Aicinām projektu īstenotājus dalīties ar pieredzes stāstiem

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) aicina projektu īstenotājus dalīties savās atsauksmēs un pozitīvajos projektu pieredzes stāstos par 2021. gada programmas “Erasmus+” jaunatnes jomā īstenotajiem projektiem. Īpaši aicinām iesūtīt stāstus par mobilitātes projektiem, kurus veiksmīgi izdevies īstenot tieši Covid ierobežojumu laikā. Ar šiem pieredzes stāstiem vēlamies plašākai sabiedrībai parādīt to, ka pat sarežģītos apstākļos, kā, piemēram, Covid pandēmijas laikā, kas ļoti ietekmēja programmu “Erasmus+” un mobilitātes projektus, tika pārvarēti lieli izaicinājumi, taču sasniegti izcili rezultāti.

Lūdzam pieredzes stāstos iekļaut informāciju par to, kura no programmas prioritātēm attiecīgajā projektā uzsvērta un kā tas ticis īstenots:

 1. Iekļaujošāka un pieejamāka “Erasmus+”, kas paredzēta personām ar īpašām vajadzībām vai ierobežotām iespējām, kā arī daudzveidīgākām organizācijām;
 2. Pastiprināta digitālā dimensija, risinot nepārprotamu vajadzību pēc labākas infrastruktūras un savienojamības, kā arī piekļuves digitālajiem rīkiem, kas ir būtiski izglītībai un digitālo prasmju un iemaņu attīstībai;
 3. Videi draudzīgāka “Erasmus+”, parādot, cik svarīgi ir risināt klimata pārmaiņu problēmas nākotnē.

Pieredzes stāstos aicinām padomāt arī par šiem veicinošajiem jautājumiem un iekļaut atbildes uz vismaz vienu vai vairākiem no tiem:

 • Vai un kāpēc jūs ieteiktu “Erasmus+”projektu pieredzi kādam draugam?
 • Pastāstiet mums par savu pieredzi programmā “Erasmus+” 2021. gadā?
 • Ja jūs varētu izmainīt vienu lietu, kas attiecas uz programmu “Erasmus+”, kas tā būtu?
 • Ko jūs vēlētos, lai ikviens uzzinātu par jūsu pieredzi programmā?
 • Kādi ir bijuši galvenie “Erasmus+” izaicinājumi 2021. gadā? Kā jums izdevās pārvarēt šos izaicinājumu?
 • Kā programmu “Erasmus+” varētu padarīt vēl zaļāku / digitālāku / iekļaujošāku?

Tāpat aicinām ar veiksmīgiem pieredzes stāstiem dalīties arī organizācijas, kuras īstenojušas vai pašlaik īsteno jaunatnes līdzdalības projektus. Visi pieredzes stāstu materiāli jāsūta uz komunikacija@jaunatne.gov.lv līdz 2022. gada 15. augustam.

Vēlamie pieredzes stāstu materiālu formāti:

 • organizācijas īstenotā projekta/-u aktivitāšu attēli un video (samontēti vai īsi, atsevišķi video fragmenti);
 • citāti no projekta dalībniekiem vai organizācijas pārstāvjiem, kas papildināti ar citāta sniedzēja attēlu;
 • vai arī rakstisks pieredzes apraksts ar papildinošiem attēliem un video.

Papildu aicinām pieredzes stāstus noformēt, pievienojot “Erasmus+” 35. gadadienas logotipu, tādejādi uzsverot programmas ilgmūžību, sasniegto un mērķtiecīgu turpmāku darbību. Logotips pieejams šeit.

Ar pieredzes stāstiem pēc tam dalīsimies savos komunikācijas kanālos, tādejādi iedvesmojot un informējot citus par “Erasmus+” programmu, kā arī padarot jūsu projektus un organizācijas redzamākas. Pieredzes stāstu iesūtītājiem būs pārsteiguma balvas no JSPA.

Jautājumu gadījumā aicinām sazināties:

Egija Ļuļēna
Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras
Komunikācijas daļas vecākā referente
Tālr.: 67356251
E-pasts: egija.lulena@jaunatne.gov.lv

Dalīties
Translate »