Labākie eTwinning skolu sadarbības projekti – Kalnciemā, Ainažos un Preiļos

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra Eiropas skolu sadarbības tīkla eTwinning ietvaros šī gada 13. oktobrī Rīgā rīkoja Nacionālo eTwinning konferenci, kurā apbalvoja konkursa “Nacionālā eTwinning balva 2018” uzvarētājus. Nacionālo eTwinning balvu 2018 nacionālo projektu kategorijā ieguva Kr.Valdemāra Ainažu pamatskolas projekts “Kustība PA”, kas īstenots kopā ar Preiļu 1. Pamatskolu. Nacionālo eTwinning balvu 2018 starptautisko projektu kategorijā ieguva Kalnciema vidusskolas projekts “Math code” Skatītāju balvu ieguva Siguldas pilsētas vidusskolas projekts “My international garden – the travelling seed”.

Kalnciema vidusskolas skolēni projektā “Math code” skolas direktores un matemātikas skolotājas Ivitas Saldavas vadībā kopā ar čehu skolēniem izveidoja tiešsaistes matemātikas uzdevumu krājumu, kurā apkopoti matemātiski uzdevumi par dažādām vietām Latvijā un Čehijā. Kalnciema vidusskolas skolēni atzīst, ka viens no lielākajiem ieguvumiem ir uzlabotas svešvalodu prasmes, jo projekts notika angļu valodā. Tāpat skolēni padziļināja savas zināšanas par dažādām matemātikas tēmām, kā arī iemācījās veidot videokonferences, kas noderēs arī turpmāk.

Kr.Valdemāra Ainažu pamatskolas projekts “Kustība PA” (projekta iesniedzēja Ineta Lielkalne) ir nacionāla līmeņa projekts, kas īstenots sadarbībā ar Preiļu 1. pamatskolu (projekta vadītāja Laila Vibornā). Tā mērķis ir veicināt skolēnu motivāciju mācīties fiziku. Lai to panāktu, skolu komandas pētīja un risināja dažādus ar kustību saistītus uzdevumus, veicot aprēķinus par ātrumu. Uzdevumus apkopoja elektroniskā krājumā. Projektā skolēni attīstīja pētnieciskās prasmes, kritisko domāšanu, kā arī mācījās sadarboties.

Siguldas pilsētas vidusskolas mazākie skolēni projektā “My international garden – the travelling seed” (projekta iesniedzēja Ieva Gaile) kopā ar skolēniem no 12 dažādām Eiropas valstīm pētīja dalībvalstu raksturīgākos augus un mēģināja tos izaudzēt Latvijas dabas apstākļos. Projekta laikā skolas apmainījās ar valstu raksturīgajām augu sēklām, iesēja, audzēja un pētīja augšanas procesus. Padziļināti skolēni iepazina projekta dalībvalstu klimatiskos apstākļus, kultūru un valodu.

Šogad konkursa “Nacionālā eTwinning balva 2018” finālā iekļuva 1 nacionāla mēroga un 5 starptautiskie skolu sadarbības projekti, kas pārstāv dažādus mācību priekšmetus un skolēnu vecuma grupas. Finālistu saraksts.

Konkursā vērtē ne tikai to, kā projekts integrēts mācību saturā, bet arī cik daudz skolēni iesaistīti projekta plānošanā, kā notikusi komunikācija un sadarbība ar citiem projekta partneriem, kā projektā jēgpilni izmantotas informācijas un komunikācijas tehnoloģijas, cik veiksmīgi sasniegts plānotais rezultāts.

No katra finālā pieteiktā projekta vienam projektā iesaistītajam skolotājam (starptautisko projektu kategorija) un 2 projekta partneriem (nacionālo projektu kategorija) tiek piešķirts eTwinning apbalvojums – apmaksāta dalība eTwinning ikgadējā Eiropas konferencē no 24.līdz 27.oktobrim Varšavā, Polijā, kur piedalīsies vairāk nekā 500 eTwinning skolotāju no visas Eiropas. Tāpat oktobrī un novembrī katru fināla projekta skolu apciemos “Laboratorium”, lai skolēniem novadītu aizraujošas dabaszinību nodarbības un eksperimentus.

„Nacionālā eTwinning balva” ir Latvijas skolu sadarbības projektu konkurss, kurā katru gadu aicinām piedalīties eTwinning projektu īstenotājus. Konkursa mērķis ir identificēt labās prakses piemērus eTwinning projektu īstenošanā Latvijā un apbalvot veiksmīgākos projektu veicējus.

Dalīties
Translate »