļautas saites uz video pamācībām darbam jaunajā eTwinning platformā. Tur atradīsiet pamācību par to, kā izveidot EU Login, reģistrēties ESEP, kā pievienot vai noņemt skolas no sava profila, profila rediģēšana un eTwinning projekta reģistrēšana.

IKT rīku prezentācija

Mēs mudinām skolotājus izzināt jaunus rīkus, ar tiem iepazīties un jēgpilni tos izmantot mācību procesā, taču pieejamais informācijas un komunikācijas rīku apjoms ir patiesi milzīgs, kā arī pirmsskolās ne visi rīki ir pielietojami. Piedāvājumā iespējams viegli apjukt vai aizmirst par kāda rīka eksistenci. Vai arī šo rīku meklēšana aizņem ļoti daudz laika un gala rezultātā nevar saprast – kurš tad ir projektam piemērotākais rīks? Lai mazliet atvieglotu skolotāju darbu un pašu projektu plānošanas stadiju, esam salikuši kopā mazu “špikeri” ar IKT rīkiem, kuri būs vispiemērotākie darbam pirmsskolās. Protams, var izmantot arī citus, bet šie ir visbiežāk lietotie. Dažus no rīkiem esam pat apskatījušas mūsu vebināros, kur pieredzējuši lietotāji rāda un māca tos lietot.

Kā īstenot sadarbību pirmsskolu projektos?

Viens no svarīgākajiem kritērijiem eTwinning projektos ir sadarbība. Tā kā bieži projektu plānotājiem un īstenotājiem ir neskaidrības, kā tad īstenot sadarbību pirmsskolās, esam sagatavojuši dažādus piemērus, ar kuru palīdzību varēsi gūt ieskatu šī kritērija īstenošanā.

Pirmā eTwinning projekta palīdzības komplekts

Lai tas viss nebūtu jāmeklē mūsu mājas lapā, esam to visu apkopojuši vienuviet – Pirmā eTwinning projekta palīdzības komplektā pirmsskolām, tam pievienojot arī labāko projektu piemērus un vebināra ierakstu par to, kā strādāt ar TwinSpace (ESEP vebināra ieraksts).

Svarīgi arī atcerēties, ka joprojām darbojas mūsu piedāvātais mentoru atbalsts.

Dalīties
Translate »