Sējas novadā notikusi pirmā “Erasmus+” starptautiskā jauniešu apmaiņa

Jauniešu organizācija “Creative Minds for Culture” (CMC) sadarbībā ar partnerorganizācijām no Gruzijas, Lietuvas, Ukrainas un Baltkrievijas, no 7. līdz 15. aprīlim, viesu namā “Rūķīši”, Sējas novadā īstenoja pirmo Eiropas Savienības programmas “Erasmus+: Jaunatne darbībā” Jauniešu apmaiņas projektu “Use Your Rights To Respect The Others” (no angļu valodas – “Izmanto savas tiesības, lai cienītu citus”).

Šis bija pirmais programmas “Erasmus+” projekts, kas īstenots Sējas novadā, un tā ietvaros jauniešiem ar ierobežotām iespējām bija iespēja pilnveidot zināšanas un izpratni par cilvēktiesību jautājumiem, sekmēt starpkultūru izglītību un pieredzes apmaiņu ar saviem vienaudžiem. Ar neformālās izglītības metožu palīdzību 34 jaunieši un jauniešu līderi attīstīja izpratni par iecietību un cilvēktiesību ievērošanu, lai mazinātu naida runas izpausmes, veicināja kritiskās domāšanas prasmes un plašsaziņas līdzekļu lietotprasmes izmantošanu.

Jauniešu apmaiņas pirmajās dienās jaunieši iepazina viens otru un dažādās kultūru tradīcijas, prezentējot pārstāvētās valstis un organizācijas, organizējot viktorīnas, mācot viens otram tradicionālās dejas un spēles, kā arī, iepazīstot dažādu tautu kulināriju. Atbilstoši projekta tēmai, jaunieši pilnveidoja zināšanas par cilvēktiesību jautājumiem, iepazinās ar vārda brīvības situāciju dažādās valstīs, vēsturisko attīstības procesu un dalījās personīgajā pieredzē, par situācijām, kad saskārušies ar naida runas izpausmēm. Jauniešiem tika organizēti vairāki pārgājieni Sējas novadā, iepazīstot kultūras un dabas apskates objektus Sējas novadā.

Tuvojoties projekta noslēgumam, jaunieši paši sagatavoja dažādas aktivitātes Sējas novada bērniem un jauniešiem, kuras tie organizēja Sējas pamatskolā un pie Sējas novada kultūras nama. Jaunieši bija patīkami pārsteigti par vietējo iedzīvotāju atsaucību, atvērtību un gatavību iesaistīties sagatavotajās aktivitātēs un jauniešu labajām angļu valodas zināšanām saskarsmē ar jauniešiem no citām valstīm. Aktivitāšu laikā jaunieši iepazinās ar projekta tēmu un kampaņas “Saki NĒ naida runai!” iniciatīvām. Projekta pēdējā dienā, jaunieši atzina, ka šī viņiem ir bijusi unikāla iespēja uzzināt par cilvēktiesībām, it īpaši vārda brīvības situāciju dažādās valstīs, saskatot gan kopīgo, gan atšķirīgo. Jaunieši atzinīgi izteicās par Latvijas dabas skaistumu un Sējas novada iedzīvotāju atsaucību, organizējot dažādas projekta aktivitātes.

Plašāka informācija par jauniešu apmaiņu “Use Your Rights To Respect The Others” un tās rezultātiem ir pieejama organizācijas mājas lapā www.mindsforculture.com un Facebook lapā: @mindsforculture

Rūta Keviešena, Creative Minds for Culture

Dalīties
Translate »