Jūnijs un Eiropas Jaunatnes gads – jauniešu un darbā ar jaunatni iesaistīto iespēju laiks

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) 2022. gada jūnijā piedāvā darbā ar jaunatni iesaistītajiem, organizācijām un pašvaldībām pasākumus, iesaistes iespējas un tiešsaistes aktivitātes vietējā un starptautiskā mērogā. Savukārt, jauniešiem, organizāciju pārstāvjiem iespēju pieteikties vasaras piedzīvojumam – izglītojošam festivālam “Projektu nakts 2022”. Visi pasākumi ir bezmaksas, taču dalībai tajos nepieciešams iepriekš laikus reģistrēties.

Aicinājums sniegt ieguldījumu starptautiskā pētījumā par digitālo darbu ar jaunatni

Jaunatnes darbinieki, jaunatnes lietu speciālisti un nevalstiskās organizācijas aicinātas sniegt ieguldījumu pētījumā par digitālo darbu ar jaunatni, atbildot uz sešiem šīs aptaujas jautājumiem tiešsaistes anketā (līdz 6. jūnijam). Anketas aizpildīšana prasīs aptuveni 10 minūtes un sniegs nozīmīgu ieguldījumu digitālā darba ar jaunatni situācijas apzināšanā un labās prakses piemēru identificēšanā Latvijā un Eiropā.

JSPA sadarbībā ar 24 citām “Erasmus+” programmas nacionālajām aģentūrām ir apvienojušās ilgtermiņa stratēģiskajā partnerībā par digitālo darbu ar jaunatni “DigiSnac”. Partnerības ietvaros ir plānots izstrādāt ziņojumus par situāciju digitālā jaunatnes darba jomā iesaistītajās valstīs, lai izzinātu jaunatnes darbinieku pieredzi un metodes, izmantojot digitālos rīkus ikdienas darbā, kā arī identificētu labās prakses piemērus Eiropas līmenī.

Atklāta pieteikšanās “Projektu nakts 2022” festivālam

Atzīmējot “Erasmus+” 35 gadu jubileju un Eiropas Jaunatnes gadu, jauniešiem ir atklāta pieteikšanās vasaras gaidītākajam notikumam jaunatnes jomā – izglītojošam festivālam “Projektu nakts 2022”, kas norisināsies 4. un 5. augustā Siguldā. Tajā 24h laikā dalībniekiem būs iespēja:

  • pārvērst savas idejas realitātē;
  • neformālā, vasarīgā festivāla gaisotnē izstrādāt projektu no A līdz Z;
  • dibināt kontaktus;
  • iedvesmoties no ekspertiem;
  • uzzināt daudz jauna par projektiem un to veidiem;
  • u.c.

Nereti tieši naktī, labā kompānijā un radošā atmosfērā rodas ģeniālākās idejas, tāpēc JSPA aicina izmantot iespēju un pieteikties festivālam, aizpildot elektronisku pieteikuma anketu. Pieteikšanās pagarināta līdz 15. jūlijam! Tā kā vietu skaits ir ierobežots, aicinām neatlikt reģistrēšanos uz pēdējo brīdi. Plašāka informācija tiks publicēta jaunatne.gov.lv.

Brīvprātīgais darbs vasarā Eiropā – vairāk nekā 60 iespējas

Savukārt jauniešiem, kuri ir sasnieguši 18 gadu vecumu un vēlas izmantot brīvprātīgā darba iespējas Eiropā – iesakām ieskatīties www.pieredzet.lv. Tur šobrīd, periodā no 3. jūnija līdz 31. augustam, pieejami vairāk nekā 60 piedāvājumi brīvprātīgam darbam tādās valstīs kā Portugālē, Spānijā, Francijā, Itālijā, Turcijā, u.c. Arī tēmas piedāvājumiem ir daudzveidīgas un katram ir iespēja atrast sev saistošāko – sākot no vides ilgtspējas un zaļā dzīvesveida projektiem, līdz kultūras mantojuma un brīvprātīgā darba projektiem izglītības iestādēs. Iedvesmai brīvprātīgā darba un citu jauniešu projektu pieredzes stāstus var lūkot jaunatne.gov.lv sadaļā ”Pieredze”.

Jaunieši jauniešiem – izveido savu Eiropas Jaunatnes gada pasākumu vai iesaisties citos!

Eiropas Jaunatnes gada ietvaros aicinām jaunatnes organizācijas un jauniešus pieteikt un īstenot jaunatnes līdzdalības projektus. Tiem, kas nav pārliecināti par to, kā to darīt, iesakām pieteikties un piedalīties “Projektu nakts 2022” festivālā, kur dalībnieki varēs savu ideju attīstīt no A līdz Z, lai jau līdz tuvākajam – rudens projektu konkursam (4. oktobrī) izstrādātu un iesniegtu savu projekta pieteikumu.

