Kā Actionbound lietotni izmantot ne tikai Rīgas iepazīšanai, bet arī vēstures stundām

Jūnija beigās eTwinning starptautisko mācību ietvaros eTwinning vēstnieces Liene Dreimane un Tatjana Gvozdeva organizēja nodarbību par āra metodēm vēstures apgūšanā. Skolotājiem, darbojoties starptautiskās grupās, izmantojot Actionbound lietotni, bija dots uzdevums izpētīt Rīgu!

Ar Actioanbound iepazīst Rīgu

Skolotāji 3 stundu garumā devās uz dažādām Rīgas vietām (spēle sākas Latvijas Nacionālajā bibliotēkā un noslēdzas Vecrīgā), lai iepazītu tās un izpildītu dotos uzdevumus. Šādā veidā skolotāji iepazina tādus nozīmīgus objektus kā LNB, Melngalvju nams, Rātsnams, uzzināja leģendas par Rīgas Žagatu, Ziemassvētku egli, kā arī tādu pasaules slavenu latviešu ebreju izcelsmes fotogrāfu Filipu Halsmanu, izpētīja senās latvju rotas. Dažos uzdevumos skolotājiem bija jāiesaistās sarunās ar vietējiem, lai varētu izpildīt uzdevumu. Noslēgumā skolotāji mācījās, kā lietotni izmantot mācību procesā.

Ja arī Tu vēlies izspēlēt šo spēli, savā viedierīcē (telefonā vai planšetdatorā) lejuplādē Actionbound lietotni (Android, IOS), noskenē zemāk esošo QR kodu vai saiti un dodies izspēlēt spēli!

Par lietotni

Actionbound ir 2012.gadā radīta mobilā lietotne, kur ikviens var izveidot savu unikālu maršrutu ar dažādiem uzdevumiem. Spēlētājiem, savukārt uzdevums jārisina pastaigas laikā, sekojot norādēm lietotnē. Uzdevumi var būt dažādi. Atrast kādu nozīmīgu objektu, atbildēt uz jautājumu par to, nofotografēties vēsturiski nozīmīgā vietā utt. Par katru pareizi izpildītu uzdevumu dalībnieks saņem punktus. Individuālai lietošanai šī spēle ir pieejama bez maksas.

Kur spēli izmantot?

Spēli bieži pielieto tūrismā, tādējādi iepazīstot jaunas vietas, bet mācību procesā to lieliski var izmantot arī skolēnu zināšanu pārbaudei – vēsturē, kultūras vēsturē, ģeogrāfijā, kā arī citos mācību priekšmetos – bioloģijā (pētot, piemēram, dabu) vai matemātikā (veicot aprēķinus dabā). Publiski pieejamās spēles vari atrast šeit.

Lejuplādē spēli:

Tīmekļa vietne
Lejuplādē IOS
Lejuplādē Android

Dalīties
Translate »