JSPA organizēs vebināru ciklu “Jaunieši nemiera laikos”

Lai padziļinātu zināšanas par to, kā palīdzēt gan Latvijas, gan Ukrainas jauniešiem, 2022. gada aprīlī un maijā Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) plāno organizēt četru vebināru ciklu, kura laikā tiks sniegts atbalsts jaunatnes jomā iesaistītajiem pašreizējos krīzes apstākļos. Plānotā vebināru mērķauditorija – jaunatnes darbinieki, skolotāji un jaunieši.

Ņemot vērā Krievijas sākto iebrukumu Ukrainā, pēdējo nedēļu laikā arī jaunatnes jomā meklējam atbildes uz jautājumiem, kā šajos apstākļos rīkoties, kā turpināt iesākto darbu ar jauniešiem un kā atbalstīt grūtībās nonākušos, kuri ieradušies Latvijā. Eiropas Komisijas priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena Eiropas Parlamenta plenārsēdē par Krievijas agresiju pret Ukrainu 2022. gada 1. martā ir uzsvērusi, ka “ukraiņiem būs vajadzīga mūsu aizsardzība un solidaritāte. Mēs esam, un mēs būsim viņiem blakus.”

Brīvprātīgās kustības, individuālās iniciatīvas un citas aktivitātes tiek veidotas, lai palīdzētu un sniegtu Ukrainai vajadzīgo atbalstu, paustu nedalītu solidaritāti ar Ukrainas iedzīvotājiem, aizstāvētu mūsu kopīgos ideālus, mieru un cieņpilnu attieksmi pasaulē. Arī ES jaunatnes programmām ir svarīga nozīme šajā procesā ne tikai kā humānās palīdzības instrumentam, bet arī kā instrumentam atšķirīgai spēka izrādīšanai caur demokrātiju, solidaritāti un cilvēktiesībām.

Vebināru cikla “Jaunieši nemiera laikos” tēmas un norises laiks

Vebinārā dalībnieki uzzinās, kā sniegt atbalstu jauniešiem šajā laikā, kā runāt par karu. Kā atbildēt uz šobrīd visbiežāk uzdotajiem jauniešu  jautājumiem par šo tēmu. Plānota pusaudžu resursu centra dalība, pieredzes stāsts, noderīgi materiāli un metodes dalībniekiem.

Vebinārā dalībnieki uzzinās, ko darīt un nedarīt, ja vēlamies atbalstīt citus nemiera laikos. Plānota organizāciju un pašvaldību, kuras jau šobrīd sniedz atbalstu ar dažādām akcijām, piemēram, ziedojumu vākšanu, tīklu veidošanu utml, dalība. Jaunatnes darbiniece no Ukrainas dalīsies pieredzes stāstā par karā piedzīvoto un situāciju Ukrainā jaunatnes darba jomā.

  • 3. maijā plkst. 10:30 – 12:00 “Kā palīdzēt iesaistīties? Darbs ar bēgļiem” 

Vebinārā dalībnieki uzzinās par iniciatīvām, kas galveno uzmanību pievērš solidaritātei, jaunu migrantu un jaunu cilvēku, kas ierodas no sarežģītiem apstākļiem, sociālajai integrācijai jaunās valstīs un jaunās vietējās kopienās.

  •  25. maijā plkst. 15:00 – 16:30 “Kā jauniešiem veidot starpkultūru dialogu?” 

Vebinārā tiks pārrunāta dialoga iespējamība klasē, skolā, jauniešu centrā, kā arī empātijas loma, veidojot starpkultūru dialogu.

 

Precīzāka informācija par reģistrēšanos un piekļuves saitēm vebināriem tuvāk pirms to sākuma tiks publicēta JSPA komunikācijas kanālos.

 

Dalīties
Translate »