Jauniešus ar starptautisku projektu pieredzi aicina pieteikties mācībām un iesaistīties “EuroPeers” tīklā

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) aicina jauniešus ar pieredzi ES programmu “Erasmus+” vai “Eiropas Solidaritātes korpuss” neformālās izglītības projektos pieteikties “EuroPeers” jeb vienaudžu izglītotāju tīklā. Mācības jauniešiem vecumā no 16 līdz 30 gadiem trīs dienu garumā notiks no 2021. gada 29. septembra līdz 1. oktobrim Siguldā. Pieteikšanās līdz 26. septembrim!

Trīs dienu garumā jaunieši neformālā vidē mācīsies dalīties ar savu personīgo pieredzi jaunatnes jomas projektos, kā arī attīstīs līderības un pasākumu organizēšanas prasmes, lai iedvesmotu citus jauniešus savā skolā, pilsētā vai reģionā izmantot ES programmu piedāvātās iespējas. Mācībās dalībniekiem tiks nostiprinātas zināšanas par Eiropas programmu piedāvātajām iespējām jauniešiem un atbalsta rīkiem neformālās izglītības sekmēšanai, kā arī būs iespēja tikties ar jau esošajiem “EuroPeers” vēstnešiem.

Mācībās aicinām iesaistīties jauniešus, kas piedalījušies tādos “Erasmus+” jaunatnes jomas projektos kā Jauniešu apmaiņa, Jaunatnes dialogs, Jaunatnes līdzdalības projekti, “DiscoverEU” vai bijuši “Eiropas Solidaritātes korpusa” brīvprātīgie, Darba projektu vai Solidaritātes projektu veicēji.

Iesaistoties “EuroPeers” tīklā ilgtermiņā, jaunietim būs ne tikai iespēja dalīties ar savu pieredzi, bet arī attīstīt jaunas prasmes un iemaņas, kas labi papildinās CV un cels konkurētspēju darba tirgū.

Dalībniekiem pēc mācībām kā “EuroPeers” vēstnešiem ar JSPA atbalstu būs pienākums:

  • informēt, motivēt un atbalstīt citus jauniešus iesaistīties ES programmās “Erasmus+” un “Eiropas Solidaritātes korpuss”, daloties ar savu pieredzi;
  • piedalīties tīkla nacionāla un starptautiska mēroga mācībās un sanāksmēs (1 – 2 reizes gadā);
  • regulāri izglītoties par aktuālākajām jauniešu iespējām Eiropas programmās;
  • gada laikā īstenot pasākumu, aktivitāti vai iniciatīvu vienaudžiem klātienē vai interneta vidē.

Vienaudžu izglītotāju tīkla “EuroPeers” jauniešiem JSPA regulāri nodrošinās nepieciešamo prasmju apguvi bezmaksas vietējā un arī starptautiskā līmeņa mācībās un informatīvos materiālus par jauniešu iespējām Eiropas programmās. “EuroPeers” jauniešu dalība projektā ir brīvprātīga, finansiāls atbalsts pasākumu organizēšanai netiek nodrošināts.

Dalībnieku skaits mācībās ir ierobežots, priekšroka tiks dota motivētiem pretendentiem, kuriem būs plašāka pieredze programmās “Erasmus+” vai “Eiropas Solidaritātes korpuss” un konkrētas idejas pasākumiem, kurus vēlas organizēt vienaudžiem.

Piesakoties mācībās, jaunietis apņemas tajās piedalīties visas trīs mācību dienas.

Svarīgi! 

Mācības plānots organizēt klātienē atbilstoši “Zaļā” drošības līmeņa pasākumu organizēšanas nosacījumiem un valstī noteiktajām epidemioloģiskajām prasībām. Mācības apmeklēt būs iespējams dalībniekiem, kuriem ir Covid – 19 sertifikāts par izietu pilnu vakcinācijas ciklu / pēdējās 180 dienās pārslimotu Covid-19. Dalībniekiem būs jāuzrāda derīgs personu apliecinošs dokuments un Covid-19 sertifikāts.

 

Pieteikšanās mācībām līdz 26. septembrim, aizpildot pieteikuma anketu. Rezultāti par dalību mācībās tiks paziņoti katram personīgi līdz 26. septembrim, informējot uz pieteikumā norādīto e-pasta adresi.

JSPA sedz uzturēšanās (arī nakšņošanas), ēdināšanas un mācību organizēšanas izdevumus, savukārt ceļa izdevumi uz mācību norises vietu jāsedz pašam jaunietim.

Par EuroPeers tīklu Latvijā.

 

Papildu informācija:

Agnese Čikule
Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras
Starptautiskās sadarbības un atbalsta daļas projektu koordinatore
Tālr.: 67358061
agnese.cikule[at]jaunatne.gov.lv

Dalīties
Translate »