Mākslīgais intelekts un es – efektīva un droša sadarbība | Biedrības “Youth Line” jauniešu apmaiņas pieredzes stāsts

No 2024. gada 10. līdz 18. septembrim Saulkrastos, Latvijā, pulcējās 34 dalībnieki no Latvijas, Grieķijas, Austrijas, Turcijas un Ziemeļmaķedonijas, lai piedalītos jauniešu biedrības “Youth Line” īstenotajā “Erasmus+” jauniešu apmaiņas projektā “Mākslīgais intelekts un es – efektīva un droša sadarbība”.

Šis projekts bija veltīts tam, lai dotu jauniešiem iespēju izprast mākslīgo intelektu un to, kā ar to darboties. Jaunieši uzzināja arī par digitālo drošību un datu aizsardzību, kā arī attīstīja savas digitālās prasmes. Šī jauniešu apmaiņa nebija tikai par jaunu zināšanu apguvi, tā bija par jaunu kultūru iepazīšanu, dalīšanos pieredzē un stāstos. Katru vakaru notika starpkultūru vakari, kuros dalībnieki prezentēja savas valstis ar mūziku, dejām, tradicionālajiem tērpiem un stāstiem. Nedēļas beigās visi zināja vairāk par pārstāvētajām valstīm un bija ieguvuši jaunus draugus.

Apmainoties ar savstarpējām zināšanām dalībnieki iepazīnās ar to, kā darbojas mākslīgais intelekts, kur tas tiek izmantots, un ar tā izmantošanu saistīto lielo, svarigo jautājumu – privātumu. Dalībnieki varēja paši izmēģināt mākslīgā intelekta rīkus – sākot no digitālā satura radīšanas līdz mākslīgā intelekta izmantošanai tulkošanā un tekstu rediģēšanā.

Vēl viena svarīga nedēļas tēma bija digitālā drošība un datu aizsardzība. Mūsdienu pasaulē ir ļoti svarīgi zināt, kā nodrošināt savu datu drošību. Dalībnieki dalījās padomos un ieteikumos, kā saglabāt drošību tiešsaistē, uzmanīgi rīkoties ar personas datiem un saprast, kā darbojas privātums.

Viens no spilgtākajiem notikumiem bija dalībnieku kopīga darbošanās, lai izveidotu mākslīgā intelekta ģenerētus filmu plakātus un pat īsfilmas. Šie uzdevumi lika izpausties ikviena radošumam un parādīja, kā izmantot digitālos rīkus radošos un pat negaidītos veidos.

Pēc jauniešu apmaiņas dalībnieki devās mājup iedvesmas un jaunu iespaidu pilni – gan par mākslīgo intelektu, gan dažādām kultūrām. Turklāt viņi ieguva prasmes strādāt komandā, komunicēt un vadīt. Kāds dalībnieks teica: “Nekad nebiju domājis, ka tik īsā laikā tik daudz apmainīsimies ar zināšanām, piemēram, par mākslīgo intelektu! Tomēr vislabāk man patika iegūt draugus no dažādām valstīm un iepazīt viņu kultūru!”

Pēdējā dienā dalībnieki saņēma savus “Youthpass” sertifikātus, kas apliecina visu apmaiņas laikā paveikto. Šī nedēļa Saulkrastos nebija tikai par tehnoloģijām un datiem – tā bija par jauniešu kopā sanākšanu, mācīšanos vienam no otra atbalstošā telpā un aizbraukšanu ar jaunām idejām un draudzību, kas pārvar robežas. Projekts “Mākslīgais intelekts un es – efektīva un droša sadarbība” bija kas vairāk nekā tikai pasākums. Tas bija atspēriena punkts uz gaišāku un vienotāku nākotni.

 

Pieredzes stāsta autori: jauniešu biedrības “Youth Line” pārstāvji

Dalīties
Translate »