Pieredzi un zināšanas bagātinošas vasaras aktivitātes jaunatnes jomā

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) vasaras pilnbriedā piedāvā plašas iespējas un aktivitātes jauniešiem un jaunatnes jomā iesaistītajiem. Jūlijā norisināsies vairāki aizraujoši pasākumi, piemēram, “Projektu nakts 2024”, “Erasmus+ DiscoverEU” pasākums “Baltic Meet-Up”, “EuroPeers Meeting” Igaunijā, “Demokrātijas festivāls” Kuldīgā un jauniešu festivāls “KOPUMS” Līvānu novadā. Pasākumos būs iespēja apgūt projektu rakstīšanas prasmes, piedalīties radošajās darbnīcās un iesaistīties izglītojošos pasākumos par demokrātijas veicināšanu, kā arī stiprināt izpratni par pilsonisko līdzdalību.

“Projektu nakts 2024”

Līdz 7. jūlijam jaunieši var pieteikties pasākumam “Projektu nakts 2024”, kas norisināsies 31. jūlijā un 1. augustā Latvijas jauniešu galvaspilsētas 2024 – Līvānu tuvumā. Diennakts garumā kopā ar pieredzējušiem ekspertiem un vienaudžiem dalībnieki varēs attīstīt  projektu rakstīšanas prasmes, strādājot pie savām idejām un izzinot iespējas finansējuma piesaistei to īstenošanai.

Eiropas jaunieši apmeklēs Latviju “Erasmus+ DiscoverEU” pasākumā “Baltic Meet-Up”

No 18. līdz 20. jūlijam Latvijā notiks Eiropas Savienības (ES) programmas “Erasmus+” iniciatīvas “DiscoverEU” starptautiskais pasākums “Baltic Meet-Up”. Pasākuma dalībnieki no dažādām Eiropas valstīm, kuri ceļo ar “DiscoverEU” ceļošanas kartēm, apmeklēs Baltijas valstis, tostarp Latviju. “Baltic Meet-Up” sniegs dalībniekiem iespēju iepazīt Latvijas dabas un vēsturiskās vērtības, piedalīties izglītojošās ekskursiju programmās un labāk izprast ES piedāvātās iespējas.

“EuroPeers” jaunieši Igaunijā: Informatīvās sesijas par Eiropas Savienības programmām

Latvijas un Igaunijas “EuroPeers” jaunieši no 20. līdz 21. jūlijam dosies uz Tartu, Igaunijā, lai piedalītos starptautiskajā seminārā “EuroPeers Meeting”. Pasākums ietvers “DiscoverEU” iniciatīvas informatīvās sesijas, kurās būs iespēja iepazīt ES programmas “Erasmus+” un “Eiropas Solidaritātes Korpuss”, kā arī uzzināt par iespējām piedalīties projektos un attīstīt digitālās kompetences.

Demokrātijas festivāls Kuldīgā

No 2. līdz 3. augustam Kuldīgā norisināsies “Demokrātijas festivāls”, kurā dalībnieki aicināti ne tikai svinēt demokrātiju, bet arī aktīvi piedalīties dažādās aktivitātēs, kas veicinās izpratni par demokrātijas nozīmi sabiedrībā. Arī JSPA kuplinās festivāla programmu, piedāvājot festivāla dalībniekiem pašiem izpētīt līdzdalības procesus gan sarunājoties, gan interaktīvi darbojoties un izspēlējot līdzdalību veicinošas spēles.

Jauniešu iespēju festivāls “KOPUMS”

Latvijas Jauniešu galvaspilsētā 2024, Līvānu novadā, 12. augustā, atzīmējot Starptautisko Jaunatnes dienu, notiks jauniešu iespēju festivāls “KOPUMS”. Festivālā piedalīties aicināti visi jaunieši, darbā ar jaunatni iesaistītie un interesenti no visas Latvijas. Pasākumā “Eurodesk” un “EuroPeers” jaunieši dalīsies ar savu pieredzi ES projektos, iesaistot apmeklētājus spēlē “Pieredzes stāstu medības”. Festivālā tiks paziņoti konkursa “Latvijas Jauniešu galvaspilsēta 2025” uzvarētāji, par ko no 19.-28. jūlijam notiks desmit dienu publiskais balsojums sabiedrisko mediju portālā www.lsm.lv.

Iespēja pieteikties mācību kursam “Mācības jaunatnes darbinieku izcilības programmā”

Līdz 19. jūlijam pašvaldību un nevalstisko organizāciju darbinieki, kas strādā ar jaunatni, ir aicināti pieteikties dalībai mācību kursā “Mācības jaunatnes darbinieku izcilības programmā”. Mācības notiks divās grupās no 2024. gada 4. septembra līdz 2025. gada 10. janvārim.

 

Lai savos plānotājos laicīgi iekļautu mācības, pasākumus un citas jaunatnes jomas aktivitātes, sagatavots jūlija, augusta un septembra mēnešu kalendārs. Ar to iespējams iepazīties JSPA tīmekļvietnes sadaļā “Materiāli”.

Dalīties
Translate »