Izlaidīs programmas “Erasmus+” 35 gadu jubilejai veltītu 2 eiro piemiņas monētu

Šī gada 1. jūlijā eirozonas valstu centrālās bankas, tostarp arī Latvijas Banka izlaidīs divu eiro piemiņas monētu, kas veltīta Eiropas Komisijas (EK) programmas “Erasmus+” 35 gadu jubilejai. 

Saistībā ar “Erasmus+” 35 gadadienu EK rīkoja 2 eiro piemiņas monētas nacionālās puses dizaina konkursu, kurā publiskā balsojumā no kopumā saņemtajām aptuveni 70 tūkstošiem balsu 22 tūkstošus basu saņēma franču mākslinieka Žoakina Žimenē (Joaquin Jimenez) darbs, kurš rotā “Erasmus+” 35. gadadienai veltītās 2 eiro piemiņas monētas nacionālo pusi.

Divu eiro monētas dizainparaugs sastāv no diviem galvenajiem programmas “Erasmus+” elementiem: tās sākotnējā intelektuālā iedvesmotāja – izcilā filozofa, teologa un humānista Roterdamas Erasma un programmas ietekmes uz Eiropu alegorijas. To simbolizē saišu kūlis, kas šķērso monētu ceļā no vienas bākas pie citas, atspoguļojot daudzās intelektuālās un cilvēku apmaiņas starp Eiropas studentiem. Atsaucoties uz Eiropu, dažas no šīm saitēm veido citas zvaigznes, kas rodas no sinerģijas starp valstīm. Skaitlis “35” (par godu 35. gadadienai) iznirst no zvaigznēm mūsdienīgā grafiskā stilā. Ap ārējo uzmalu izvietotas 12 Eiropas Savienības karoga zvaigznes.

Kopš programmas uzsākšanas 1987. gadā “Erasmus+” ir izmantojuši aptuveni 10 miljoni ES iedzīvotāju. 2014. gadā programma pārsaucās no “Erasmus” uz “Erasmus+”, jo tajā tika apvienotas iepriekš īstenotās programmas ne tikai augstākajā izglītībā, bet arī citos izglītības sektoros, piemēram, skolu, profesionālās izglītības, pieaugušo izglītības, jaunatnes un sporta jomā. ES izglītības programmas Latvijā sāka darboties pēc kļūšanas par ES kandidātvalsti 1998. gadā.

Dalīties
Translate »