Līdzdalības projekti var būt radošas zināšanu darbnīcas, debates, jauniešu konsultācijas, informatīvi vai kultūras pasākumi, kampaņas, mācību pasākumi vai citas aktivitātes. Jāņem vērā, ka projektiem jābūt saistītiem ar vismaz vienu no jaunatnes līdzdalības projektu mērķiem:

  • iesaistīšanās pilsoniskajā sabiedrībā,
  • Eiropas vērtību stiprināšana,
  • digitālo prasmju un medijpratības veicināšana,
  • dialogs starp jauniešiem un lēmumpieņēmējiem.

Vairāk par jaunatnes līdzdalības projektiem, nosacījumiem un pieteikuma izstrādes gaitu iespējams uzzināt:

Tāpat Eiropas Jaunatnes gads ir laiks, kad jauniešiem ir iespēja runāt par to, kas viņiem ir svarīgs, un aizstāvēt savu viedokli. Lai to veicinātu, ir radīta digitālā platforma “Atklāj savu redzējumu” ar mērķi iedrošināt jauniešus no dažādām sabiedrības grupām izteikt savu nākotnes skatījumu. Platformā ar savu viedokli šobrīd dalījušies jau 122 jaunieši no 22 ES valstīm, tai skaitā arī no Latvijas. Aicinām jauniešus dodies uz youthvoices.eu un audio formātā ierakstīt vēstījumu kādā no sev interesējošajām 9 kategorijām, piemēram, sociālās iekļaušanas, izglītības, nodarbinātības, klimata vai eiropeisko vērtību jautājumiem. Papildu Eiropas Jaunatnes gada portālā pieejami vairāk nekā 3000 dažādu aktivitāšu piedāvājumi – ­­­jauniešiem ir iespēja atrast sev interesējošo, vai papildināt piedāvājumu ar savu pasākumu.

Iedvesmojies no citiem!

Sagaidot Eiropas Savienības dienu, JSPA ES Mājā organizēja sarunu ar jauniešiem “Pieredzēt, nevis tikai redzēt”. Tajā dalībnieki dalījās pieredzē, kura gūta, izmantojot dažādas ES sniegtās iespējas. Tiem, kas nepaspēja iedvesmojošo sarunu noskatīties tiešraidē, aicinām noskatīties ierakstu.

Tāpat informējam, ka ir iespējams noklausīties JSPA raidieraksta #jaunamBŪT jaunāko epizodi. Tajā par jauniešu pilsonisko līdzdalību un iesaisti lēmumu pieņemšanā sarunājas “ManaBalss” komunikācijas vadītājs Didzis Meļķis un biedrības “Klubs Māja” prezidente Benita Ozola.

Aktualitātes jaunatnes jomas pārstāvjiem, skolotājiem

Īpaši aktuāli skolotājiem! Pateicoties Eiropas Savienības programmas “Erasmus+” finansiālajam atbalstam, jūnijā pakāpeniski sākta jaunās Eiropas skolu izglītības platformas izveide. Platforma būs izglītojoša satura, tīklošanās un profesionālās izaugsmes centrs, kurā tiks apvienots “eTwinning un “School Education Gateway” saturs un pakalpojumi. 9. jūnijā plkst. 18.00-19.00 interesenti aicināti pievienoties bezmaksas vebināram “Iepazīsties ar Eiropas skolu izglītības platformu”, lai iepazītos ar jauno platformu. Iepriekšēja reģistrācija līdz pasākuma sākumam (9. jūnijam), aizpildot reģistrācijas anketu.

Jaunatnes jomas pārstāvjiem, sākot ar 12. jūniju, JSPA piedāvā iespēju pieteikt dalību divās starptautiskās tiešsaistes un klātienes mācībās, kas norisināsies augustā un septembrī. Mācības piedāvā programmas “Erasmus+” ārvalstu nacionālās aģentūras Vācijā un Igaunijā sadarbībā ar ”SALTO-YOUTH” mācību resursu centru.

No 29.augusta līdz 4.septembrim Frankfurtē, Vācijā norisināsies mācību kurss “Solis tuvāk sadarbības partnerībām”, kura mērķis ir palielināt organizāciju kompetenci “Erasmus+” KA2 Sadarbības partnerību projektu izstrādē, lai veicinātu ilgtspējīgu starptautisko sadarbību, mācīšanos un inovāciju jaunatnes jomā. Pieteikties līdz 12. jūnijam aicināti jaunatnes jomas profesionāļi, jaunatnes darbinieki, projektu īstenotāji un jaunatnes līderi, reģistrējoties SALTO Resursu centra tīmekļa vietnē.

No 17. līdz 19. augustam klātienē Tallinā, Igaunijā un 8.septembrī tiešsaistē norisināsies seminārs “Partnership building seminar for local municipality youth workers” pašvaldību jaunatnes jomas darbiniekiem par sadarbību veidošanu starptautisku projektu īstenošanai. Pieteikšanās līdz 16. jūnijam SALTO Resursu centra tīmekļa vietnē.

Dalīties
Translate »