Dažādu priekšmetu skolotājus aicina pieteikties eTwinning mācībām par robotiku

Tevi nebiedē tādi jēdzieni kā Arduino mikrokontrolieris un esi gatavs apgūt prātam netveramas robotikas lietas, lai kopā ar saviem skolēniem īstenotu aizraujošus eTwinning projektus? Līdz 3.jūnijam piesakies eTwinning mācībām “Robotika un modernās tehnoloģijas eTwinning projektos v2.0”. Mehatronikas entuziasts, Siguldas pilsētas vidusskolas skolotājs Edgars Bajaruns un pasaulē lielāko robotikas sacensību “Robotex 2016” pirmās vietas ieguvējs Andris Jenerts ievedīs tevi tehnoloģiju un robotikas pasaulē!

Mācības no šī gada 7.līdz 10.augustam notiks Valmierā. Mācības ir bezmaksas. Pieteikšanās termiņš – 2018. gada 3.jūnijs (plkst. 24:00), aizpildot tiešsaistes anketu.

Mācības paredzētas 5. līdz 12.klašu fizikas, dabaszinību, informātikas, programmēšanas, darbmācību vai citu tehnisko priekšmetu un/vai pulciņu skolotājiem, lai pilnveidotu skolotāju prasmes aktīva mācību procesa organizēšanā skolā, izmantojot mūsdienīgas mācību metodes un modernās tehnoloģijas, kā arī robotikas un programmēšanas iespējas.

Detalizēta programma

Trīs dažādi mācību moduļi

Nodarbības veidotas no trīs savstarpēji saistītiem moduļiem, kur pirmajā no tiem ir paredzēta robotikas tehnoloģiju pamatu apguve. Dalībnieki apgūs Arduino programmēšanas pamatus, sensoru datu lasīšanas un apstrādes metodes, kā arī patstāvīgi izstrādās Arduino mikrokontroliera vadītu robotu. Mācībās apgūtais sniegs pieredzi un zināšanas kā izmantot Arduino mikrokontroliera iespējas mācot skolēniem, piemēram, mehāniku, programmēšanu, elektrības un loģisko slēgumu tēmas, kā arī veidotu lielākus mācību projektus un izstrādātu robotus.

Otrais mācību modulis ir paredzēts plānošanas metodikas nostiprināšanai – kā pirmajā modulī apgūto izmantot, lai plānotu un īstenotu lielākus mācību uzdevumus – no satura izstrādes, līdz kritēriju sagatavošanai.

Trešais mācību modulis ir paredzēts projektu metodes apguvei un iepazīstināšanai ar eTwinning projektu izstrādei vietējā mērogā un starptautisku sadarbības projektu veidošanā un īstenošanā.

Palīdzēs pilnveidot mācību procesu

Aicinām pieteikties skolotājus, kuri vēlas pilnveidot savu mācību procesu, plānojot mācību aktivitātes ar robotikas un programmēšanas elementiem, kas balstās kompetenču apmācībā. Paredzēts, ka mācību ietvaros tiks sagatavoti nacionāla mēroga sadarbības projekti, kuri dotu iespēju skolotajiem savstarpēji sadarboties un skolēniem iespēju izmēģināt mācīties plašākā kontekstā un apgūstot kompetences. Mācību nodarbību laikā skolotājiem būs iespēja iepazīties ar citu skolotāju pieredzi, kā arī pārrunāt jautājumus, kas ir saistīti ar moderno tehnoloģiju izmantošanu mācību darbā skolā.

Nodarbību saturs tiek plānots, izmantojot aktīvās mācīšanās pieeju “mācies darot”, veicot praktiskus uzdevumus atbilstoši sasniedzamajam rezultātam. Tas ļaus skolotājiem nostiprināt apgūtās prasmes un sekmīgāk nodot iegūtās zināšanas skolēniem un citiem kolēģiem skolā. Mācību noslēgumā skolotāji iegūs robotikas komplektu, lai varētu savā mācību darbā demonstrēt un izmantot darbā ar skolēniem.

Vadīs pieredzējuši nodarbību vadītāji un robotikas entuziasti

Nodarbības vadīs: Edgars Bajaruns, mācību programmas “Iespējamā misija” absolvents, Siguldas pilsētas vidusskolas sociālo zinību, vēstures un fizikas skolotājs, kurš savā profesionālajā darbībā aktīvi izmanto modernās tehnoloģijas, kā arī vada elektronikas un mehatronikas pulciņu; Andris Jenerts, Siguldas pilsētas vidusskolas skolēns, robotikas un elektronikas entuziasts, apbalvojuma “Laiks Ziedonim” laureāts un pasaulē lielāko robotikas sacensību “Robotex 2016” pirmās vietas ieguvējs Folkrace disciplīnā.

Prasības pretendentiem

  • 5. līdz 12.klašu fizikas, dabaszinību, informātikas, programmēšanas, darbmācību vai citu tehnisko priekšmetu un/vai pulciņu skolotājs
  • Reģistrējies www.etwinning.net
  • Ir idejas eTwinning projektiem

Jautājumus par mācībām var uzdot rakstot uz info@etwinning.lv (tematā norādot „eTwinning robotikas mācības”) vai zvanot uz 67358067. Rezultāti tiks paziņoti nedēļas laikā pēc pieteikuma termiņa beigām, dalībniekiem personīgi nosūtot ziņu e-pastā. Mācības ir bezmaksas. eTwinning sedz mācību dalības maksu, ēdināšanu programmas ietvaros un nakšņošanu divvietīgos numuriņos.

Ieskaties, ja vēlies uzzināt, kā robotikas mācības noritēja pagājušajā gadā!

Dalīties
Translate »