19.01.2022. aicinām uz vebināru “Kā pedagogiem palīdzēt pirmsskolas bērniem darīt pašiem?”

eTwinning Nacionālais atbalsta dienests aicina pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogus, vadību un citus interesentus šī gada 19. janvārī plkst. 18.00 piedalīties bezmaksas vebinārā “Kā pedagogiem palīdzēt pirmsskolas bērniem darīt pašiem?”. Pasākumā ar savu pieredzi dalīsies Rasa Pakalniņa, Salas sākumskolas pirmsskolas pedagoģe un bloga “Rasa par bērniem” autore.

Bērna rokas ar rotaļlietām

Viens no eTwinning kopienas un projektu pīlāriem ir skolēns kā virzītājspēks. Arī visu eTwinning projektu pamatā ir skolēnu savstarpējā sadarbība, iespēja uzņemties iniciatīvu, piedāvāt savas idejas projekta plānošanas stadijā, viņiem ir iespēja ietekmēt projektā pieņemtos lēmumus. Prasmi darīt pašam skolēns neattīsta vienas dienas vai viena projekta laikā, tas ir process, kurš jāsāk attīstīt jau mazotnē, tādēļ piedāvājam piedalīties vebinārā, kura mērķis ir palīdzēt pedagogiem apgūt metodes, kā veicināt bērnu patstāvību un iniciatīvu jeb kā mudināt bērnus darboties pašiem jau pirmsskolā. Vebināra laikā R. Pakalniņa runās par to, kā organizēt mācību procesu un iekārtot vidi tā, lai ikviens bērns būtu ieinteresēts darboties patstāvīgi veidā, kas ir izglītojošs un jēgpilns. Kā arī būs iespējams rast atbildes uz šādiem jautājumiem: kā iesaistīt bērnus ideju radīšanas procesā un kā palīdzēt rast jaunus risinājumus, nedodot konkrētas norādes brīžos, kad bērnam kaut kas nesanāk.

Pieteikšanās

Lai piedalītos, līdz vebināra sākumam jāaizpilda reģistrācijas anketa. Aizpildot vebināra reģistrācijas anketu, dalībnieks saņems e-pastu ar apstiprinājumu un saiti uz vebināru. Saite ir aktīva tikai vebināra norises laikā. Vebinārs tiks straumēts arī Latvijas eTwinning Facebook lapā.

Vispārīgi par pasākumu

Tēma: “Kā pedagogiem palīdzēt pirmsskolas bērniem darīt pašiem?”
Laiks:
2022.gada 19.janvāris plkst. 18:00 – 19:00
Norises vieta: tiešsaistes platforma ZOOM
Nepieciešamais aprīkojums: dators/ viedierīce ar pieslēgumu internetam, stabils interneta savienojums
Darba valoda: latviešu
Maksimālais dalībnieku skaits: 100 (Facebook straumēšanā bez ierobežojumiem)

Vebinārs tiks ierakstīts, video ieraksts tiks publicēts YouTube un Latvijas eTwinning tīmekļa vietnes sadaļā “Vebināru ieraksti”.

Dalīties
Translate »