Atbalsts, uzsākot eTwinning projektu

Visbiežāk skolotāji projektos iesaistās pa vienam. Parasti tas ir viens skolas aktīvais skolotājs, kuram iepatikušās eTwinning piedāvātās iespējas pēc dalības kādā no mūsu pasākumiem, kurš veiksmīgi vai mazāk veiksmīgi tad mēģina iesaistīt arī citus savas skolas pedagogus, tāpēc diezgan bieži saņemam jautājumu – kā man iesaistīt citus skolotājus?

Tam, kāpēc kolēģi nevēlas iesaistīties, protams, var būt vairāki iemesli, sākot no nevēlēšanās kaut ko mainīt savā ikdienā, līdz nedrošībai par savu digitālo kompetenci un svešvalodas prasmēm, tomēr visbiežākais iemesls ir tas, ka viss jaunais un nezināmais prasa daudz laika un piepūles. Skolotāji ļoti bieži ir arī perfekcionisti un vēlas visu izdarīt ideāli vai vismaz tuvu tam, bet katrs mācīšanās process sevī ietver kļūdīšanos un neizdošanos. Lai arī projekta metode nav nekas ārkārtīgi jauns un arī atpakaļvērstā plānošana šobrīd tiek aktīvi pielietota visā valstī, tomēr eTwinning projektos nāk klāt sadarbības dimensija un tā stiepjas ārpus vienas skolas robežām. Turklāt eTwinning projekti, daļēji vai pilnībā, notiek virtuālā vidē, un tas nozīmē, ka projektam jāizvēlas skolēnu vecuma atbilstoši un droši digitālie risinājumi. Šāda ceļa uzsākšana vienatnē var būt biedējoša.

Lai atvieglotu kolēģu iesaisti un arī atbalstītu individuālā ceļa gājējus, šogad esam strādājuši pie materiāliem, kas skolotājam būtu noderīgi, uzsākot projektu. Papildus jau ierastajām kartītēm ar projektu piemēriem esam izveidojuši divus jaunus kartīšu komplektus – projekta plānošanai un ar projekta aktivitātēm.

Projekta plānošanas kartītes (PDF)
Projekta aktivitāšu kartītes (PDF)

Projekta plānošanas kartītes

Projekta plānošanas kartītēs ir atspoguļoti projekta plānošanas posmi no mūsu projektu rokasgrāmatas un tām papildus ir pievienoti arī 3 projektu plānu piemēri dažādiem vecumposmiem. Tās vislabāk var izmantot, palīdzot projektos nepieredzējušam kolēģim iziet cauri plānošanas procesam secīgi neizlaižot posmus. Tad iespējams arī pieredzējušajam kolēģim katrā no posmiem padalīties ar savu pieredzi. To ieteicams lietot kopā ar projekta plānošanas lapu, kurā savu projekta ideju aprakstīt.

Projekta aktivitāšu kartītes

Projekta aktivitāšu kartītes palīdzēs jau, veidojot laika un aktivitāšu plānu. Komplektā ietvertas 10 dažādas aktivitātes, kuras skolotāji bieži izmanto savos eTwinning projektos. Kartītēs esam ierakstījuši arī iemeslu, kāpēc šī aktivitāte būtu nozīmīga projekta un tas var palīdzēt skolotājam izvēlēties savam projektam atbilstošākās aktivitātēs sava pedagoģiskā mērķa un projekta galaprodukta sasniegšanai.

Atbalsta video

Esam izveidojuši arī vairākus video, kas atspoguļo gan projekta plānošanas procesu, gan skaidro eTwinning projektu vērtēšanas kritērijus. Tie īpaši palīdzoši būs tiem skolotājiem, kuri savu pirmo projektu uzsāk paša spēkiem, kā arī tiem, kuri nolēmuši pieteikties kvalitātes sertifikātam par jau īstenoto projektu.

Pirmā eTwinning projekta palīdzības komplekts

Lai tas viss nebūtu jāmeklē mūsu mājas lapā, esam to visu apkopojuši vienuviet – Pirmā eTwinning projekta palīdzības komplektā, tam pievienojot arī labāko projektu piemērus un vebināra ierakstu par to, kā strādāt ar TwinSpace.

Svarīgi arī atcerēties, ka joprojām darbojas mūsu piedāvātais mentoru atbalsts.

Dalīties
Translate »