Aicina skolu komandas pieteikties eTwinning un Samsung mācībām par virtuālo realitāti skolā

Marta beigās visā Eiropā aktīvi atzīmēs Digitālo nedēļu, kuras ietvaros Eiropas skolu sadarbības tīkls eTwinning sadarbībā ar Samsung organizēs nebijušas mācības skolotājiem par virtuālās realitātes izmantošanu skolā un mācību projektos. Ja vēlies ne tikai izmēģināt VR brilles, bet iemācīties kā veidot saturu virtuālās realitātes lietotnēm, lai pēc tam rezultātu integrētu mācību procesā, kopā ar kādu no skolas kolēģiem līdz 10.martam piesakies bezmaksas mācībām!

eTwinning mācības “Virtuālās realitātes izmantošana skolā un mācību projektos” no šī gada 27. līdz 29.martam notiks Rīgā, viesnīcā “Rixwell Elefant Hotel. Pieteikšanās termiņš – 2018. gada 10.marts (plkst 24:00), aizpildot tiešsaistes anketu.

Programma (PDF)

Ko skolotāji iemācīsies?

Mācību mērķis ir sniegt skolotājiem pieredzi un pamatiemaņas paplašinātās realitātes (AR- augmented reality) un virtuālās realitātes (VR – virtual reality) iespēju integrēšanai un izmantošanai skolā un mācību procesā. Divu dienu garumā skolotāji apgūs virtuālās realitātes briļļu iestatīšanu un lietošanu, vides un lietotņu pielāgošanu, kā arī satura izstrādi virtuālās realitātes lietotnēm. Tāpat mācību ietvaros skolotāji izstrādās eTwinning projektu saistībā ar aplūkoto tēmu. Trešajā, mācību noslēguma dienā, skolotāji savas projektu idejas prezentēs un kopā ar jomas profesionāļiem diskutēs par virtuālās realitātes iespējām skolā.

Darbosies ar Samsung Gear VR brillēm

Pateicoties Samsung atbalstam, mācību ietvaros skolotājiem būs iespēja praktiski darboties ar Samsung Gear VR brillēm. Skolotāji praktiski apgūs to iestatīšanu un lietošanu, iepazīs dažādas VR un AR platformas un to lietošanas iespējas, kā arī diskutēs par atšķirībām, priekšrocībām un trūkumiem tajās. Mācību ietvaros būs iespēja iedziļināties un analizēt VR izmantošanas piemērus izglītība, diskutēt par iespējamiem pielietojumiem.

Veidos 3D modeļus

Skolotāji apgūs prasmes un praktiski izstrādās 3D modeļus un ievietos tos VR lietotnē aplūkošanai, kā arī pētīs jau esošu pieejamu VR saturu un pielāgos to mācību procesa vajadzībām. Mācību laikā tiks aplūkota VR pielietošanas iespējas dažādu jomu mācību priekšmetos.

Jāpiesakās skolu komandām

Aicinām pieteikties skolotāju komandas – 2 skolotājus no skolas, kuri plāno pilnveidot savstarpējo sadarbību mācību procesa ietvaros, veidojot mācību aktivitātes ar starppriekšmetu saikni. Paredzēts, ka mācību ietvaros tiks uzsākti nacionāla mēroga sadarbības projekti, kuri dos iespēju skolotājiem savstarpēji sadarboties un skolēniem iespēju, apgūstot kompetences, izmēģināt mācīties plašākā kontekstā. Nodarbību saturs seminārā tiek plānots, izmantojot aktīvās mācīšanās pieeju “mācies darot”, līdz ar to nodarbību saturs tiks apgūts, veicot praktiskus uzdevumus atbilstoši sasniedzamajam rezultātam. Tas ļaus skolotājiem nostiprināt apgūtās prasmes un sekmīgāk nodot iegūtās zināšanas skolēniem un citiem kolēģiem skolā.

Noslēguma pasākums – mini konference 29.martā

Nodarbības noslēgsies ar projektu ideju prezentācijām un diskusijām par virtuālās realitātes tehnoloģiju izmantošanu mācību procesā. Uz noslēguma pasākumu 29.martā viesnīcā “Grand Poet Hotel” aicināti visi interesenti, kas vēlas smelties idejas un diskutēt par virtuālās un paplašinātās realitātes iespējām un trūkumiem. Plašāka informācija par noslēguma pasākumu sekos.

Dalībnieki: skolotāji ar interesi par tehnoloģijām un vēlēšanos veidot sadarbības projektus
Tēma: “Virtuālās realitātes izmantošana skolā un mācību projektos”
Laiks: 2019.gada 27. līdz 29.marts
Norises vieta: Viesnīca “Rixwell Elefant Hotel”, Kalnciema iela 90, Rīga
Darba valoda: latviešu
Dalībnieku skaits: 24 skolotāji (12 skolas)

Prasības pretendentiem

  • No skolas 2 dažādu priekšmetu skolotāji, no kuriem viens ir informātikas skolotājs vai zinošs tehnoloģiju lietotājs, angļu valodas zināšanas nav nepieciešamas
  • Dažādu priekšmetu skolotāji, kas māca skolēnus no 3 līdz 19 gadiem
  • Abi skolotāji reģistrējušies www.etwinning.net
  • Ir interese īstenot eTwinning projektu savā izglītības iestādē

Mācības vadīs Edgars Bajaruns, eTwinning vēstnieks, programmas “Iespējamā misija” absolvents, Siguldas pilsētas vidusskolas sociālo zinību, vēstures un fizikas skolotājs un Andris Jenerts, Cēsu Jaunās pamatskolas informātikas skolotājs, Vidzemes Augstskolas mehatronikas students un robotikas entuziasts.

eTwinning sedz semināra dalības maksu, viesnīcas un ēdināšanas izdevumus. Lai pieteiktos semināram, skolotāju komandai (2 skolotāji) līdz šī gada 10.marta plkst. 24:00 jāaizpilda pieteikuma anketa tiešsaistē. Jautājumus par semināru var uzdot rakstot uz info@etwinning.lv (tematā norādot „eTwinning virtuālās realitātes apmācības”) vai zvanot uz 67358067.

Dalīties
Translate »