Aicina pieteikties mācībām “Digitālais detokss”

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) aicina līdz 24. oktobrim pieteikties mācībām “Digitālais detokss”, lai izpētītu veidus, kā atrast un uzturēt līdzsvaru dzīvē gan ar, gan bez digitālajām tehnoloģijām, un saprastu, kā iespējams uzlabot ikdienu ar digitālo tehnoloģiju palīdzību. Mācības no 21. līdz 25. novembrim notiks Jūrmalā.

Digitālā transformācija ir viena no Eiropas Savienības (ES) noteiktajām prioritātēm, līdz ar to tā arvien vairāk tiek iekļauta dažādos projektos, mācību aktivitātēs un citos atbalsta pasākumos, kas tiek realizēti ES programmu “Erasmus+” un “Eiropas Solidaritātes korpuss” ietvaros.

Par mācībām un to saturu

Ir svarīgi attīstīt jaunatnes darbinieku kopējo digitālo kompetenci, kā arī kritisko domāšanu un orientāciju šodienas digitālajā pasaulē, kas pastāvīgi mainās un attīstās. Bet ar digitālās pasaules attīstību ir svarīgi aplūkot arī veidus, kā izmantot pieejamos resursus un iespējas tādā veidā, lai tie atvieglotu mūsu ikdienu.

Šis mācību kurss tiek īstenots kā atbilde tam, ka mūsdienās arvien vairāk laika jaunieši pavada tiešsaistē, kas bieži vien negatīvi atsaucas uz viņu mentālo labbūtību – arvien vairāk parādās izolētības, noguruma, satraukuma sajūta, mazinās koncentrēšanās spējas

Mācību galvenais mērķis ir izpētīt veidus, kā atrast un uzturēt līdzsvaru dzīvē gan ar, gan bez digitālajām tehnoloģijām, un saprast, kādā veidā mēs varam uzlabot savu ikdienu ar digitālo tehnoloģiju palīdzību, nezaudējot cilvēciskumu.

Šajā mācību kursā būs iespēja:

  • izprast digitālā detoksa un digitālās labbūtības jēdzienus;
  • diskutēt par tehnoloģiju lomu dzīvē un to lietošanas priekšrocībām un riskiem, kā arī ietekmi uz mentālo veselību;
  • praktizēt digitālo labbūtību un uzzināt veidus, kā ikdienā sabalansēt digitālo tehnoloģiju lietojumu;
  • uzzināt dažādas metodes un rīkus, ar kuru palīdzību iespējams veicināt savu digitālo labbūtību.

Mācības vadīs pieredzējušas jaunatnes jomas treneres Ilze Jēče un Nora Taliga. Dalība mācību kursā ir bez maksas.

Pieteikšanās

Pieteikties mācībām līdz 24. oktobrim aicināti jaunatnes darbinieki un citi jaunatnes jomā iesaistītie, jauniešu līderi un brīvprātīgo mentori. Pieteikšanās anketa un plašāka informācija SALTO Resursu centra tīmekļa vietnē.

Radās jautājumi?

Jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar JSPA Starptautiskās sadarbības un atbalsta daļas projektu koordinatori Kristīnu Kļimoviču (e-pasts: kristina.klimovica@jaunatne.gov.lv).

Dalīties
Translate »