Projektu īstenotāja un dalībniece Lelde par “Erasmus+”

Viss sākas šeit. Erasmus 35.

Programmas “Erasmus+” 35. jubilejas gadā programmas dalībnieki: organizācijas; mācību vadītāji, jaunieši, jaunatnes jomas eksperti un entuziasti dalās savā pieredzē un stāstos par iegūto un vērtīgo, ko sniegusi programma.

Lelde Gusta, Alūksnes un Apes novada fonda projektu veidotāja, “Erasmus+”projektu aktivitāšu koordinatore

Pastāsti par savu “Erasmus+” pieredzi

Manuprāt, “Erasmus+” ir milzīgs, nezināms, bailīgs un tajā pašā laikā drošs burbulis, pēc kura atgriežoties mājās nav īsti iespējams izskaidrot, kas ir noticis, bet ir labi. Mums ir bijuši projektu sākumos momenti, kad dalībniekiem ir tāds “Uz ko es esmu atbraucis?” Tad mēs vienkārši mēģinām izveidot pēc iespējas drošāku vidi, lai dalībnieks varētu ieelpot, nedaudz nomierināties, pamēģināt katru dienu mazu kripatiņu un redzēt, kur tas aizved.

Kas ir vērtīgākais, ko sniedz programma “Erasmus+”?

Man liekas, ka mums iekšā ir super daudz, bet to atklāt ir vēl bailīgāk, nekā paturēt. Ja cilvēks nav piedalījies šajos projektos, ir grūti aprakstīt to, kāda maģija var rasties, kad sanāk kopā cilvēki no dažādām valstīm ar dažādām pieredzēm, zināšanām un liek visu kopā neformālu metožu ceļā. Šo es ļoti izjutu tieši Covid-19 laikā un arī tajā brīdī, kad sākās visi notikumi Ukrainā, cik ļoti šīs programmas mani ir personīgi sasējušas ar dažādām Eiropas valstīm, nostūriem un maziem ciematiņiem. Cik ļoti es tiešām izjūtu, ka mēs visi esam saistīti. Sāp man un es zinu, ka sāp arī cilvēkiem otrā Eiropas malā un caur citām programmām zinu, ka sāp arī cilvēkiem otrā pasaules malā.

Vai un kā Covid-19 pandēmija ietekmēja projektu īstenošanu?

Mums ir bijusi tā iespēja satikties. Pēc trīs, četriem, pieciem gadiem, tas nav tikai tā, ka mēs bijām pagājušajā nedēļā kopā un nu mēs vēl atceramies vārdus. Mēs turpinām atcerēties, jo šīs pieredzes ir bijušas ļot spēcīgas un ļoti vienojošas.

Kāds būtu  tavs novēlējums programmai “Erasmus+”?

Nākamais solis būtu ieraudzīt cilvēcību katrā momentā. Ne tikai skaistajos mirkļos un tajā, ka mēs radām skaistu vidi, bet arī ieraudzīt neglīto vidi, ieraudzīt problēmas un būt to problēmu epicentros. Es vēlos, lai “Erasmus+” turpinās. Lai arvien vairāk jauniešiem ir iespēja un drosme tajā piedalīties, un, lai ir vēl lielāka drosme pašiem īstenot projektus un radīt tieši tādu vidi, kādu viņi vēlās redzēt.

 

 

Attēlā redzams Erasmus+ 35. gadadienas slideris

Noderīgas saites:

“Erasmus+” jauniešu apmaiņas

Dalīties
Translate »