Organizācijas tiek aicinātas pieteikties mācībām par vides ilgtspēju un videi draudzīgu projektu realizāciju

Ilgtspejas macibas

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) aicina organizācijas pieteikties trīs dienu mācībām par videi draudzīgu pieeju projektos un vides ilgtspējas tematikas projektu realizāciju jaunatnes jomas projektos. Mācību pirmā diena notiks klātienē Rīgā 1. decembrī, bet 2. un 3. decembrī mācības turpināsies tiešsaistē. Mācībām aicinātas pieteikties organizācijas (NVO, jauniešu centri, pašvaldības, skolas utt.), kurām ir interese realizēt jaunatnes jomas programmu “Erasmus+” un “Eiropas Solidaritātes korpuss” projektus vides un ilgtspējas jomās, kā arī īstenot videi draudzīgu pieeju projektos un organizācijas ikdienas darbā.  Mācībās var piedalīties gan organizācijas, kurām jau ir pieredze minēto programmu projektu īstenošanā, gan tās, kurām pieredzes nav.

Vide un cīņa pret klimata pārmaiņām ir viena no galvenajām programmu “Erasmus+” un “Eiropas Solidaritātes korpuss” prioritātēm. Vides ilgtspējas veicināšana ir mūsu katra iespēja gādāt par to, lai nākamajām paaudzēm būtu tādas pašas vai vēl labākas iespējas nekā mums, tādēļ sabiedrībai kopumā ir svarīgi visās nozarēs veicināt izpratni un diskutēt par vides un klimata pārmaiņu problēmām, kā arī attīstīt kompetences dažādās ar ilgtspēju saistītās nozarēs.

Mācību laikā dalībnieki:

  • Uzzinās par vides ilgtspējas jautājumiem un videi draudzīgu projektu izstrādes procesu;
  • Pilnveidos kompetences projektu plānotajās aktivitātēs izmantot videi draudzīgu pieeju;
  • Piedalīsies diskusijās par vides jautājumiem un to, ko mēs katrs varam darīt individuālā, organizācijas vai valsts līmenī;
  • Iegūs motivāciju rīkoties videi draudzīgi un savu organizāciju projektu aktivitātēs iekļaut tēmas par vidi un ilgtspēju;
  • Uzzinās par projektu veidiem jauniešu un kopienas atbalstam programmās “Erasmus+” un “Eiropas Solidaritātes korpuss”, kā arī pieejamo finansējumu.

No vienas organizācijas aicinām pieteikties vienu līdz divus dalībniekus. Lai piedalītos mācībās, katram dalībniekam līdz 2021. gada 28. novembrim (ieskaitot) jāizpilda pieteikuma anketa.

Anketa pieejama šeit: Pieteikuma anketa mācībām par vides ilgtspēju un videi draudzīgu pieeju projektos – Google veidlapas

Rezultāti un mācību programma tiks paziņoti visiem personīgi pēc 28. novembra, par to informējot uz pieteikumā norādīto e-pasta adresi.

Mācības notiks trīs dienas. Viena mācību diena tiks organizēta klātienē, pārējās divas – tiešsaistē, platformā Zoom. Mācību laikā dalībniekiem būs gan iespēja noklausīties pieredzējušu ekspertu lekcijas un organizāciju pieredzes stāstus, gan  arī mācību vadītāju Staņislava Babina un Sigitas Skujiņas vadībā ar neformālās izglītības metodēm apgūt zināšanas par vides tematiku jaunatnes jomas projektos un videi draudzīgu pieeju projektu īstenošanā. Dalība mācībās ir bezmaksas, bet dalībniekiem pašiem jāsedz ceļa izdevumi uz un no mācībām Rīgā.

Svarīgi! 

Mācības plānots organizēt klātienē atbilstoši “Zaļā” drošības līmeņa pasākumu organizēšanas nosacījumiem un valstī noteiktajām epidemioloģiskajām prasībām. Mācības klātienē (1.decembrī) apmeklēt būs iespējams dalībniekiem, kuriem ir Covid-19 sertifikāts par izietu pilnu vakcinācijas ciklu / pēdējās 180 dienās pārslimotu Covid-19. Dalībniekiem būs jāuzrāda derīgs personu apliecinošs dokuments un Covid-19 sertifikāts. Savukārt tiem, kuri sertifikātu uzrādīt nevarēs, ir iespēja visas trīs dienas mācībās piedalīties tiešsaistē. Mācībām aicinām pieteikties tikai tos, kuriem ir iespēja mācības apmeklēt visas trīs mācību dienas (1.-3. decembris).

 

Nākamais konkursa termiņš, kad varēs iesniegt jaunatnes jomas projektus programmās “Erasmus+” un “Eiropas Solidaritātes korpuss”, plānots 2022. gada 23. februārī.

 

Papildu informācija:
JSPA Starptautiskās sadarbības un atbalsta daļas
projektu koordinatore Agnese Čikule
agnese.cikule[at]jaunatne.gov.lv
Tālr: 67358061

Dalīties
Translate »