Neformālās izglītības mācību vadītājs Staņislavs par “Erasmus+”

Viss sākas šeit. Erasmus 35.

Programmas “Erasmus+” 35. jubilejas gadā programmas dalībnieki: organizācijas; mācību vadītāji, jaunieši, jaunatnes jomas eksperti un entuziasti dalās savā pieredzē un stāstos par iegūto un vērtīgo, ko sniegusi programma.

Stāsta Staņislavs Babins, biedrības “Radi Vidi Pats” projektu vadītājs un neformālās izglītības mācību vadītājs.

Pastāsti par savu pieredzi

Par programmu “Erasmus+” es pirmo reizi saskāros  tālajā 2004. gadā. Tad es kļuvu par brīvprātīgo Itālijā, izmantojot programmas “Erasmus+” tobrīd piedāvāto brīvprātīgā darba iespēju, kas tajā laikā vēl bija programmā “Jaunatne”. Pēc būtības mobilitātes projekti pastāv jau 16 gadus un es esmu izmēģinājis gandrīz visas programmas iespējas savas organizācijas ietvaros un sadarbībā arī ar citām partnerorganizācijām.

Kas ir vērtīgākais, ko sniedz programma “Erasmus+”?

Tas, ko es redzu, ka “Erasmus+” dod iespēju un nodrošina tādus apstākļus, kur tev nav jādomā par ikdienas izdzīvošanu, nav jādomā par to, kā samaksāsi ceļu, ēšanu un citas līdzvērtīgas lietas, bet, tā vietā, tu vari fokusēties uz to, kas ir svarīgs tajā brīdī. Ja tas ir mācību brauciens – profesionāli augt, vai, ja tie ir apmaiņas braucieni vai pieredzes iegūšana, tad tu vari fokusēties uz pieredzi un to dabūt īsā, konkrētā laikā. Globālā līmenī šādi ar nelieliem ieguldījumiem efekts ir apbrīnojams.

Kā tu 3 vārdos raksturotu programmu “Erasmus+”?

“Savieno, iesaisties un spēcini”. Tie arī ir trīs vārdi, kas parāda gan Eiropas stratēģiju kopumā, gan arī konkrētu instrumentu, kā piemēram programmas “Erasmus+”, būtību.

Vai un kā Covid-19 pandēmija ietekmēja projektu īstenošanu?

Pat Covid-19 pandēmija nebija šķērslis. Pateicoties tam, ka bija gan pretimnākoši darbinieki, gan programmas būtība un tās struktūra atļauj elastību, kā arī ņemot vērā to, ka programma like centrā nevis saturu, bet dalībnieku un organizāciju vajadzību, mēs varam arī pielāgoties, būt ļoti elastīgi, adekvāti noreaģēt un visu laikā īstenot iespējamas aktivitātes. Līdz ar to, ar nelielu nobīdi, bet tomēr viss tika īstenots.

Kāds būtu  tavs novēlējums programmai “Erasmus+”?

Es varētu vēlēt programmai “Erasmus+”, lai katrs jaunietis, ja mēs runājam par jauniešu jomu, zina, ka ir tādas iespējas un spēj kaut reizi mūžā programmas ietvaros izvēlēties un izmantot iespēju piedalīties, braukt un pilnveidoties. To es novēlu – lai vairāk jauniešu par to uzzina!

 

Attēlā redzams Erasmus+ 35. gadadienas slideris

Noderīgas saites:

“Erasmus+” jauniešu apmaiņas

Biedrība “Radi Vidi Pats”

Brīvprātīgā darba pieredzes stāsti

Dalīties
Translate »