40 skolotāju no dažādām Eiropas valstīm Valmierā apgūst āra pedagoģijas metodes

No šī gada 5. līdz 8.jūnijam eTwinning skolu sadarbības tīkla organizēts seminārs Valmierā pulcēja 40 pedagogus no 9 Eiropas valstīm, lai zinošu profesionāļu vadībā apgūtu tehnoloģijas un metodes, kas palīdzētu mācību stundas “iznest” ārpus klases un skolas telpām. Skolotāji trīs dienu garumā apguva āra pedagoģijas mācību metodes, komandas veidošanas un saliedēšanas metodes, starppriekšmetu saiknes veidošanu, mācību ekskursiju izmantošanu mācību procesā, kā arī mobilo telefonu lietotņu (Endomondo un Actionbound) izmantošanu āra aktivitātēm, lai semināra noslēgumā uzsāktu starptautiskus skolu sadarbības projektus un iegūtās prasmes pēc tam varētu likt lietā savās mācību stundās.

Semināra nodarbības vadīja pieredzējusī eTwinning vēstniece un programmas Iespējamā Misija absolvente Edīte Sarva, kā arī neformālās izglītības metožu pazinēja, psiholoģe un piedzīvojumu organizācijas “Lūzumpunkts” instruktore Lauma Žubule.

Atbilstoši tēmai, liela daļa nodarbību notika brīvā dabā. Lai izveidotu veiksmīgu un saliedētu projekta komandu, skolotāji “Sajūtu takā” veica dažādus uzdevumus. Valmieras muzejā skolotāji piedalījās dažādās nodarbības, lai smeltos projekta īstenošanā – izpētīja ārstniecisko augu dārzu, darbojās bruņinieku skolā un mācījās apgleznot audumu. “Dārgumu meklēšanas” uzdevumā skolotāji, izmantojot mobilo lietotni Actionbound, izpētīja Valmieras vecpilsētu, pildīja dažādas sadarbības uzdevumus, iesaistot arī vietējos iedzīvotājus.

Seminārā skolotājiem bija iespēja apmeklēt dabas un tehnoloģiju parku “URDA”, kā arī “Daibe” poligonu. Pēc nelielas iepazīšanās ar DTP “URDA” un RAAC “Daibe” darbību, pedagogi piedalījās laboratorijas eksperimentā, kurā tika pagatavota dabīgā zobu pasta no dabīgām sastāvdaļām. Eksperimentu daļa noslēdzās ar sarunām, par to, kā mazināt atkritumu rašanos, lai neveidotos milzīgie atkritumu kalni, kurus viesi paguva aplūkot ekskursijas laikā. Noslēdzot eksperimentu daļu laboratorijas, pedagogi devās iepazīt arī DPT “URDA” dabas takas, šoreiz gan vairāk laiku veltot apkārtējās vides baudīšanai un izzināšanai.

Semināra noslēgumā skolotāji savu pieredzi un idejas lika lietā, lai plānotu un uzsāktu skolu sadarbības projektus. Uzsāktie projekti ir visdažādākie – pētīs apkārtējo vidi un no atkritumiem veidos noderīgas lietas; veidos āra klasi fizikas eksperimentiem; veidos “dārgumu meklēšanas” spēles un ar Actionbound lietotnes palīdzību atklās dažādu valstu pilsētas. Skolotāji projektus kopā ar saviem skolēniem uzsāks septembrī.

Mūsdienīgas mācības pedagogiem Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra organizē ne pirmoreiz. Jau iepriekš Eiropas skolu tīkla eTwinning ietvaros gan Latvijas, gan Eiropas skolotājiem bijusi iespēja apgūt 3D modelēšanu, virtuālās realitātes rīkus, vizuālo programmēšanu un citas ar tehnoloģijām saistītas tēmas, bet šī gada augustā plānotas nacionāla līmeņa mācības par stāstniecības metodēm un Actionbound pilsētvides orientēšanas lietotnes izmantošanu. Šoreiz mācībās apvienotas dažādas tehnoloģijas un mācību metodes, lai skolotāji ar to palīdzību varētu dažādot savas mācību stundas, kā arī, iesaistot savus skolēnus, pēc semināra varētu īstenot starptautiskus skolu sadarbības projektus.

Dalīties
Translate »