Jaunieši no Latvijas, Portugāles, Spānijas, Rumānijas un Polijas popularizē sporta vērtības

Jaunieši no Latvijas, Portugāles, Spānijas, Rumānijas un Polijas popularizē sporta vērtības

Cilvēka ķermenis ir viss – tas ir templis, pateicoties kuram mēs, cilvēki, eksistējam fiziski, garīgi un emocionāli. “Youth Line” komanda ir īstenījusi daudzus projektus, kas bija veltīti tādām svarīgām tēmām kā uzņēmējdarbība, sociālā iekļaušana, iemaņas, nostāja darba tirgū utt. Tomēr nevienam no tiem nav jēgas, ja mūsu sabiedrība nemēdz būt vesela un aktīva!

Kādu dienu mums bija tikšanās ar komandu, kuras laikā prātojām, kādu projektu vēl neesam īstenojuši un pēkšņi saruna ievirzījās diskusijās, ka programma “Erasmus+” piešķir lielu uzmanību un nozīmi sportam un fizisko aktivitāšu trūkuma izraisītām problēmām. Mēs sapratām, kādas sekas ir tam, ka jauni pieaugušie nepietiekami nodarbojas ar sportu un nespēj organizēt veselīgu un līdzsvarotu dzīvesveidu. Sports ir viens no visspēcīgākajiem instrumentiem, ko varam izmantot, lai uzturētu sevi ilgtspējīgu un veselīgu.

Mūsu komanda sazinājās ar vairākiem partneriem no citām Eiropas valstīm, un visi kopā mēs izveidojām projektu, kura mērķis bija popularizēt sporta vērtības, tādējādi šī jauniešu apmaiņa ieguva ne pārāk radošu nosaukumu “Sporta vērtības”. Tā notika Rāmavā, Latvijā, no 2019. gada 7. jūlija līdz 15. jūlijam. Mums bija 35 dalībnieki no Latvijas, Portugāles, Spānijas, Rumānijas un Polijas.

Mēs izbaudījām īstas jauniešu apmaiņas atmosfēru – katrs cilvēks bija aktīvs, iniciatīvs un katrs dalībnieks veicināja kādu aktivitāti. Kā labāk mēs varam veicināt neformālās izglītības principus, kas nav vienādranga mācīšanās?

Kopā mēs nodarbojāmies ar dažādiem sporta veidiem – peldēšanu, regbiju, futbolu, volejbolu, treniņiem ar un bez ekipējuma, jogu un daudz ko citu. Mums pat bija pašaizsardzības nodarbība un pirmās palīdzības seminārs! Katru rītu mēs sākām ar rīta sesiju, kas sākās pirms brokastīm, tās laikā mēs izdzērām glāzi ūdens, stiepāmies un meditējām. Kāds brīnišķīgs dienas sākums, daudzi dalībnieki pie tā pierada un turpināja īstenot šīs rutīnas pēc atgriešanās mājās. Pēc brokastīm mēs visi sēdējām aplī, lai pārrunātu un apdomātu mūsu darba procesu un pārbaudītu ieradumus. Jā! Mums pie sienas bija liels paradumu vērotājs, kur katrs dalībnieks paziņoja, ko viņš/viņa grib mazliet uzlabot, un mēs viens otru iedrošinājām mainīt paradumus. Daži cilvēki samazināja cigarešu skaitu dienā, daži sāka ēst augļus katru dienu, un citi ļoti samazināja tālruņu ekrāna laiku … Vide šajās sesijās bija tik auglīga un priecīga.

Papildus iepriekšminēto darbību veikšanai mēs daudz runājām un iemācījāmies. Pirmkārt, mēs visi dalījāmies savās zināšanās par “Erasmus+” programmu un iespējām, ko tā mums var dot. Mums bija daudz dalībnieki, kuriem mūsu jauniešu apmaiņa bija pirmā “Erasmus+” pieredze, tāpēc viņiem bija tas gods uzzināt vairāk. Mums bija vairāki semināri un diskusijas par mazkustīga dzīvesveida sekām – tas ietekmē ne tikai indivīdus, bet visas planētas ekonomiku un bagātību! Mēs arī uzsvērām motivācijas tēmas, jaunu ieradumu apguvi, programmatūru, ko varam izmantot sava dzīvesveida uzlabošanai, iemeslus, kas mūs kavē dzīvot sportiski …

Vakaros mums bija jaukas sesijas, kurās apspriedām mūsu kultūras, dejas, ēdienus un tradīcijas. Spēlējām spēles, skatījāmies dokumentālās filmas par cukuru un vienkārši izklaidējāmies.

Priekšpēdējā dienā mēs organizējām brīvdabas pasākumu vienā no Rīgas apburošajiem parkiem, kur aicinājām vietējos iedzīvotājus apvienoties un kopā ar mums trenēties kādā no sporta veidiem. Tā bija pārsteidzoša diena – nejauši garāmgājēji pievienojās mums un spēlēja ar mums spēles, mēs pastāstījām par savu projektu un, iespējams, ieguvām dalībniekus turpmākajiem projektiem.

Vēl viena lieliska lieta šajā jauniešu apmaiņā – iekļaušana un vienlīdzīga pieeja iespējām. Gandrīz pusei mūsu dalībnieku bija mazāk iespēju – veselības problēmas, dzīve laukos vai nošķirtās teritorijās, kultūras grūtības, valodas barjeras …

Mēs lepojamies ar to, ka mums kā komandai, pat kā ģimenei, izdevās panākt to, lai dalībnieki justos labi, un tā bija kā svētība novērot viņu pašattīstību un personīgo izaugsmi.

Galu galā visi saņēma Youthpass sertifikātus kā oficiālas atzīšanas zīmi.

Šis projekts, šķiet, kļuva par mazu dzīvi mūsu pamatdzīvē, un mēs esam ārkārtīgi pateicīgi “Erasmus+” un Jaunatnes starptautisko programmu aģentūrai par atbalstu mums un palīdzēšanu ik uz soļa.

@Katya Shepeliuk
Tulkoja: Līga Kozlovska

Dalīties
Translate »