Latvijas skolotāji dodas pieredzes apmaiņā uz Tartu

2022. gada 4. novembrī Latvijas skolotāji – eTwinning gada balvas 2021. un 2022. gada finālisti – devās pieredzes apmaiņas braucienā uz Tartu.

Viesošanās un pieredzes apmaiņa skolā

Pirmā vieta, kur viesojāmies, bija Tartu eTwinning skola Mart Reiniku Kool. Skolai ir sena vēsture, jo skola tika dibināta jau vairāk nekā pirms 130 gadiem tālajā 1889. gadā. Skola sastāv no trīs ēkām un stadiona. Skolā mācās aptuveni 900 bērni no 1. līdz 12.klasei. Mums bija iespēja iepazīties gan ar skolas interesanto vēsturi, gan izstaigāt skolas telpas, vērot matemātikas stundu un pat paviesoties pie pašiem mazākajiem skolēniem, kuri tikai šogad uzsākuši skolas gaitas.

Matemātikas stundā bija iespēja vērot, kā skolēni patstāvīgi darbojas apmācības platformā, paši izvēloties tēmas un pildot uzdevumus. Satikām arī uz doto brīdi otro gudrāko topošu Igaunijas matemātiķi ceturto klašu grupā. Platforma darbojas visā valstī vienotā sistēmā, uzdevumi sadalīti pēc principa no vienkāršākā uz sarežģītāko. Skolēni platformā var vērot gan savu, gan skolas kopējo izaugsmi un paveikto.

eTwinning kopienā skola darbojas jau vairākus gadus, realizējot gan nacionālos, gan starptautiskos projektus, kā arī 2020. gadā ieguva arī “eTwinning skola” statusu. Skolā aktīvi darbojas divas sākumskolas angļu valodas skolotājas, kuras vēlas iesaistīt vēl vairāk kolēģu eTwinning projektu īstenošanā.

Ar aizraujošu stāstu par vienu no skolas veiksmīgākajiem starptautiskajiem projektiem dalījās pati projekta dibinātāja. Kā uzsvēra igauņu kolēģe, viena no veiksmes atslēgām ir tā, ka sākumskolas posmā vairākus priekšmetus skolēniem pasniedz viens pedagogs, kas nodrošina veiksmīgu projekta uzdevum iekļaušanu mācību procesā, kā arī vairāk laika projekta uzdevumu izpilde

Igaunijas tautas muzejs

Tālāk devāmies uz Igaunijas Nacionālo muzeju, sauktu arī par Igauņu tautas muzeju. Lai gan muzejs tika dibināts jau 1909. gadā, Otrā pasaules kara laikā muzeja telpas tika iznīcinātas un tā arī netika atjaunotas.

2016. gada 29. septembrī tika atklāta jaunā muzeja ēka, kura tika uzbūvēta uz bijušās lidostas skrejceļa. Arī pati ēkas arhitektūra un muzeja pamatekspozīcija ir veidota kā ceļš no pagātnes uz nākotni, tādejādi sasaucoties ar skrejceļa pamatideju, vietu, kur pacelties un lidot. Šajā muzejā ir apskatāms arī Igaunijas pirmais karogs, kurš vairāk kā 40 gadus gulējis aprakts kādā lauku mājā zem skursteņa.

Aptuveni 6000 m2 lielā izstāžu telpa Igaunijas lielākajā muzejā aicina uz pastāvīgo izstādi “Tikšanās”, kas eksponē igauņu ikdienu gadu gaitā, kā arī iepazīt somugru tautu dzīvi pastāvīgajā izstādē “Urālu atbalss”. Muzeja pieredzi papildina dažādas pagaidu izstādes. Apmeklētājus gaida restorāns un muzeja veikals ar plašu preču klāstu. Igaunijas Nacionālā muzeja āra teritorijas aicina atpūsties un sarīkot pikniku. Rādi ezera krastā atrodas romantiska lapene un spirta brūzis ar stikla jumtu.

Igaunijas Nacionālais muzejs piedāvā darbnīcas, izglītojošas programmas un gida vadītas ekskursijas 11 valodās. Igaunijas Nacionālajā muzejā ir moderns konferenču centrs un starptautisku pasākumu norises vieta.

Dienas noslēgumā devāmies ekskursijā pa Tartu pilsētu, apskatot Tartu universitāti, rātslaukumu un Doma kalnu.

 

eTwinning vēstniece, Baložu vidusskolas skolotāja Agnija Grigore

Dalīties
Translate »