“eTwinning” līdz 19.04. aicina angļu valodas skolotājus pieteikties starptautiskām mācībām par stāstu stāstīšanas un veidošanas metodēm

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) informē, ka eTwinning nacionālais atbalsta dienests aicina angļu valodas skolotājus piedalīties starptautiskās profesionālās pilnveides mācībās par stāstu stāstīšanas un veidošanas metodēm, kuru laikā būs iespējams apgūt jaunas metodes, informāciju un komunikāciju tehnoloģiju rīkus, kā arī atrast starptautisku projekta partneri un uzsākt mācību projekta plānošanu. Mācības ir bez maksas.

Mācības plānotas tiešsaistē no 27. līdz 29. aprīlim plkst. 16:00-19:00 (pēc Latvijas laika). 

Sievietes roka pie grāmatplaukta

Par semināru

Stāsti ir galvenais instruments, ar kura palīdzību mēs mācāmies un nododam informāciju citiem. Mēs visi esam stāstnieki, kuri dzīvo ar tiem piepildītā pasaulē. Ja vēlies uzzināt, kā izmantot stāstus, lai motivētu savus skolēnus un vienlaicīgi iemācītu svešvalodu, piesakies starptautiskajām eTwinning tiešsaistes profesionālās pilnveides mācībām angļu valodas skolotājiem par stāstu stāstīšanu un veidošanu! Semināru vadīs pieredzējušas eTwinning vēstnieces, projektu īstenotājas un skolotājas, kuras ikdienā izmanto stāstus kā mācību metodi, Anna Beļska un Natālija Karpenko (J.Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzija).

Lai piedalītos mācībās, līdz 19. aprīļa plkst. 9:00 jāaizpilda elektroniskā reģistrācijas anketa. Pretendentam jābūt angļu valodas skolotājam, kurš māca bērnus vecumā no 12 līdz 19 gadiem un ir reģistrējies eTwinning.net.

Mācību programma (PDF)

Ko dalībnieki iemācīsies?

Dalībnieki apgūs praktiskas un noderīgas stāstu stāstīšanas un veidošanas metodes, kā arī iepazīs informācijas un komunikāciju tehnoloģiju (IKT) rīkus, kas palīdzēs radīt saistošus digitālos darbus un interaktīvus uzdevumus. Dalībniekiem būs iespēja strādāt mazās grupās kopā ar skolotājiem no citām Eiropas valstīm. Izpētot veiksmīgi īstenotu eTwinning projektu piemērus, dalībniekiem būs iespēja plānot pašiem savu starptautisko projektu sadarbībā ar citiem Eiropas skolotājiem.

Mācību mērķi

 • Apgūt stāstu stāstīšanas un veidošanas metodes un paņēmienus;
 • iepazīt IKT rīkus digitālo stāstu veidošanai;
 • iepazīties ar veiksmīgi īstenotu eTwinning projektu piemēriem;
 • pilnveidoties ar radošās rakstīšanas un īsu stāstu palīdzību;
 • atrast partnerus un uzsākt plānot starptautisko eTwinning projektu.

Vispārīgi par mācībām

Dalībnieki: Angļu valodas skolotāji, kuri māca skolēnus vecumā no 12 līdz 19 gadiem
Tēma: “IKT rīki un metodes stāstu stāstīšanai klasē un eTwinning projektos”
Laiks: 2022. gada 27.-29.aprīlis, plkst. 16:00 – 19:00 (pēc LV laika)
Vieta: Tiešsaistes platforma “Zoom”
Darba valoda: angļu
Dalībnieku skaits: 35+ (Latvija (8), Čehija (4), Slovākija (3), Malta (4), Austrija (2). Kipra (1), Somija (2), Polija (5)).
Nodarbības vada: Anna Beļska un Natālija Karpenko (J.Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzija)

Nepieciešamais aprīkojums

 1. Dators ar stabilu interneta savienojumu, kamera un mikrofons (vēlams vieta, kur ir izgaismota un labi saredzama dalībnieka seja)
 2. Tiešsaistes konferenču programma “Zoom” (instalācijas instrukcija)

Prasības pretendentiem

 1. Reģistrējies etwinning.net,
 2. Angļu valodas skolotājs,
 3. Vēlama eTwinning projektu veidošanas pieredze
 4. Vēlme īstenot starptautisku projektu

Radās jautājumi?

Jautājumus par tiešsaistes mācībām var uzdot, rakstot uz info@etwinning.lv (tematā norādot „Stāstu stāstīšanas mācības tiešsaistē”) vai zvanot uz 67356252.

Attēla autors un avots: cottonbro no Pexels.com (Creative Commons licence)

Dalīties
Translate »