Latvijas pimsskolas un sākumskolas skolotāji piedalās starptautiskā seminārā

No 11.-12.novembrim tiešsaistē norisinājās eTwinning Igauņu nacionālā atbalsta dienesta rīkotais seminārs “Media around us. International projects in your school and kindergarten”, kurā piedalījās 6 pirmsskolas un sākumskolas skolotāji no Latvijas.

Mācās par medijpratības mācīšanu un fotografēšanu ar telefonu

Nodarbību pirmajā dienā dalībnieki varēja noklausīties Tallinas universitātes izglītības tehnoloģiju lektores Elinas Heinmes (Elyna Heinmäe) lekciju, par to, kā mācīt medijpratību jau pirmsskolā. Savas uzstāšanās laikā lektore demonstrēja trīs īsus labās prakses video kā arī sniedza vērtīgus padomus par to, kā sākt runāt par medijpratību. Lektore ne tikai skaidroja, ka par medijpratību jāsāk runāt jau pirmsskolā, jo bērni ļoti agrā vecumā sāk lietot viedierīces, bet arī vērsa dalībnieku uzmanību uz to, ka arī grāmata ir medijs un tas ir lielisks sākuma punkts sarunai par medijiem. Lektore vairākkārt uzsvēra, ka sarunu per medijiem labāk sākt, izmantojot vecos medijus, un tikai pēc tam ķerties pie digitāliem. “Skolotāja galvenais uzdevums ir atbalstīt bērnu brīdī, kad viņš mēģina kritiski izvērtēt medijos lasīto, redzēto, dzirdēto,” skaidroja E. Heinme.

Plašāk par E.Heinmes lekciju

Pēc lektores uzstāšanās semināra dalībnieki iepazinās ar eTwinning Live vidi, ģenerēja savas projektu idejas uz padlet virtuālās sienas, izvēlējās sev tīkamākās idejas un dalījās grupās, lai plānotu projektu. Dienas noslēgumā Igauņu eTwinning vēstniece Ingrida Mādvere (Ingrid Maadvere) piedāvāja 5 padomus fotografēšanai ar telefonu:

  1. Vienmēr notīri savu telefona kameru pirms fotografēšanas.
  2. Izmanto telefonā iebūvētās funkcijas -pieskaries ekrānam dažādās vietās, lai redzētu, kā mainās potenciālās fotogrāfijas krāsas, kontrasts un gaisma.
  3. Izmanto rāmjus, lai fotogrāfiju padarītu interesantāku. Rāmjus var atrast vidē, ja uzmanīgi vēro. Par rāmi var kalpot gan loga rāmis, gan ziedu arka parkā, gan auto sāna spogulis.
  4. Spēlējies ar ēnām. Ēnas fotogrāfijai var piešķirt īpašu noskaņu.
  5. Izmanto pieejamās lietotnes, lai veidotu fotogrāfijas HDR tehnikā. Tas padara fotogrāfijas dzidrākas, ar plašāku krāsu spektru.

Ingrida Mādvere iesaka šīs lietotnes:

Android telefoniem

Apple telefoniem:

Plāno eTwinning projektus

Otrā diena sākās ar īsu refleksiju par iepriekšējo dienu Mentimeter lietotnē. Tad dalībnieki atkal tikās savās projekta grupās, lai reģistrētu savus projektus eTwinning Live. Rezultātā radās 5 jauni projekti:

  1. Recycle and play. Bērni sprieda par globālo sasilšanu un to, cik svarīgi ir pārstrādāt lietas un izmantot atkārtoti, nevis vienkārši izmest. Veidoja lellītes no atkārtoti izmantojamajiem sadzīves materiāliem un īstenoja kopīgu teātra uzvedumu. Plānota arī e-grāmata ar izveidotajām lellēm.
  2. Stories that make us smile. Bērni kopīgi rakstīs stāstus un zīmēs tiem ilustrācijas. Visi stāsti un ilustrācijas tiks apkopoti kopīgā e-grāmatā.
  3. Magical christmas wall. Bērni veidos kopīgu virtuālo pašu zīmēto Ziemassvētku kartīšu sienu.
  4. Mysterious Envelope. Bērni apmainīsies ar pa pastu sūtītām vēstulēm. Plānots arī kopīgi veidot Ziemassvētku apsveikumus un sūtīt tos senioriem uz pansionātiem.
  5. Learning English through movement. Bērni mācīsies ķermeņa daļu nosaukumus un kustību darbības vārdus angļu valodā.

Pēc projektu reģistrēšanas, dalībnieki iepazina TwinSpace vidi.

Semināra izskaņā dalībniekiem piedāvāja izvērtēt semināru, veidojot kopīgus zīmējumus projektu plānošanas grupās.

Daži IKT rīki kopīgu zīmējumu veidošanai:

Dalīties
Translate »