Iespējas un aktualitātes jaunatnes jomā 2022. gada maijā un jūnijā

Maijs un jūnijs ir laiks, kas asociējas ar mācību beigām un izlaidumu, tomēr neformālajā izglītībā, tāpat kā dzīvē, mēs mācāmies darot, un šis process ir nebeidzams. Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) aicina iepazīties ar informāciju un izmantot plašo iespēju klāstu, kas šajos mēnešos pieejams gan jauniešiem, gan jaunatnes jomas pārstāvjiem, lai gūtu sev vērtīgu pieredzi un zināšanas.

Vasara ir jauniešu iespēju laiks – iesaisties!

Vasara ir lieliska iespēja jauniešiem ārpus skolas neformālā veidā gūt jaunas prasmes, kontaktus un zināšanas. Tiem, kuri vēlas rakstīt projektus vai doties jauniešu apmaiņās un citos piedzīvojumos – no 4. līdz 5. augustam JSPA organizēs ikgadējo vasaras festivālu jauniešiem “Projektu nakts”. Pasākuma laikā jauniešiem būs iespēja radoši kopā ar citiem vienaudžiem pilnveidot projektu rakstīšanas prasmes, attīstīt savas idejas un dibināt starptautiskus kontaktus, tiekoties ar citu valstu pārstāvjiem. Reģistrēšanās “Projektu nakts” pasākumam līdz 1. jūlijam, aizpildot tiešsaistes anketu. Plašāka informācija un pasākuma programma būs skatāma jaunatne.gov.lv. Seko līdzi un nepalaid garām informāciju, piesakoties saņemt jaunumus e-pastā.

Savukārt jauniešiem, kuri ir sasnieguši 18 gadu vecumu un vēlas izmantot brīvprātīgā darba iespējas Eiropā – iesakam ieskatīties www.pieredzet.lv. Tur šobrīd, periodā no 1. maija līdz 31. augustam, pieejams 61 piedāvājums brīvprātīgam darbam tādās valstīs kā Portugālē, Spānijā, Francijā, Itālijā, Turcijā, u.c. Arī tēmas piedāvājumiem ir daudzveidīgas un katram ir iespēja atrast sev saistošāko – sākot no vides ilgtspējas un zaļā dzīvesveida projektiem, līdz kultūras mantojuma un brīvprātīgā darba projektiem izglītības iestādēs. Iedvesmai brīvprātīgā darba un citu jauniešu projektu pieredzes stāstus var lūkot jaunatne.gov.lv sadaļā ”Pieredze”.

Iespējas Latvijā un tiešsaistē

Iespējas jaunatnes jomas pārstāvjiem ārzemēs

JSPA regulāri papildina informāciju par vietēja un starptautiska mēroga mācībām un citām pilnveidošanās iespējām, aktuālos jaunumus publicējot tīmekļa vietnē jaunatne.gov.lv sadaļā Pasākumi. Seko līdzi informācijai mājaslapā, vai arī izmanto iespēju pieteikties jaunumu saņemšanai e-pastā.

Projektu konkursi

Līdz 2022. gada 23. maija plkst. 23:59 izglītības iestāžu pašpārvalžu komandām ir  iespēja iesniegt pieteikumus projektu konkursā “Atbalsts izglītības iestāžu pašpārvalžu attīstībai programmas “Kontakts” iniciatīvu projektu īstenošanai”. Kopējais konkursā pieejamais finansējums ir 135 000 eiro. Katra skolas pašpārvaldes projektu ideja, kas uzvarēs konkursā, saņems līdz 1000 eiro finansējumu tās īstenošanai. Kopumā plānots atbalstīt 135 projektu idejas. Plašāka informācija par iniciatīvu, konkursa nolikums un citi svarīgākie dokumenti pieejami tīmekļa vietnē jaunatne.gov.lv sadaļā Iniciatīva izglītības iestāžu pašpārvalžu atbalstam “Kontakts”.

Informējam, ka jūnijā plānots izsludināt projektu konkursu Jaunatnes politikas valsts programmā “Atbalsts jaunatnes organizāciju darbībai, to iniciatīvām, jauniešu līdzdalības veicināšanai un iekļaušanai sabiedrībā”. Projektu konkursa izsludināšana notiks jūnijā, projektu iesniegšana jūlijā, taču uzsākšana no septembra. Aicinām sekot līdzi informācijai, kas tiks publicēta jaunatne.gov.lv.

Informācijai

Aicinām nevalstiskās organizācijas un citas juridiskās personas ar JSPA un citām valsts un pašvaldību iestādēm turpmāk sazināties elektroniski, izmantojot e-adresi. E-adrese risina būtiskus jautājumus, piemēram, cilvēkiem bieži atšķiras deklarētā un reālā dzīvesvieta, kā arī liels skaits Latvijas valsts piederīgo ilgstoši uzturas ārvalstīs. Ņemot vērā, ka ne visur ir nodrošināta vides pieejamība, arī cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, pateicoties e-adresei, saziņa ar valsti kļūst ērtāka. Reizē arī informējam, ka no 2023. gada 1. janvāra juridiskām personām saziņa, izmantojot e-adresi būs obligāta. Plašāku informāciju par e-adresi, tās izveidošanu un lietošanu lasi “Aicinām ar JSPA sazināties, izmantojot e-adresi”.

Dalīties
Translate »